Каратеки от Монтана с призови места от турнира "Млади приятели на полицията"

Снимка: Любо Андреев

Три първи, едно второ и едно трето място спечелиха каратеките на "Компас" /Монтана/ на турнира “Млади приятели на полицията”. Състезанието се проведе в столичната зала “Триадица”.

Близо 300 участници от цяла България се доказваха в един от най-силните турнири. "Компас" участва с 10 каратеки и спечели 5 медала. На “ката” при 15-годишните, в категория 63 кг, се получи монтански финал. За златото Стефан Богданов пребори съотборника си Александър Александров. Ина Валериева е първа на 54 кг, при родените през 2004 година. Другият златен приз е за Сияна Тихолова. 9-годишната възпитаничка на "Компас" не остави шансове на съперниците на “ката”. Бронзов медал взе Петър Върбанов на “кумите” при родените 2009 година деца.

“Много сме доволни с колегата Георги Георгиев от представянето на децата. 5 медала е добра атестация за клуба”, заяви треньорът на "Компас" Сергей Тихолов.

С пети места от турнира “Млади приятели на полицията” се завърнаха Петър Петров на + 45 кг при 13-годишните, Никола Синигерски до 45 кг при 12-годишните, Веселин Синигерски до 40 кг и Симеон Любенов до 35 кг, и двамата при 10-годишните.

С турнира приключиха състезанията от календара за 2018 година. Карате клуб "Компас" /Монтана/ има покана за участие в два частни турнира през този месец- Национален турнир по карате в Смолян и купа “Ронин” в София.

Кикбоксьори от Монтана с медали от международен турнир

Един златен, два сребърни и два бронзови медала спечелиха състезатели на монтанския клуб "Спарта" на М еждународен турнир по кикбокс за купата на АЕЦ Козлодуй за деца, юноши старша възраст и мъже. Момчетата на треньора Доброслав Добрев – Додо изпълниха на 100 % задачите си, като и петимата участници се качиха на почетната стълбичка. При..

публикувано на 15.11.18 в 14:12

"Кариана" се готви за контрола с "Ботев"

"Кариана" Ерден без двама при гостуването в контролата с "Ботев" Враца.  Двубоят е в петък от 17 часа на стадион “Христо Ботев”. Капитанът Евгени Игнатов – Бамзе и централният защитник Иван Тодоров все още не са готови. Игнатов се възстановява от проблеми в глезена, а Тодоров от операция на коляното.

публикувано на 15.11.18 в 14:00

Определиха първенците по лека атлетика във Враца

Във Враца излъчиха общинските първенци по лека атлетика от веригата състезания "Ученически игри". Най-оспорвана беше надпреварата при момичетата от V до VII клас, като крайното класиране беше определено по вторични показатели, след като съставите на СУ "Христо Ботев" и ППМГ "Акад. Иван Ценов" събраха по 84 точки и окупираха върха. В крайна сметка..

публикувано на 14.11.18 в 14:36

Кариана /Ерден/ скочи на съдиите

Ситуацията ескалира след последния мач у дома срещу Царско село. Карианци загубиха 1:2 с гол от дузпа в 65-та минута. “Убеден съм, че нарушение на Николай Дичев срещу  Георги Минчев нямаше! Срещата я гледах точно зад вратата, от вишка с добра видимост, и вярвам на очите си! Главният арбитър Димитър Димитров търсеше повод да подпре “съперника”. През..

публикувано на 14.11.18 в 13:49

Пак наказаха "Ботев" Враца

Дисциплинарната комисия на БФС наказа Ботев /Вр/ с имуществена санкция от 300 лв. за нерегламентирано използване на факли. Санкцията е съобразена с чл.37, ал.1, т.22.2, б.А от дисциплинарния правилник и е заради запалването на зелени димки по време на победата над Дунав /Русе/ с 1:0. Мачът от 15-ия кръг на Първа лига беше първото реално..

публикувано на 14.11.18 в 09:56

Успешен старт за "Бдин-Вида" на новия сезон

Започна състезателната 2018-2019 година за видинския волейболен клуб "Бдин-Вида". В първото Регионално първенство за прекадетки (момичета родени 2004-2005 г.), проведено във Враца, видинчанки спечелиха първото място и оглавиха класирането в регион "Хемус" . Отборът на "Бдин-Вида" надигра категорично с по 3:0 гейма отборите на "Ботев" Враца, "Тони спорт"..

публикувано на 14.11.18 в 09:48