Достойно представяне на мездренските атлети в Холандия

Състезателите на спортен клуб "Атлет" Мездра се представиха достойно на провелото се в град Тилбург, Холандия Европейско първенство по крос кънтри.

Митко Ценов при своя дебют при мъжете с време 29:51 мин на дистанцията от 10.3 км се класира на 24 място в конкуренция с 89 атлети от 26 държави. Победител в дисциплината стана Филип Ингебриктсен от Норвегия.

При младежите до 23 години неговият съотборник Иво Балабанов финишира на 30 място в битка с 93 бегачи от 25 страни на дистанцията 8.3 км с време 24:52 мин. Шампион стана французинът Джими Грасие.

Студентката в САЩ Милица Мирчева се нареди на 40 място в спор със 72 бегачки от 20 страни с време 28:03 мин. на 8.3 км. Спечели кенийката с турски паспорт Ясемин Джан.

Врачанският "Ботев" играе контрола с "Кариана"

Отборът на "Ботев" Враца ще изиграе днес първата си контрола от лятната подготовка. Противник на елитния тим в спаринга ще е "Кариана" от бойчиновското село Ерден.  На практика двубоят ще е възможност за старши- треньора Сашо Ангелов да тества в бойна обстановка тима си след тежките триразови тренировки, на които ги подложи през последната седмица...

публикувано на 17.06.19 в 15:32

Цвети от Видин заминава за Европейските игри

Състезателката на видинския клуб "Борба, самбо, джудо" Цветелина Цветанова ще участва в Европейските игри в столицата на Беларус, Минск, които ще се проведат от 21-ви до 30-ти юни. Общото събрание на Българския олимпийски комитет утвърди на свое заседание българската делегация за игрите. Във второто издание на най-големия континентален спортен форум ще..

публикувано на 16.06.19 в 17:27

Кариана привлече двама нови

Ляв бек и халф подписаха с Кариана /Ерден/. Мартин Николов и Симеон Русев ще продължат развитието си в тимът от Ерден. Николов е на 25 години. Играе на поста ляв бек, а за последно е бил в Локомотив /Горна Оряховица/. Защитникът е юноша на Етър и бе част от отбора вкарал Велико Търново в Първа лига. Халфът Симеон Русев започна с Кариана и изкара..

публикувано на 16.06.19 в 16:41

"Младост" Зайчар спечели баскетболния турнир във Видин

Отборът на сръбския град Зайчар спечели двудневния турнир по баскетбол за юноши, който се състоя във видинската спортна зала "Фестивална" по повод 6-ата годишнина от откриването на Дунав мост 2. В състезанието се включиха четири отбора- два от Сърбия и два от България. На второ място се наредиха домакините от "Видабаскет", трети са "Септември" София,..

публикувано на 16.06.19 в 16:33

"Вихър" Николово е трети в Албена

Вихър /Николово/ зае 3-то място на турнира „Албена къп 2019”. На ¼ финала шампиона на четвърта монтанска футболна дивизия победи с 1:0 Софийска вода. С глава Стилиян Николов засече центриране на Галин Славчев – Кривия и прати на ½ финал николовчани. В спора за 3-4 място Вихър се изправи срещу друг столичен тим DXCTechnology. Емилиян Ивов – Емко изведе..

публикувано на 16.06.19 в 16:27

Мездренски атлети с нови победи

Второто издание на шосейния пробег „Пазарджик – Острова“ , което е част от веригата „Рън България“ се състоя вчера и събра над 150 участника в различните състезания.  В основното бягане на 5.4 км Йоло Николов (който се състезава временно за АК”Орхание”  Ботевград) и неговата възпитаничка Милица Мирчева от СК „Атлет”   Мездра, / която преди няколко..

публикувано на 16.06.19 в 15:10

Травма възпрепятства състезание на лекоатлета Митко Ценов

Състезателят на СК "Атлет"- Мездра Митко Ценов , който на 13 юни навърши 26 години, взе участие в Мемориал "Ирена Шевинска", който се проведе в град Бидгошч, Полша. Той стартира в коронната си дисциплина 3000 метра стипълчейз, но поради травма в коляното не завърши бягането. Проблемът се получи във втората част от бягането на дистанцията. Победата..

публикувано на 16.06.19 в 12:10