"Кариана" спечели "Петричка пролет"

Снимка: Любо Андреев

Кариана /Ерден/ спечели турнира „Петричка пролет” в Петрич. В последната си среща момчетата на трeньора Веселин Великов направиха 1:1 с Миньор /Перник/. Така с две победи и равен Кариана защити титлата от миналата година.

На стадиона в село Склаве карианци откриха резултата в 5-та минута. С удар извън наказателното поле Цветко Иванов матира вратаря на миньорци за 1:0. Втородивизионният тим можеше да си реши мача, но последваха два пропуска на Бастунов. В началото на втората част нападателят на Кариана изпусна 100 % ситуация, след като се оказа сам срещу вратаря на Миньор, но би над гредата. „Чуковете” също имаха своите шанасове, като веднъж и гредата помогна на ерданчани.

В 75-та минута с удар от далеч Томислав Павлов се разписа за 1:1. Капитанът на Кариана Евгени Игнатов – Бамзе получи купата на турнира „Петричка пролет”. Домакините от Беласица са втори, Миньор и Ком /Берковица/ заеха следващите две места.

Кариана: Начев, Цолов, Дичев, Предев, Цв.Иванов, Мичев, Николов, Ив.Илиев, Матадос, Цв.Тодоров, Бастунов /Г.Илиев, Георгиев, Ян.Иванов, Хр.Илиев, Игнатов/

Ботев загуби с 0:3 от Царско село

Ботев загуби с 0:3 при гостуването си на Царско село в мач от 13-ия кръг на Първа лига. След тази среща врачани са 12-и в класирането, с актив от 12 точки. Толкова има и противникът им от София.   Срещата можеше да се развие и по друг начин, ако Петър Атанасов беше реализирал в 3-та мин., когато беше изведен от Валери Божинов. В 27-та мин...

публикувано на 22.10.19 в 15:38

Второ място за Румен Киров от "Старт М" на писта "Бургас"

Румен Киров от Старт М /Криводол/ завърши втори на писта "Бургас" в генералното класиране в клас "Макси", последен кръг от затворен маршрут. Пилотът от Монтана е трети в крайното генерално класиране за 2019 година.  Страхотен късмет извади Румен Киров в клас "Макси". На първия завой след старта Васко Въжаров и Пламен Камбуров се удариха. Въжаров..

публикувано на 22.10.19 в 10:30

Призови класирания за врачански полицаи от турнир по стрелба

Отборът по стрелба на СК "Спартак" при ОД на МВР – Враца взе участие в осмия традиционен Републикански турнир по стрелба с пистолет "Кракра - Перник", който се проведе в Перник. Турнирът се организира в чест на празника на града "Свети Иван Рилски" и беше открит от областния управител Ирена Соколова. Домакините откриха събитието с музикална..

публикувано на 22.10.19 в 08:55
Ивайло Иванов - в дясно на снимката.

Ивайло Иванов стана световен шампион по джудо за военнослужещи

Възпитаникът на монтанската школа по джудо Ивайло Иванов стана световен шампион на 7-мото първенство за военнослужещи в Китай. Най-добрият български джудист надви представители на африканските сили в джудото – Египет и Зимбабве, би представителите на Унгария и Полша. В битката за златения медал, в категория до 81 кг, Ивайло Иванов надви италианеца..

публикувано на 21.10.19 в 14:50

Баскетболистките на Монтана победиха Славия като гост

Монтана се наложи със 78:60 точки при гостуването си на столичния Славия. Така шампионките записаха втора поредна победа в женската А група по баскетбол през този сезон. Монтанчанки водеха през целия мач и не допуснаха изненада. В началните минути срещата започна с доста ниска резултатност. До почивката нещата си дойдоха на мястото и..

публикувано на 21.10.19 в 14:13

Равенство за ОФК Локомотив Мездра в Северозападната Трета лига

Отборът на ОФК Локомотив Мездра не успя снощи да победи последния в класирането на Северозападната трета лига Ювентус в Малчика и си тръгна само с една точка. Срещата завърши при резултат 2:2, като за "железничарите" отбелязаха  Антонио Йорданов и Красимир Георгиев. От ръководството на Локомотив са недоволни от съдийството и най-вече към..

публикувано на 21.10.19 в 13:57

Ботев /Враца/ гостува на Царско село днес

Ботев /Враца/ гостува днес на Царско село в мач от 13-ия кръг на Първа футболна лига. Мачът е от 17.30 часа и ще се изиграе на стадиона край околовръстното на София. Старши-треньорът на гостите Сашо Ангелов няма контузени или наказани състезатели в състава си и ще разчита на всичките си футболисти. Заради близостта до София се очаква на..

публикувано на 21.10.19 в 10:52