"Етър" удари с 2:1 "Ботев" Враца

Снимка: etarvt.bg

Етър нанесе първа загуба на Ботев от 5 шампионатни кръга, след като „болярите“ взеха връх в битката за ТОП 6 след 2:1 на стадион „Ивайло“ в среща от 18-ия кръг на Първа лига. Преди почивката търновци бяха по-мобилизираният тим и логично се оттеглиха за антракта с комфортен аванс от 2 чисти гола. В 7-та ми. Георги Сърмов разсече отбраната на врачани с извеждащо подаване за Даниел Младенов между Керчев и Васев, а опитният нападател търкулна кълбото в долния десен ъгъл на вратара Костов за 1:0.

Ботев отговори с акробатично изпълнение на Валери Божинов, който беше в засада при удара към вратата на „болярите“. Само 3 минути преди почивката домакините нанесоха втория си удар. След центриране на корнер от Димо Атанасов, Венци Василев засече кълбото в мрежата на гостите за 2:0.

През второто полувреме врачани излязоха решени да обърнат мача и успяха. В 49-та мин. Петър Атанасов изведе Валери Божинов, който хладнокръвно матира Христо Иванов за 2:1 със седмото си попадение с екипа на врачани. Само 3 минути по-късно обаче гостите останаха с 10 души на терена, след като Венцислав Керчев стана поредният футболист на Ботев, видял червения картон отблизо.

Въпреки че останаха с човек по-малко, след 65-та мин. врачани натикаха „болярите“ в собственото им наказателно поле, като принудиха Етър да приложи доста усилия, за да опази аванса си в резултата. В опит да засили атаката, Сашо Ангелов извади Васев и вкара в игра Колев, но това отвори големи пространства в отбраната на врачани. Резервата за домакините Иван Петков можеше да накаже врачани, но ударът му с глава след акробатичен плонж мина покрай вратата.

Следващият мач на врачани е в събота от 15 часа, когато на стадион „Христо Ботев“ идва Берое /Стара Загора/.

Награждават най- добрите спортисти на Монтана

Награждават най-добрите спортисти на Монтана за 2018 година на 18 декември, вторник. Тържеството е насрочено за 11.30 часа в ресторант „Житомир”. 47 състезатели от клубовете в Монтана са номинирани.  Спортните журналисти и членовете на комисията по спорт към общинския съвет попълниха анкетни карти, за да определят десетте най-добри за отминаващата..

публикувано на 17.12.18 в 17:03

Волейболистите на Монтана победиха Дунав /Русе/

Волейболистите на Монтана победиха с 3:2 гейма при гостуването си Дунав /Русе/ в среща от 10-ия кръг на Суперлигата при мъжете. Успехът за момчетата на треньора Даниел Пеев не дойде след обрат. Дунав използва домакинството и успя да спечели първата част с 25:22 точки. Момчетата на Пеев се върнаха в мача по най-добрия начин. Монтана поведе с 2:1 игри..

публикувано на 17.12.18 в 16:57

"Видабаскет" завърши годината с победа

"Видабаскет" победи като домакин в зала "Фестивална" "Шампион" София с 92:79 точки (25:20; 26:20; 20:23; 21:16) в среща от последния 10-и есенен кръг на първенството на мъжката "А" баскетболна група в Регион "Запад". Гостите от София влязоха по-добре в мача и поведоха в резултата през първата четвърт. Видинчани успяха да изравнят (17:17) 2.33 минути..

публикувано на 16.12.18 в 19:46

Бронз за Цветелина Цветанова в Испания

Цветелина Цветанова от видинския клуб "Борба, самбо, джудо" завоюва бронзов медал от Европейската купа по самбо, която се провежда в испанската столица Мадрид. В силния турнир участват близо 230 състезатели от 23 страни. Медалите се разпределят в 9 категории при мъжете и жените, както и в бойно сомбо и в общо пет категории в отборно състезание...

публикувано на 16.12.18 в 15:51
Празничната елха на лекоатлетът Митко Ценов

Необичайна елха подреди мездренски лекоатлет

Необичайна елха подреди в къщи за Коледните и Новогодишните празници най-добрият лекоатлет на България на средните разстояния и кроса Митко Ценов. Възпитаникът на мездренската школа украси коледната си елха със спечелените от него повече от 40 медали и купи през кариерата му. На елхата могат да се видят златния му медал на 3000 метра..

обновено на 16.12.18 в 15:38

Видинските боксьори впечатлиха на турнир в София

Добро представяне на боксьорите от "Бдин" на провелия се в София турнир, организиран от един от първите треньори на Кубрат Пулев- Тодор Занданов. Състезанието, с патриотичното название "Аз съм българче", бе за ученици, юноши и девойки и с участието на боксьори от цялата страна. Втори места завоюваха Инна Цветкова и Роберт Кръстев, които играха с много..

публикувано на 16.12.18 в 15:37