"Кариана" и "Севлиево" забиха нулите, "Бдин" падна от "Левски 2007"

Снимка: Любо Андреев

Кариана и Севлиево не се победиха в дербито на 21-ия кръг на Северозападната трета лига. Мачът на стадиона в Ерден завърши 0:0. До почивката и двата отбора бяха доста предпазливи. През по-голямата част играта се водеше в половината на гостите, който се бранеха с петима в защита. По-интересното се случи след почивката..  В 50-та минута Георги Василев центрира от фаул. Крачка не достигна на капитана на Севлиово Тихомир Кънев да засече топката във вратата на Кариана. Седим по-късно Денчев стреля по диагонала и топката мина до лявата странична греда на домакините. След час време игра капитанът на Кариана Евгени Игнатов – Бамзе стреля фронтално срещу вратата, но Алекс Георгиев изби. В 70-та минута Цветомир Тодоров открадна топката от защитник на Севлиево, но ударът му мина на сантиметри до дясната странична греда. Най-чистото положение за гостите бе в 82-та минута, когато от фаул Георги Василев затрудни максимално Павел Станев. Втаратя на Кариана плонжира и изби топката. Три минути по-късно Кариана можеше да вкара. Николай Николов центрира от дясно, капитанът Евгени Игнатов с пета стреля, но не намери мрежатга на противника.

Кариана: Павел Станев, Ангел Цолов, Николай Дичев, Иван Тодоров, Стенислав Георгиев, Йордан Тодоров /56-Николай Николов/, Янислав Иванов, Ангел Русев /66-Леонел Матадос/, Евгени Игнатов /к/, Цветомир Тодоров /81- Християн Василев/, Георги Цеков

Севлиево: Алекс Георгиев, Милен Савов, Георги Павлов, Чейк Хоумади /55-Борислав Гецов/, Павли Иванов, Тихомир Трифонов, Георги Василев /88-Иван Кирев/, Альоша Илиев, Велислав Денчев, Димитър Байдаков /92-Алекс Георгиев/, Тихомир Кънев /к/

Главен съдия:Георги Давидов с помощници Милен Арабаджиев и Илиян Капарашев от Велико Търново.

В друга среща от кръга "Бдин" Видин отстъпи с 1:2 като гост на "Левски 2007" и слезе на трета позиция във временното класиране, с точка повече от днешния съперник.

Турнир по стрийтбол стартира днес в Лом

Турнир по стрийтбол стартира днес в Лом. Срещите са на 21 и 22 юли, а спортното събитие е за любители, каза Миленко Миленков от фондация „Младеново”.   „Очакваме младежи до 14- годишна възраст да се включат в турнира, който започва днес, от 18 часа, и утре от 19 ч. на спортната площадка до пазара. Отборите са от 3-ма души и един..

публикувано на 21.07.18 в 14:41

Врачанският "Ботев" с поражение с 1:2 от "Черно море"

Врачанският "Ботев" започна с поражение участието си в елитното футболно първенство, след като загуби нелепо с 1:2 гостуването си на "Черно море". Мачът на стадион "Тича" във Варна можеше да завърши 8:6, ако нападателите на двата тима бяха вкарали всички положения, които създадоха в срещата. Гостите влязоха по-добре в мача и откриха..

публикувано на 21.07.18 в 14:31

Турнирите по шах продължават и през лятото във Видин

Международният ден на шахмата се отбелязва на 20 юли от 1966 година в чест на годишнина от основаването в Париж през 1924 година, на Международната шахматна федерация (FIDE), която има над 160 страни членки.  По повод празника се свързахме с председателя на Шахматен клуб "Найден Войнов" Видин Евтим Стефанов , който каза: "Отбелязваме в..

публикувано на 20.07.18 в 17:08

Мартин Петров тренира с юноши на "Ботев" във Враца

Почетният гражданин на Враца Мартин Петров проведе тренировка с младите таланти на футболния „Ботев“ . Като добър знак преди започващото днес първенство в Първа лига беше приета появата на най-успелия футболен талант от местната школа в родния му град. Националът, който има 90 мача с екипа на „лъвовете“ и 20 гола за представителния ни тим,..

публикувано на 20.07.18 в 15:54
Мирослав Антонов, футболист в

"Монтана" очаква Мирослав Антонов

Възстановяването на нападателя на "Монтана" Мирослав Антонов върви с добри темпове. Таранът претърпя операция на предна кръстна връзка през зимата и се готви индивидуално, съобщи президентът на "Монтана" Румен Панайотов : "Надявам се през този месец, който му остава да няма усложнения, да няма проблеми и така Миро Антонов да се завърне по..

публикувано на 20.07.18 в 15:25

"Ботев" гостува на "Черно море"

"Ботев" /Враца/ се завръща в елита от стадиона, на който го напусна преди 5 години. Точно преди 1 882 дни, на 25 май 2013 г. тимът, воден тогава от Тони Здравков завърши 1:1 като гост с "Черно море" на стадион "Тича" и изпадна от "А" група. Дори публиката на "моряците" тогава желаеше победата на врачани, но победата на прекия опонент "Локо"..

публикувано на 20.07.18 в 09:15