"Пъстрина" е новият шампион в Монтанско

Снимка: Любо Андреев

Пъстрина 2012 /Николово/ е новият шампион на четвърта монтанска футболна дивизия. Момчетата на играещия президент Димитър Нисторов победиха с 5:1 у дома Шурданица /Георги Дамяново/ и кръг преди края си осигуриха титлата предсрочно. След последния съдийски сигнал на Емилиян Тодоров започнаха тържествата. Играчите на новия носител на трофея бяха окъпани с шампанско. В читалището в селото до зори продължи банкета. Филип Илиев, Александър Димитров, Владислав Иванов и Денислав Петров се разписаха за 4:0. До почивката Ивайло Ваньов върна един гол за Шурданица, който се оказа и единствения. В 78-та минута Илиев отново се разписа и оформи крайното 5:1 за Пъстрина. Така за трета поредна година шампион на „А” областната футболна група в Монтана  е отбор от село Николово, след двете последователни титли на Вихър. Вихърци изненадващо загубиха с 1:2 гостуването си на Бойчиновци в среща от 20-ия кръг. Денис Деков /28/ и Росен Михайлов /85/ се разиписаха за домакините, а Стилиян Николов бе точен за гостите от Николово.

Вършец победи с 1:0 Миньор Кипровец /Чипровци/, Расово се налохи с 3:1 над Озировец /Долно Озирово/, а в Берковица Ком взе успех с 3:0 над Вихър /Бързия/.

Пъстрина е начело с 53 точки, Вихър /Николово/ има 46, а Шурданица са трети с 33 точки.

7 гола на старата на "Ученически игри" във Враца

7 гола паднаха на старта на футболния турнир от веригата състезания "Ученически игри" във Враца при средношколците. В първия мач от надпреварата при 12-класниците днес наказателната команда на Професионална техническа гимназия "Никола Вапцаров" отнесе с 5:2 съперниците си от Професионална гимназия по ядрена енергетика "Игор Курчатов" от..

публикувано на 25.03.19 в 16:52

От "Локомотив"/Мездра/ се оплакват от безобразно съдийство

Със счупен крак на вратаря Ивайло Сайков в 3-тата минута и контузия на Михаел Парасков в 20-та минута от мездренчани, Локомотив Дряново измъкна 1 точка в Мездра. Мачът ще се запомни единствено с безобразното съдийство на плевенчанина Михаил Михайлов, който безочливо подкрепяше гостите и дори не показа жълт картон при тежката контузия на..

публикувано на 25.03.19 в 14:28

Видин се готви за Националния шампионат по Ралиспринт "Вида 2019"

Община Видин, АСК "Жико-мотор спорт"  и Българската федерация по автомобилни спортове организират първи кръг от Националния шампионат по Ралиспринт "Вида 2019". Състезанието ще се проведе на 19 и 20 април. "Очаквам поредното интересно състезание. Има вече подадени заявки. Около 15-16...Очакваме екипажи от Румъния и Сърбия...Трасето е..

публикувано на 25.03.19 в 14:23

"Бдин"-"Спартак"/Плевен/ 0:1

Лидерът в класирането на Северозападна трета лига, "Спартак"/Плевен/ взе с 0 на 1 дербито с "Бдин" във Видин. Победния гол отбеляза централният защитник на гостите Иво Върбанов в 45- та минута. Снажният бранител засече с глава центриране от ъглов удар и донесе трите точки на гостите. Мача бе много борбен и мъжки, като липсваха голови положения пред..

публикувано на 24.03.19 в 19:59

"Ботев" падна с 0:5 в Крайова

Ботев записа тежко поражение от 0:5 при гостуването на Университатя /Крайва/. Контролата се изигра в неделя на тренировъчната база на румънския тим, който е трети в местната елитна дивизия. Врачани отстъпиха, макар че се опитаха да се противопоставят на домакините. Тежките тренировки от последната седмица, на които Сашо Ангелов подложи..

публикувано на 24.03.19 в 18:36

"Видабаскет" завърши с победа първенството

"Видабаскет" победи със 74:59 (20:18; 25:10; 9:16; 20:15) като гост "Шампион 2006" София в последната си среща от тазгодишното първенството на мъжката "А" баскетболна група, играна в столичната зала "Триадица". След оспорвана първа част, видинските баскетболисти успяха да наложат своята игра и се оттеглиха на почивката с комфортна преднина от 17 точки-..

публикувано на 24.03.19 в 17:52

"Околчица" стъпи накриво у дома

Очакваното с интерес дерби в Мездра в срещата от първенството на Врачанската „А” ОФГ  между Околчица Моравица и Монолит Манастирище не се получи.Дали причината е организираното в събота пролетно тържество от кмета Коно Жилковски, на което със сигурност са били и някои от футболистите или по друга причина не е ясно. Факт обаче е, че моравчани..

публикувано на 24.03.19 в 16:36