"Бдин" и "Ком" загубиха, "Локо" Мездра отново бие

Снимка: Радио ВИДИН

"Бдин" Видин загуби с 1:2 гостуването си на "Първа атомна" Козлодуй в среща от отложения 16 кръг на Северозападната Трета лига.  Валентин Валентинов откри резултата за домакините в 17-ата минута, Борислав Борисов изравни с в 34-ата. Капитанът на "Първа атомна" Николай Ганчев отбеляза победното попадение 10 минути след началото на второто полувреме. "Ком" Берковица отстъпи на втория в класирането "Янтра" в Габрово с 0:2. Втора поредна победа записа "Локомотив" Мездра, като се наложи над третия в класирането "Вихър" Славяново с 1:0. Голът отбеляза Валдемар Стоянов в 57-ата минута, след извеждащ пас на опитния халф Илия Илиев. Мездренчани завършиха мача с 10 души, тъй като Владимир Найденов получи червен картон в 73-ата минута.

Лидер в класирането е "Спартак" Плевен с 46 точки. "Бдин" заема четвърта позиция с 33 точки, "Локомотив" Мездра е на седмо място с 29 точки в актива си, следван от "Ком" Берковица с 26. "Първа атомна" Козлодуй е на 11-а позиция с 23 точки.

В неделя, 17 март, ще се играят срещите от 19-ия кръг на Северозападната Трета лига. "Бдин" Видин гостува на "Янтра" Полски Тръмбеш, "Ком" Берковица е домакин на "Вихър" Славяново, "Първа атомна" ще пътува до Севлиево, а "Локомотив" Мездра ще играе в Плевен с лидера "Спартак".

Ботев /Враца/ заминава на лагер в Банско

Ботев /Враца/ ще изиграе 5 контроли за 12 дни по време на подготвителния си лагер в Банско. Сашо Ангелов ще заведе избраниците си в Югозападна България в днес и ще остане там до края на месеца. На 20 юни врачани играят срещу отбора, който ги спря по пътя към баража за Лига Европа – Славия. Спарингът е в Банско. 4 дни по-късно в Разлог Ботев..

публикувано на 19.06.19 в 07:39

ДФК Прециз /Монтана/ остана втори на зонален турнир

ДФК Прециз /Монтана/ остана втори на зоналния турнир на "Футбол 7". Отборът на Монтана е шести на "Футбол 9" . Мачовете се играха в Ловеч, където среща си дадоха осемте областни първенци на зона "Велико Търново". В тъй наречения турнир на шампионите участие взеха победителите на "Футбол 7" и "Футбол 9". При родените 2008/2009 година в групата,..

публикувано на 18.06.19 в 15:13

Буря прекрати контролата Ботев - Кариана

Пороен дъжд, придружен със светкавици и гръмотевици прекрати първата контрола на Ботев /Враца/ от лятната подготовка. На почивката на спаринга с Кариана, който се игра снощи на осветление на стадион "Христо Ботев", двамата треньори решиха да прекратят мача, за да запазят здравето на футболистите си. Преди това гостите от бойчиновското село Ерден съумяха..

публикувано на 18.06.19 в 08:24

Врачанският "Ботев" играе контрола с "Кариана"

Отборът на "Ботев" Враца ще изиграе днес първата си контрола от лятната подготовка. Противник на елитния тим в спаринга ще е "Кариана" от бойчиновското село Ерден.  На практика двубоят ще е възможност за старши- треньора Сашо Ангелов да тества в бойна обстановка тима си след тежките триразови тренировки, на които ги подложи през последната седмица...

публикувано на 17.06.19 в 15:32

Цвети от Видин заминава за Европейските игри

Състезателката на видинския клуб "Борба, самбо, джудо" Цветелина Цветанова ще участва в Европейските игри в столицата на Беларус, Минск, които ще се проведат от 21-ви до 30-ти юни. Общото събрание на Българския олимпийски комитет утвърди на свое заседание българската делегация за игрите. Във второто издание на най-големия континентален спортен форум ще..

публикувано на 16.06.19 в 17:27

Кариана привлече двама нови

Ляв бек и халф подписаха с Кариана /Ерден/. Мартин Николов и Симеон Русев ще продължат развитието си в тимът от Ерден. Николов е на 25 години. Играе на поста ляв бек, а за последно е бил в Локомотив /Горна Оряховица/. Защитникът е юноша на Етър и бе част от отбора вкарал Велико Търново в Първа лига. Халфът Симеон Русев започна с Кариана и изкара..

публикувано на 16.06.19 в 16:41

"Младост" Зайчар спечели баскетболния турнир във Видин

Отборът на сръбския град Зайчар спечели двудневния турнир по баскетбол за юноши, който се състоя във видинската спортна зала "Фестивална" по повод 6-ата годишнина от откриването на Дунав мост 2. В състезанието се включиха четири отбора- два от Сърбия и два от България. На второ място се наредиха домакините от "Видабаскет", трети са "Септември" София,..

публикувано на 16.06.19 в 16:33