53-то държавно първенство по парашутизъм ще е в Ерден

Снимка: Архив:Любо Андреев

Летището край бойчиновското село Ерден ще е домакин, от четвъртък до неделя, на 53-то държавно първенство по парашутизъм и Третият шампионат на Източна Европа. Състезанието е включено в спортния календар на Международната авиационна федерация и ще бъде генерална репетиция за предстоящото през август Световно първенство по парашутизъм. Официалното откриване е в петък от 11 часа на летището край Ерден. Организатори са Българският Аероклуб и Аероклуб Монтана, със съдействието на местните власти.

Врачанин със златен медал по джиу-джицу

Врачанинът Иво Евгениев спечели златен медал на международното първенство по джиу-джицу в Лондон. Шампионът получи силна подкрепа и поздравления от синовете си Александър и Антон.  Роденият във Враца популярен бизнесмен успешно отстоява и спортните си цели. Това е поредното му престижно отличие, след като спечели златния медал в категория до 82 кг,..

публикувано на 15.10.18 в 16:03
Митко Ценов

Митко Ценов с нова победа в маратон

Митко Ценов от спортен клуб "Атлет" Мездра за втора поредна година победи в бягането на 10.5 км при мъжете на Софийския маратон. Мездренчанинът пробяга дистанцията за 32.28 мин следван от Стоян Владков от Дунав Русе и румънецът Габриел-Щефан Юлиус.  Неговият съотборник Иво Балабанов се пласира трети в по-дългата дистанция от 21 км в битка със 700..

публикувано на 15.10.18 в 14:11

"Видабаскет" стартира с три победи

Юношите на Видабаскет записаха две победи при първото си участие за сезона на турнир от първа девизия на регион "Рила" в град Перник. Възпитаниците на ст. треньора Николай Колев-Шаци се наложиха по категоричен начин и над двата пернишки тима. Победи над "Металург" със 78-27 и "Шампион 2014" с 54-34 точки. За видинския баскетболен тим играха:..

публикувано на 15.10.18 в 09:17

Детелин Йончев спечели турнира в Селановци

Приключи 12-ото издание на традиционния Международен турнир по канадска борба „Селановски събор” . Участваха над 40 състезатели, като заради започващото в Турция Световно първенство не успяха да се включат представители от чужбина. " От българска страна обаче участваха най-добрите ни състезатели. Шампион на турнира стана Детелин Йончев от столичния..

публикувано на 14.10.18 в 17:07

"Пегас Спорт- Видин" победи в дербито във Футбол 7

"Пегас Спорт- Видин" победи прекия си конкурент за първото място ДФК "Видин" и се откъсна на 6 точки на върха на класирането в областното първенство във формата "Футбол 7". Момчета на Йордан Йорданов играха спокойно, владееха мача и заслужено победиха с 2:0. С изключително красив гол се отличи с година по-малкият нападател на "Пегас Спорт-Видин" - Николай..

публикувано на 14.10.18 в 16:52

Видинчани обраха наградите от ралито в Неготин

Видинският автомобилен спортен клуб "Жико Моторспорт" участва с няколко екипажа в планинско рали състезание в съседна Сърбия. "Участвахме в открития международен високопланински шампионат на Сърбия в Неготин. Състезанието и организацията бяха перфектни. Нашият отбор се представи изключително добре. Янко Якимов е на първо място в генералното класиране,..

публикувано на 14.10.18 в 16:40