Видинските боксьори впечатлиха на Републиканското в Кърджали

Снимка: СКБ "Бдин" Видин

Успешен старт на боксьорите от Спортен клуб по бокс "Бдин" Видин на Държавното първенство за юноши в Кърджали. Водените от опитния треньор Цветан Рангелов дебютанти на състезание от такъв ранг впечатлиха с представянето си в едни от най-конкурентните категории и спечелиха срещите си в осминафиналите на турнира. Ицо Сергеев безапелационно победи противника си от "Ботев" Пловдив Ангел Димитров в категория до 63 килограма, а Михаил Костов сътвори истински подвиг при 75-килограмовите, след като, изпадайки два пъти в нокдаун в първия рунд, "се вдигна" и убеди съдиите, че е по-добрият боксьор. Той също спечели срещата си с 3:0 съдийски гласа- срещу Кристиян Стоилов от "Пирин". Четвъртфиналите са по-късно днес.

80 години "Селяк" Стубел

ФК "Селяк" Стубел празнува 80 години от основаването си. Празникът трябваше да е съчетан с дерби срещата на върха в последния кръг на първенството на 5-а Монтанска дивизия срещу отбора на "Дичо" Липен, който е лидер в класирането с точка преднина пред отбора на Стубел. Гостите обаче поразвалиха празника на стубелчани, след като пристигнаха със седем..

публикувано на 20.05.19 в 17:27

Триумф на мездренски лекоатлети

Пореден успех постигнаха състезателите на СК"Атлет" Мездра на провелия се в София турнир "Нови звезди". Митко Ценов спечели дистанцията на 5000 метра и то с резултат 14.04.23 минути, което е с цели 10 секунди по-малко от досегашното му най-добро постижение. Той постигна този резултат след като се завърна от 5-седмичен подготвителен лагер в..

публикувано на 20.05.19 в 11:28

Румен Киров е втори на писта "Хасково"

Румен Киров завърши втори на писта "Хасково" в клас "Макси". Пилотът на Старт М /Криводол/ направи страхотно каране в състезанието от Националния шампионат на затворен маршрут и съвсем заслужено се качи на почетната стълбичка. В първата тренировка Киров не успа да покаже класата си и завърши последен, на осмо място. Във втората екипа му направи..

публикувано на 20.05.19 в 09:26

Ветерани бележат в първенството на Монтана

Веско Михайлов – Гери и Славчо Славчев – Еталон 5 се разписаха за Пърстрина 2012 /Николово/ при победата с 5:4 над Вършец в последна среща от сезона. Така Пъстрина завърши на второ място в крайното класиране на четвърта монтанска футболна дивизия. 61-годишният бивш нападател на Монтана Веселин Михайлов – Гери вкара за домакините от дузпа, в..

публикувано на 20.05.19 в 09:22

"Кариана" взе точка от лидера

Кариана /Ерден/ спечели много важна точка в битката за оцеляване. При гостуването си на лидера Царско село момчетата на треньора Веселин Великов направиха 1:1. Антонио Георгиев изведе напред „царете” в 4-та минута. Карианци бързо се върнаха в мача. След удар на Димитър Георгиев вратаря изби, а при добавката Николай Дичев изравни 1:1 в 10-та минута...

публикувано на 20.05.19 в 09:20

"Монтана" ще играе баражи за Първа лига

Монтана победи с 2:0 Пирин /Благоевград/ в среща от предпоследния кръг на Втора лига. Двата гола вкара Атанас Илиев. С трите точки монтанци си осигуриха баражите. Монтанци влязоха по-добре в мача. В 17-та минута на втора греда Атанас Илиев не успя да засече центриране на Тони Тасев. Вратарят на Пирин Филип Димитров се наложи да плонжира,..

публикувано на 19.05.19 в 18:49

АСК "Жико Моторспорт" е отборен победител в рали кроса във Видин

Първият кръг от националния шампионат по рали крос за тази година стартира от пистата на летището край село Иново. В състезанието взеха участие 27 екипажа от цялата страна. То премина при изключителен интерес и събра стотици фенове, дошли да подкрепят своите фаворити. При финалното класиране в Дивизия 3 на I-во място е Николай Николов от..

публикувано на 19.05.19 в 17:42