Видински ученици бяха приветствани за спортните им успехи

Снимка: Красимир Каменов

В залата на Общинския съвет във Видин кметът на община Видин Огнян Ценков и Веселка Асенова, началник на Регионалното управление на образованието се срещнаха с отборите по волейбол и лека атлетика на ППМГ "Екзарх Антим I", участвали в Националните ученически игри. Исторически успех записаха волейболистките на видинската природо-математическа гимназия на финалите. Видинчанки спечелиха шампионската титла на България по волейбол от 34-тите държавни ученически игри при девойките 8-10 клас във Варна. Лекоатлетите спечелиха медали на надпреварата в Сливен. Водени от Анелия Димитрова, те завършиха на престижното шесто място в отборното класиране. Директорката на учебното заведение Румяна Петрова представи отборите:
"На първо място ще започна с момичетата, които ни доставиха невероятна емоция в този ден с изключителната си игра. Това е отборът по волейбол- девойки 8-10 клас, които извоюваха първо място на тези игри. ... момчетата лекоатлети- едни прекрасни момчета, които успяха да извоюват сребърни медали и достойното шесто място на националните игри."
Кметът Огнян Ценков приветства младите спортисти и обеща да ги подкрепя:
"Никога не съм се съмнявал във вашите възможности. Искам да ви поздравя за високите успехи, които сте постигнали, благодаря за труда, който сте положили."
Треньорката на волейболистките Кристина Георгиева не скри емоциите си от титлата:
"Първо искам да благодаря на целия екип на математическата гимназия, че ми даде шанс да стана част от тяхното семейство, да благодаря на тези страхотни деца, че се трудиха толкова много през годината."
Отборът по волейбол ще бъде запазен и догодина отново ще атакуват първото място, за да се класират на Световните ученически игри, обявиха от гимназията.

Стрелци от Враца се отчетоха с медали

Кирил Георгиев от врачанския „Ботев“ стана шампион на България на държавното първенство по стрелба с малокалибрено оръжие в София. Той остана без конкуренция на 120 изстрела с пушка от 3 положения при юношите старша възраст, оглавявайки класирането с резултат 1 130 т. Между девето и единайсето място са съотборниците му Андрей Андреев /1 017 т./,..

публикувано на 19.06.18 в 16:17

"Монтана" започна с 28 състезатели

Монтана взе брата на Върджил Мисиджан . 21-годишният Бижон ще мине пробен период на стадион «Огоста». За последно полузащитникът, който може да играе и като крило, е ритал в трета дивизия на Холандия. По традиция първата дума в съблекалнята имаше кметът на Монтана Златко Живков : "Б" група тази година ще е силна, с поне 4-5 отбора, които ще бъдат с..

публикувано на 19.06.18 в 12:23

Успехи за мездрнските лекоатлети

И неделният ден бе успешен за мездренските лекоатлети, участващи в Националния шампионат за юноши и девойки под 20 години в София. Дева-Мария Драгиева се класира на четвърто място в бягането на 800 метра, с време 2.27.03 мин., което обаче е по-слабо от бягането ѝ през миналата година. Също на 800 метра при момчетата, с време 2.07.03 мин. нейният..

публикувано на 18.06.18 в 15:12

"Вихър"/Николово/ с трето място на турнир в "Албена"

"Вихър"/Николово/ зае трето място на турнира по футбол “Албена Къп 2018”. 29 отбора от страната взеха участие в състезанието на малки вратички. В предварителната група момчетата на заместник кмета на община Монтана Диман Георгиев победиха с 5:0 "Професорите" /Асеновград/ и се наложиха с 2:0 над "Марибор" /София/. На 1/8 финала сборната..

публикувано на 18.06.18 в 12:47

"Старт М" /Криводол/ е отборен първенец на рали кроса в Ловеч

Емил Минчев от Монтана със Субару Джъсти спечели 3-ия кръг от рали кроса в Ловеч. Неговият тим "Старт М" /Криводол/ стана отборен първенец. Основна заслуга за това имат пилотите в "Дивизия 1". При най-мощните коли, в люта битка, трима състезатели на криводолския тим се качиха на почетната стълбичка. Точно преди финалите на писта "Баховица" се..

публикувано на 18.06.18 в 12:43

Монтана спечели "Панчев и Парчето 2018” (снимки)

Монтана спечели футболния турнир за деца „Панчев и Парчето 2018”. На финала момчетата на треньора Бисер Ефремов победиха с 3:1 след дузпи Миньор /Перник/. Редовното време завърши 1:1. На терена с изкуствена настилка в парк „Огоста” в Монтана осем отбора, разпределени в две групи играха по системата всеки срещу всеки. В група „А” Миньор..

публикувано на 17.06.18 в 16:46