Дават пари за осветление на стадиона във Враца

Снимка: Жоро Александров

Премиерът Бойко Борисов е обещал пари за ремонт на стадиона във Враца – това каза кметът на града Калин Каменов, който е и председател на управителния съвет на футболния Ботев.

„Премиерът обеща, че нужните средствата ще бъдат осигурени и отпуснати. Въпрос на дни или най-много на седмици е да получим съответното финансиране от държавата, така че да започне същинската част от ремонта, свързана с монтирането на осветление на терена“, каза градоначалникът. Той допълни, че до края на следващата седмица трябва да приключат дейностите по реконструкцията на сектора за гостуващи агитки.

„Тази зона беше изключително опасна. Ремонтът ѝ тече с пълна сила. Очакваме след края му Лицензионната комисия към БФС да направи проверка. До момента сме изпълнили 12 от 14 нейни препоръки. Остана съществуващите видеокамери на стадиона да бъдат подменени с много по-качествени. В съответствие с новите мерки за сигурност, ще монтираме видеокамери и в сектора за гостуващите агитки“, заяви Калин Каменов.

Кметът припомни, че изцяло са обновени тоалетните. Реконструирани, боядисани и осветени са всички стъпала, по които преминават зрители. Ще бъдат монтирани още 36 осветителни тела в секторите.

"Монтана" падна от "Берое" със 73:76 точки

"Монтана" загуби със 73:76 точки от "Берое" /Стара Загора/ среща от 3-ия кръг на първата четворка по баскетбол при жените. Мачът в зала „Младост” бе доста напрегнат и интригуващ.  "Берое" поведе от самото начало на срещата. Гостенките показаха агресивна игра, която на моменти граничеше с грубата. Момичетата на треньорката Таня Гатева спечелиха..

публикувано на 18.02.19 в 10:45

"Локо" Мездра завърши с категорична победа контролите

В последната си контрола преди пролетния дял от първенството на Северозападната Трета лига ОФК Локомотив Мездра победи четвъртодивизионния Расово с 3:0. Точни за "железничарите" бяха Владимир Найденов, Илия Илиев и юношата Матю Майкъл. Старши-треньорът Николай Николов ще разполага през пролетния полусезон с 21 футболисти: вратари - Веселин Цветковски,..

публикувано на 17.02.19 в 15:50

"Монтана" завърши на четвърто място в "Пирин къп"

Монтана остана на четвърто място на международния турнир „Пирин къп” в Сандански. 16 отбора спориха за приза, при родените през 2007 година. В битката  за третото място момчетата на треньора Бисер Ефремов отстъпиха с 0:2 на столичния Витоша 13. „Не успяхме в последния момент да се мобилизираме и да вземем медал” , коментира Ефремов. В групата младите..

публикувано на 17.02.19 в 15:46

"Монтана" и "Кариана" си разделиха по едно полувреме в контрола

Монтана победи с 3:1 Кариана /Ерден/. Приятелската среща бе последна и за двата тима преди старта на пролетния дял на Втора лига. На стадион „Огоста” ерданчани първи вкараха гол. В 18-та минута гостите можеха да открият резултата. Борислав Стойчев сгреши, топката попадна у Димитър Георгиев, но капитанът на Монтана Иван Михов не позволи на нападателя на..

публикувано на 17.02.19 в 15:42

Врачанският "Ботев" победи "Витоша" Бистрица

Отборът на "Ботев" Враца спечели минимална, но изключително сладка победа над "Витоша" при подновяването на първенството на Първа лига. Врачани победиха с 1:0 "тигрите", като единственото попадение беше дело на Валери Домовчийски. Голът падна в 61- та минута, след контраатака, подхваната от Емил Стоев и преминала през Георги Вълчев и Петър Атанасов...

публикувано на 17.02.19 в 09:44
Митко Ценов

Златен медал за Митко Ценов на Балканиадата в Истанбул

С пореден огромен успех се сдоби мездренската лекоатлетическа школа, този път на Балканиадата в Истанбул. Състезателят на спортен клуб "Атлет" Мездра Митко Ценов се окичи със златен медал в бягането на 3000 метра, а неговият неостаряващ треньор Йоло Николов спечели бронза. Втори се класира състезателят от Македония Дарио Ивановски.  След като..

публикувано на 17.02.19 в 09:32

Зимен спортно-туристически празник се проведе във Враца

300 ученици от 11 общински училища във Враца се включиха в 34-ия зимен спортно-туристически празник. Съорганизатор на състезанието е Българска асоциация "Спорт за всички". Зимният празник е първото спортно-туристическо мероприятие за годината в спортната програма на община Враца. Учениците мериха сили в кросово бягане, конкурс за снежен човек или..

публикувано на 16.02.19 в 17:34