"Кариана" и "Севлиево" забиха нулите, "Бдин" падна от "Левски 2007"

Снимка: Любо Андреев

Кариана и Севлиево не се победиха в дербито на 21-ия кръг на Северозападната трета лига. Мачът на стадиона в Ерден завърши 0:0. До почивката и двата отбора бяха доста предпазливи. През по-голямата част играта се водеше в половината на гостите, който се бранеха с петима в защита. По-интересното се случи след почивката..  В 50-та минута Георги Василев центрира от фаул. Крачка не достигна на капитана на Севлиово Тихомир Кънев да засече топката във вратата на Кариана. Седим по-късно Денчев стреля по диагонала и топката мина до лявата странична греда на домакините. След час време игра капитанът на Кариана Евгени Игнатов – Бамзе стреля фронтално срещу вратата, но Алекс Георгиев изби. В 70-та минута Цветомир Тодоров открадна топката от защитник на Севлиево, но ударът му мина на сантиметри до дясната странична греда. Най-чистото положение за гостите бе в 82-та минута, когато от фаул Георги Василев затрудни максимално Павел Станев. Втаратя на Кариана плонжира и изби топката. Три минути по-късно Кариана можеше да вкара. Николай Николов центрира от дясно, капитанът Евгени Игнатов с пета стреля, но не намери мрежатга на противника.

Кариана: Павел Станев, Ангел Цолов, Николай Дичев, Иван Тодоров, Стенислав Георгиев, Йордан Тодоров /56-Николай Николов/, Янислав Иванов, Ангел Русев /66-Леонел Матадос/, Евгени Игнатов /к/, Цветомир Тодоров /81- Християн Василев/, Георги Цеков

Севлиево: Алекс Георгиев, Милен Савов, Георги Павлов, Чейк Хоумади /55-Борислав Гецов/, Павли Иванов, Тихомир Трифонов, Георги Василев /88-Иван Кирев/, Альоша Илиев, Велислав Денчев, Димитър Байдаков /92-Алекс Георгиев/, Тихомир Кънев /к/

Главен съдия:Георги Давидов с помощници Милен Арабаджиев и Илиян Капарашев от Велико Търново.

В друга среща от кръга "Бдин" Видин отстъпи с 1:2 като гост на "Левски 2007" и слезе на трета позиция във временното класиране, с точка повече от днешния съперник.

"Град" Белоградчик започна с победа новото първенство

Мъжкият отбор на волейболен клуб "Град" Белоградчик записа първи успех през новия сезон на Висшата лига след 3:0 гейма (25-22; 25-22 ; 25-15) срещу "Ботев" Ихтиман. Много добро включване направиха новите попълнения- Ивайло Маринов, Божидар Александров, Георги Мишков и Велизар Ангелов, коментираха от клуба. Белоградчичани стартираха в обновен състав..

публикувано на 21.10.18 в 16:14

Стелците на СК "Спартак" Враца с медали от турнира в Перник

Стрелците на СК Спартак при ОД на МВР Враца защитиха реномето си в 7-ия републикански турнир по стрелба с пистолет „Кракра – Перник”. В надпреварата се включиха 16 формации с общо 92-ма състезатели.Турнирът бе открит от областния управител на Перник - Ирена Соколова.  Триото Ивайло Флоров - Николай Милушев - Емануил Павлов зае второто..

публикувано на 21.10.18 в 15:56

"Монтана" спечели регионалното дерби с "Кариана" (снимки)

Монтана победи с 2:1 Кариана /Ерден/ в регионалното дерби на 11-ия кръг на Втория ешелон, играно на стадион „Огоста”. Новакът в групата създаде две положения. По фланговете атакуваха Кристиян Димитров и Ивелин Илиев, но до попадение не се стигна. При първия си поглед към вратата на гостите домакините вкараха. В 22-та минута Гавов намери на границата на..

публикувано на 21.10.18 в 15:46

"Ботев" загуби две точки в Стара Загора

Наивен Ботев /Враца/ изпусна победата срещу Верея в Стара Загора и стигна само до 2:2. Двата тима поделиха точките в първия мач от 12-ия кръг на Първа лига. Гостите могат да съжаляват, защото изпуснаха победата дълбоко в добавеното време, когато Антон Огнянов фиксира равенството. Гостите дръпнаха с 2 чисти гола преди почивката. Първо в 15-та мин...

публикувано на 21.10.18 в 15:43

Започва Раликрос "Видин - 2018"

Националният шампионат по Раликрос "Видин - 2018" започва във Видин. Той ще бъде официално открит от заместник-кмета по устройство на територията и развитие на инфраструктурата във Видин, Цветан Асенов. Състезанието ще започне от 10:00 ч., на пистата на летището при с. Иново . Характеристиката на трасето е - дължина 1200 метра по средната ос, ширина -..

публикувано на 21.10.18 в 09:00

Злато и бронз за "Бдин" от държавното по бокс

Елина Георгиева спечели безпроблемно петата си републиканска титла. На провеждащото се в Добрич Държавно лично отборно първенство по бокс за девойки, видинчанката беше убедителнао при всяко качване на ринга и заслужи поредната шампионска титла в спортната си кариерата. Другата представителка на видинския боксов клуб "Бдин", дебютантката Инна Цветкова,..

публикувано на 19.10.18 в 18:28