Сияна от "Компас" отново републикански шампион

Снимка: КК "Компас" Монтана

Сияна Тихолова стана републиканска шампионка при децата на „ката” на Държавния шампионат по карате в София. В същата възраст младата надежда на КК Компас /Монтана/ взе бронзов медал на „кумите”, в категория 30 кг.

Само една точка не достигна на Сияна, за да играе финал на „кумите”. „Врепешажната среща за трето място категорично доказа своята класа.На „ката” Сияна Тихолавабе категорична, като игра 4 срещи. Първите три победи с пълни пет съдийски гласа, а финалавзес 4:1”, поясни треньорът й Сергей Тихолов.Така за трета поредна годинаСияна Тихоловастава републикански шампионна „ката”и потвърди без конкуренция титлата си.КК Компас не участва с отбор по„ката”поради отсъствието на една от състезателките и така изпусна още един медал и в тази дисциплина.

В огромна конкуренция останалите състезатели на КК Компас - Симеон Любенов, Стефан Богданов, Александър Светлозаров, Петър Петров и Ина Валериева не успяха давземат медал.„Някои от тях имаха реален шанс дастигнат до финални схватки, но като че ли им липсваше и малко късмет”, допълни Тихолов.

Два приятелски мача ще имат баскектболистките на Монтана

В петък и събота шампионките на България гостуват на гръцкия ПАОК. В петък сутринта момичетата на треньора Стефан Михайлов заминават за Солун, а вечерта е първия мач. Вторият е в събота, след което Монтана се прибира у дома. Монтанчанки имаха вариант да участват и в турнир в Левкада. В предишните четири приятелски мачове в зала "Младост"..

публикувано на 18.09.19 в 09:38

8 медала за видинските атлети пред погледа на Ивет Лалова

8 медала (4 златни, 2 сребърни, 2 бронзови) и страхотно начало на новият състезателен сезон за състезателите на видинския спортен клуб "Радуканови". На турнира "Открий шампиона в теб", организиран от Ивет Лалова, който се състоя на националния стадион "Васил Левски", състезателите на клуба премериха сили с над 300 лекоатлети от цялата страна. Христо..

публикувано на 17.09.19 в 14:53

Бронзов медал за каратеката Мартин Алексиев от "Монтана 2017"

Бронзов медал от международния турнир по олимпийско карате в Унгария - "Будапеща оупън" спечели Мартин Алексиев от КК Монтана 2017. Двама състезатели на Монтанския карате клуб взеха участие в силния международен турнир. Мартин Алексиев , при момчетата до 10 години и Мартина Псалтирова , при момичетата до 12 години показаха своите..

публикувано на 17.09.19 в 10:57

ОФК"Бдин- 1923" победи "Ювентус"/Малчика/ с 1:0

"Бдин" записа втора победа в първенството на Северозападна трета лига след победа с минималното 1 на 0 над "Ювентус"/Малчика/. Победното попадение отбеляза Кристиян Йошев в 81-та минута. След една добра комбинация той се озова сам срещу вратарят на гостите и хладнокръвно вкара. Мача започна с натиск на гостите и те на два пъти нацелиха гредите на..

публикувано на 15.09.19 в 22:31
Кметът на община Ружинци Александър Александров и Иво Марков, председател на Областният съвет на БФС– Видин

"Левски" гостува на Ружинци за футболен празник

Ветераните на Левски пристигнаха в Ружинци за приятелски мач с връстниците си от региона. Двубоят е част от празненствата по случай 85-годишнината на организиран футбол във видинското селото, съобщиха от Община Ружинци . Кметът на Ружинци Александър Александров връчи почетни плакети и подаръци на гостите. Легендата на сините Ангел Станков зарадва..

публикувано на 15.09.19 в 18:44

"Старт М" доминира на рали кроса в Мадан (снимки)

Двата тима на Старт М /Криводол/ заеха първите две места в отборното класиране в рали кроса на пистата в бойчиновското село Мадан. Трети е видинският Жико моторспорт. 20 пилоти взеха участие във 2-ия отложен кръг от държавния шампионат. В „Дивизия 1” на почетната стълбичка се качиха състезатели на криводолския тим. Първи финишира Иван..

публикувано на 15.09.19 в 17:14

Второ място в отборното класиране за видинските джудисти в Румъния

Видинският клуб "Борба, самбо, джудо" участва в 25-ото издание на силния международен турнир по джудо в румънския град Сибиу. Състезанието е включено в официалния спортен календар на Румънската джудо федерация и е за мъже, жени и кадети. В първия ден на турнира ветеранът Милен Милчев спечели златен медал при  мъжете в категория над 100 кг, а Емма..

публикувано на 15.09.19 в 14:30