14 медала и 2 купи завоюва "Бъдин" от турнира в Монтана

4
Снимка: СК "Бъдин"

Състезателите на видинския спортен клуб по самбо и джудо "Бъдин" спечелиха 14 медала и две купи за отборно представяне от 25-ия Международен турнир по джудо в Монтана, организиран от СКБС "Слава 83". В силното състезание участваха 252-ма джудисти от 15 клуба от страната и чужбина. Възпитаниците на видинската треньорка Габриела Кирилова завоюваха пет златни, един сребърен и осем бронзови медала. Шампиони в своите категории са: Дари Тихомиров, Ива Иванова, Изабела Иванова, Мария-Антония Стоянова и Димитрия Филипова. На второ място се нареди Цветелина Йонова. С бронз се окичиха Кристиян Георгиев, Валентин Добрилов, Теодора Георгиева, Ванеса Ваньова, Надежда Любенова, Цветомир Иванов, Давид Малинов, Кристиян Стефчов. Клубът от Видин спечели купи за първо място в отборното класиране при момичетата и второ място при момчетата.

"Отново благодаря на всички родители за доверието, подкрепата и съдействието", каза за Радио Видин Габриела Кирилова.

Галерия

Отличиха призьорите в първото състезание по шосейно колоездене във Враца

В първото състезание по шосейно колоездене във Враца се включиха над 80 участници от Враца, София, Варна, Севлиево, Пловдив и други градове от страната. След тричасово състезание, чиито маршрут бе Враца – връх Околчица – Враца, бяха отличени финалистите в отделните категории, съобщиха от пресцентъра на Община Враца. В категория "Мъже – елит" първото..

публикувано на 25.05.19 в 17:49

Юношите от хандбалния клуб на Мездра трети в страната

Юношите старша възраст на хандбален клуб Локомотив /Мездра/  изпуснаха шанса да играят на финал и спечелиха бронзовите медали на провелите се в Горна Оряховица Финали на държавното първенство. Мездренчани загубиха срещата на полуфинала от хандбален клуб  Раховец 2008 /Горна Оряховица/, но в малкия финал се наложиха над Албатрос /Бургас/ с 33:28 гола и се..

публикувано на 25.05.19 в 17:26

Локомотив /Мездра/ разгроми Първа атомна /Козлодуй/

Отборът на общински футболен клуб Локомотив /Мездра/ разгроми Първа атомна /Козлодуй/ с 5:1 в областното дерби на Северозападната трета лига. За домакините Кирил Кръстев вкара 2 гола, също Валдемар Стоянов и младокът Матю Майкъл. За гостите почетното попадение отбеляза Николай Ганчев. Околчица /Моравица/ завърши сезона в областната „А“ група с победа,..

публикувано на 25.05.19 в 16:32

"Кариана" победи "Поморие" с 2:0

"Кариана" би с 2:0 "Поморие" и остана в професионалния футбол. Двата гола на стадиона в Ерден отбеляза Евгени Игнатов – Бамзе. За домакините мачът бе финал и играчите се настаниха в половината на "Поморие" още след първия съдийски сигнал. В 11-та минута от пряк свободен удар Красимир Илиев затрудни Тодоров, но вратаря с плонж..

публикувано на 24.05.19 в 09:44

Мездренски хандбалисти с отлично представяне

Юношите старша възраст на Хандбален клуб Локомотив Мездра с треньор Евгени Йоловски правят умопомрачително представяне на Държавните финали по хандбал, които се провеждат в Горна Оряховица. В предварителна група "А" те се наложиха над Спартак Варна с 30:24 гола , над Локомотив Горна Оряховица с 32:19 и над настоящият шампион Фрегата..

публикувано на 23.05.19 в 14:06

Деца от Враца се състезаваха по безопасност на движението

Състезание под наслов "Ваканция здравей! Да играем безопасно" беше проведено днес в двора на Основно училище „Васил Левски“-Враца. 40 деца от различни селища   в област Враца се включиха в заключителния етап на Националната програма „ Работа на полицията  в училище“. 10 отбора  участваха в 4 игри със състезателен характер, разработени от..

публикувано на 23.05.19 в 14:03

Врачани станаха шампиони на турнир по футбол в Мездра

Откритият турнир по футбол на малки врати в Мездра приключи. За трети път купата грабнаха момчетата от Нашенци - Пчелна майка Враца. На финала те се наложиха с 3:1 над Искър 1923 Роман и заслужено спечелиха първото място. В срещата за бронзовите медали ВиК Враца трудно победи с 5:4 Атлетик 1996 също от Враца в истински голов трилър...

публикувано на 23.05.19 в 13:42