Видински ученици бяха приветствани за спортните им успехи

Снимка: Красимир Каменов

В залата на Общинския съвет във Видин кметът на община Видин Огнян Ценков и Веселка Асенова, началник на Регионалното управление на образованието се срещнаха с отборите по волейбол и лека атлетика на ППМГ "Екзарх Антим I", участвали в Националните ученически игри. Исторически успех записаха волейболистките на видинската природо-математическа гимназия на финалите. Видинчанки спечелиха шампионската титла на България по волейбол от 34-тите държавни ученически игри при девойките 8-10 клас във Варна. Лекоатлетите спечелиха медали на надпреварата в Сливен. Водени от Анелия Димитрова, те завършиха на престижното шесто място в отборното класиране. Директорката на учебното заведение Румяна Петрова представи отборите:
"На първо място ще започна с момичетата, които ни доставиха невероятна емоция в този ден с изключителната си игра. Това е отборът по волейбол- девойки 8-10 клас, които извоюваха първо място на тези игри. ... момчетата лекоатлети- едни прекрасни момчета, които успяха да извоюват сребърни медали и достойното шесто място на националните игри."
Кметът Огнян Ценков приветства младите спортисти и обеща да ги подкрепя:
"Никога не съм се съмнявал във вашите възможности. Искам да ви поздравя за високите успехи, които сте постигнали, благодаря за труда, който сте положили."
Треньорката на волейболистките Кристина Георгиева не скри емоциите си от титлата:
"Първо искам да благодаря на целия екип на математическата гимназия, че ми даде шанс да стана част от тяхното семейство, да благодаря на тези страхотни деца, че се трудиха толкова много през годината."
Отборът по волейбол ще бъде запазен и догодина отново ще атакуват първото място, за да се класират на Световните ученически игри, обявиха от гимназията.

Локомотив /Мездра/ с тежко домакинство срещу Янтра /Габрово/

През тези почивни предстоят поредните срещи на мездренските отбори участници в първенствата по футбол на Северозапада. В срещи от 21 кръг на Врачанската "А" ОФГ в събота от 18.00 часа третият в класирането Околчица Моравица с актив от 35 точки има сравнително лесно гостуване  на последният в класирането със скромния актив от 13 точки..

публикувано на 18.05.19 в 13:48

От Видин започва шампионатът по рали крос

Първият кръг от държавния шампионат по рали крос ще се проведе във Видин на днес, 18-ти май, и утре, 19-ти май. Организатор на състезанието е видинският Автомобилен спортен клуб "Жико моторспорт" с подкрепата на Община Видин. Състезанието тази година застава зад благотворителна кауза- осигуряване на специализиран превоз за три социални услуги:..

обновено на 18.05.19 в 08:40

Монтана ще брани второто място в класирането срещу Пирин

Монтана гони победа срещу Пирин /Благоевград/ в неделя. Двубоят от 29-ия кръг на Втора лига е от 15 часа на стадион “Огоста”.  Монтанци нямат право на грешка, ако искат да задържат второто място. Пирин пък се бори за оцеляване и ще играят на върха на възможностите си. За Монтана няма да играе контузения капитан Иван Михов. На негово място ще..

публикувано на 18.05.19 в 08:36

Млади видински джудисти получиха признание

Почетен плакет и грамота връчи кметът на община Видин Огнян Ценков на състезателите на видинския Спортен клуб по самбо и джудо "Бъдин". Поводът е второто място и сребърна купа на тима в Държавното отборно първенство по джудо за юноши и девойки старша възраст в Пазарджик. Конкуренция в надпреварата беше сериозна, това казаха състезателите на клуба Ива..

публикувано на 17.05.19 в 15:39

Бронз за Видин от Европейското по самбо

Бронзов медал спечели Цветелина Цветанова от видинския клуб "Борба, самбо, джудо" на Европейско първенство по самбо за мъже и жени в Хихон Испания. По пътя към успеха тя записа победа с 6:1 над украинката Островска. Загуби от Молчанова- Русия по точки и в борбата за бронзовия медал записа чиста победа над Матюшевич-Хърватска.  Имаше притеснения,..

публикувано на 17.05.19 в 14:00

Мездренско училище посрещна гросмайстор Мария Велчева

По покана на г-н И. Иванчев - директор на ОУ ”Христо Ботев” Мездра и във връзка с честването на 90- годишния юбилей на училището гост бе Мария Велчева- гросмайстор на спорта по шахмат. Родена и израснала в град Мездра, през 1983 година Мария прекрачва прага на ОУ " Христо Ботев" като ученичка в първи клас с класен ръководител Иванка Бацова. От..

публикувано на 16.05.19 в 13:36

Вицешампионска титла за Монтана от Ученическите игри

7-о училище “Йордан Радичков” Монтана остана със сребърните медали от турнира по футбол от Ученическите спортни игри при юношите 11-12 клас. На финала в Разград момчетата на Росен Ников отстъпиха с 2:3 на СУ „Христо Ясенов” от  Етрополе. Така тимът от Етрополе защити титлата от миналата година. В спора за третото място отборът на ФСТ „Васил..

публикувано на 16.05.19 в 07:55