14 медала и 2 купи завоюва "Бъдин" от турнира в Монтана

4
Снимка: СК "Бъдин"

Състезателите на видинския спортен клуб по самбо и джудо "Бъдин" спечелиха 14 медала и две купи за отборно представяне от 25-ия Международен турнир по джудо в Монтана, организиран от СКБС "Слава 83". В силното състезание участваха 252-ма джудисти от 15 клуба от страната и чужбина. Възпитаниците на видинската треньорка Габриела Кирилова завоюваха пет златни, един сребърен и осем бронзови медала. Шампиони в своите категории са: Дари Тихомиров, Ива Иванова, Изабела Иванова, Мария-Антония Стоянова и Димитрия Филипова. На второ място се нареди Цветелина Йонова. С бронз се окичиха Кристиян Георгиев, Валентин Добрилов, Теодора Георгиева, Ванеса Ваньова, Надежда Любенова, Цветомир Иванов, Давид Малинов, Кристиян Стефчов. Клубът от Видин спечели купи за първо място в отборното класиране при момичетата и второ място при момчетата.

"Отново благодаря на всички родители за доверието, подкрепата и съдействието", каза за Радио Видин Габриела Кирилова.

Галерия

Малки футболисти от Видин ще участват в демонстративен турнир в Унгария

Възпитаници на спортно-социалното училище на фондация "Реал Мадрид" във Видин заминават за Унгария, където ще участват в приятелски футболен турнир със свои връстници от цяла Европа. Днес децата и техните ръководители се срещнаха с кмета на общината Огнян Ценков. "Тази година турнирът ще се проведе в унгарското селище Фелчут, което е на 45 километра..

публикувано на 19.06.19 в 17:16

Кариана ще тренира в Банско

С група от 16 футболисти Кариана заминава в четвъртък сутринта на подготвителен лагер в Банско. Клубният автобус потегля в 8 часа. Отборът ще отседне в хотел „Марая”, а ще тренира на стадион „Свети Петър”, където се готви и местния Банско. Три контролни срещи ще имат момчетата на треньора Веселин Великов. Първата е на 21 юни с Теута /Албания/, на 27..

публикувано на 19.06.19 в 14:23

Монтана започва подготовка

Първото занимание е насрочено за 18 часа днес на стадион „Огоста”. Новият старши треньор Владимир Иванов – Фугата ще изведе играчите за тренировка, с което ще бъде даден старт на лятната подготовка на тима. Днес от клуба ще обявят и програмата по която ще протекат заниманията. Капитанът Иван Михов, крилото Тони Тасев и голмайсторът Атанас Илиев със..

публикувано на 19.06.19 в 14:21

Определиха шампионите по шах в Мездра

В Мездра се проведе традиционното Градско индивидуално първенство по класически шах, в което спориха 14 шахматисти по кръговата система "всеки срещу всеки". С 12.5 точки победител стана преподавателят по музика Ивайло Гаврилов, следват от Емил Манолов с 12 точки. Гаврилов триумфира и в Градското индивидуално първенство по ускорен шах при..

публикувано на 19.06.19 в 13:46

Ботев /Враца/ заминава на лагер в Банско

Ботев /Враца/ ще изиграе 5 контроли за 12 дни по време на подготвителния си лагер в Банско. Сашо Ангелов ще заведе избраниците си в Югозападна България в днес и ще остане там до края на месеца. На 20 юни врачани играят срещу отбора, който ги спря по пътя към баража за Лига Европа – Славия. Спарингът е в Банско. 4 дни по-късно в Разлог Ботев..

публикувано на 19.06.19 в 07:39

ДФК Прециз /Монтана/ остана втори на зонален турнир

ДФК Прециз /Монтана/ остана втори на зоналния турнир на "Футбол 7". Отборът на Монтана е шести на "Футбол 9" . Мачовете се играха в Ловеч, където среща си дадоха осемте областни първенци на зона "Велико Търново". В тъй наречения турнир на шампионите участие взеха победителите на "Футбол 7" и "Футбол 9". При родените 2008/2009 година в групата,..

публикувано на 18.06.19 в 15:13

Буря прекрати контролата Ботев - Кариана

Пороен дъжд, придружен със светкавици и гръмотевици прекрати първата контрола на Ботев /Враца/ от лятната подготовка. На почивката на спаринга с Кариана, който се игра снощи на осветление на стадион "Христо Ботев", двамата треньори решиха да прекратят мача, за да запазят здравето на футболистите си. Преди това гостите от бойчиновското село Ерден съумяха..

публикувано на 18.06.19 в 08:24