Сияна от "Компас" отново републикански шампион

Снимка: КК "Компас" Монтана

Сияна Тихолова стана републиканска шампионка при децата на „ката” на Държавния шампионат по карате в София. В същата възраст младата надежда на КК Компас /Монтана/ взе бронзов медал на „кумите”, в категория 30 кг.

Само една точка не достигна на Сияна, за да играе финал на „кумите”. „Врепешажната среща за трето място категорично доказа своята класа.На „ката” Сияна Тихолавабе категорична, като игра 4 срещи. Първите три победи с пълни пет съдийски гласа, а финалавзес 4:1”, поясни треньорът й Сергей Тихолов.Така за трета поредна годинаСияна Тихоловастава републикански шампионна „ката”и потвърди без конкуренция титлата си.КК Компас не участва с отбор по„ката”поради отсъствието на една от състезателките и така изпусна още един медал и в тази дисциплина.

В огромна конкуренция останалите състезатели на КК Компас - Симеон Любенов, Стефан Богданов, Александър Светлозаров, Петър Петров и Ина Валериева не успяха давземат медал.„Някои от тях имаха реален шанс дастигнат до финални схватки, но като че ли им липсваше и малко късмет”, допълни Тихолов.

Триумф на мездренски лекоатлети

Пореден успех постигнаха състезателите на СК"Атлет" Мездра на провелия се в София турнир "Нови звезди". Митко Ценов спечели дистанцията на 5000 метра и то с резултат 14.04.23 минути, което е с цели 10 секунди по-малко от досегашното му най-добро постижение. Той постигна този резултат след като се завърна от 5-седмичен подготвителен лагер в..

публикувано на 20.05.19 в 11:28

Пореден внушителен успех постигнаха състезателите на Спортен клуб "Атлет" Мездра на провелия се в София турнир "Нови звезди". Митко Ценов спечели дистанцията на 5000 метра и то с резултат 14.04 минути, което е с цели 10 секунди по-малко от досегашното му най-добро постижение. Той постигна този резултат след като се завърна от 5 седмичен..

публикувано на 20.05.19 в 09:44

Румен Киров е втори на писта "Хасково"

Румен Киров завърши втори на писта "Хасково" в клас "Макси". Пилотът на Старт М /Криводол/ направи страхотно каране в състезанието от Националния шампионат на затворен маршрут и съвсем заслужено се качи на почетната стълбичка. В първата тренировка Киров не успа да покаже класата си и завърши последен, на осмо място. Във втората екипа му направи..

публикувано на 20.05.19 в 09:26

Ветерани бележат в първенството на Монтана

Веско Михайлов – Гери и Славчо Славчев – Еталон 5 се разписаха за Пърстрина 2012 /Николово/ при победата с 5:4 над Вършец в последна среща от сезона. Така Пъстрина завърши на второ място в крайното класиране на четвърта монтанска футболна дивизия. 61-годишният бивш нападател на Монтана Веселин Михайлов – Гери вкара за домакините от дузпа, в..

публикувано на 20.05.19 в 09:22

"Кариана" взе точка от лидера

Кариана /Ерден/ спечели много важна точка в битката за оцеляване. При гостуването си на лидера Царско село момчетата на треньора Веселин Великов направиха 1:1. Антонио Георгиев изведе напред „царете” в 4-та минута. Карианци бързо се върнаха в мача. След удар на Димитър Георгиев вратаря изби, а при добавката Николай Дичев изравни 1:1 в 10-та минута...

публикувано на 20.05.19 в 09:20

"Монтана" ще играе баражи за Първа лига

Монтана победи с 2:0 Пирин /Благоевград/ в среща от предпоследния кръг на Втора лига. Двата гола вкара Атанас Илиев. С трите точки монтанци си осигуриха баражите. Монтанци влязоха по-добре в мача. В 17-та минута на втора греда Атанас Илиев не успя да засече центриране на Тони Тасев. Вратарят на Пирин Филип Димитров се наложи да плонжира,..

публикувано на 19.05.19 в 18:49

АСК "Жико Моторспорт" е отборен победител в рали кроса във Видин

Първият кръг от националния шампионат по рали крос за тази година стартира от пистата на летището край село Иново. В състезанието взеха участие 27 екипажа от цялата страна. То премина при изключителен интерес и събра стотици фенове, дошли да подкрепят своите фаворити. При финалното класиране в Дивизия 3 на I-во място е Николай Николов от..

публикувано на 19.05.19 в 17:42