Чужденците в "Ботев" Враца остават поне седмица

Снимка: Радио ВИДИН

Косовар с ирландски паспорт и бразилец са чужденците, дошли на проби във врачанрския Ботев във вторник. Албан Буняку и Робсон Ренан Да Коста Мота ще се опитат да впечатлят Сашо Ангелов, за да бъдат картотекирани в новака от Първа лига.

Косоварят Албан Буняку има и ирландски паспорт, затова първоначално за него има информация, че е британец. 24-годишният офанзивен полузащитник е собственост на английския клуб Дарби Каунти, но освен за „овните“ е играл и за една от гарнитурите на лондонския Арсенал.

Бразилецът Мота пък заявил, че играе на поста, на който неговият сънародник Неймар бележи голове за ПСЖ. Той е на 21 години и няма кой знае каква биография зад гърба си, освен участие в бразилското футблолно първенство.

Следващия петък Ботев ще играе контрола, в която ще пусне двамата футболисти, за да се докажат в игрова обстановка. Дотогава те ще изкарат тренировки във Враца.

Сребърни медали за БК"Видабаскет" от международен турнир

Най-малката формация на БК"Видабаскет" се завърна с купа и сребърни медали от Приятелския международен турнир по баскетбол за деца до 10 години, проведен в град Бор, Сърбия.  Надпреварата премина при много добра организация от домакините, които подсигуриха добри условия и награди за всички участващи отбори. Мини баскетболистите на..

публикувано на 19.11.18 в 17:03

Ученици от Монтана и Бойчиновци доминираха на тенис турнир

Валентин Цветанов от Монтана   и Валентин Валентинов от Бойчиновци са победители съответно в първа и втора  възрастова група в  провелото се през почивните дни индивидуално първенство по тенис на маса за ученици, организирано от Общински младежки дом – Монтана. ; Съгласно регламента, състезателите, включили се в спортната надпревара, бяха..

публикувано на 19.11.18 в 16:42

Волейболният "Монтана" записа победа над новак

Волейболистите на "Монтана" взеха чиста победа с 3:0 гейма над "Дея Спорт"/Бургас/ в среща от 5-ия кръг на Суперлигата при мъжете. Момчетата на треньора Даниел Пеев нямаха проблеми срещу новака от курортния град. Монтанци поведоха с 1:0 след 25:20 точки. Във втората част гостите се закачиха и изравниха 18:18 точки. След добра атака на..

публикувано на 19.11.18 в 13:45

"Локо" Мездра измъкна точка в Севлиево

Футболистите на ОФК Локомотив Мездра взеха точка на терена в Севлиево в отложения мач от девети кръг. Срещата завърши при резултат 1:1. Гостите поведоха в резултата още в 15-ата минута, когато Кирил Кръстев успя да засече центриране отдясно и отбеляза за 0:1. Домакините се втурнаха да изравнят резултата, но не успяха след пропуски на Альоша Илиев и..

публикувано на 18.11.18 в 19:15

Монтана с чиста победа над Спартак при юношите старша възраст

Юношите старша възраст на волейболен клуб Монтана взеха чиста победа с 3:0 гейма над Спартак /Плевен/. Срещата в зала „Огоста” бе от 3-ия кръг на първенството на район „Хемус”. Момчетата на треньора Сашо Борисов – Сач си направиха добра тренировка. Съперникът от Плевен не успя да затрудни младите надежди на Монтана. Момчетата на Сач затвориха..

публикувано на 18.11.18 в 18:31

Румен Киров най-бърз в Гърция

Румен Киров спечели състезанието на писта Серес в Гърция , последен кръг от държавния шампионат на затворен маршрут. Пилотът на Старт М /Криводол/ победи в клас „Макси”. Четирикратният рали шампион нямаше спиране. Отлично подготвеното му Субару Импреза остави на половин обиколка много по-мощното Мицубиши Лансер Ево 10 на Константин Маршавелов. Трети..

публикувано на 18.11.18 в 18:29