Лесна победа за Монтана в първата полуфинална среща

Снимка: Любо Андреев

Баскетболистките на Монтана разгромиха с 99:53 точки столичния Славия в първа ½ финална среща от държавното първенство при жените, играна в зала „Младост”. На практика носителките на купата на България имат още един протоколен мач в София в събота преди финалната серия.

Монтанчанки започнаха ударно срещата бързо натрупаха аванс в първа четвърт, която приключи при 27:16 точки. На почивката преднината им стана 17 точки -  46:29. След подновяването на играта Монтана продължи с натиска и прегази съперника за крайното 99:53.

Димана Макариева и Габриела Костова  бяха най-резултатни за Монтана съответно с 20 и 19 точки. За Славия най-полезна с 21 точки бе Ивана Николова.

Мачът в столичната зала „Триадица” в събота ще е протоколен. Срещата е с начален час 16.30

В другия полуфинал в Стара Загора Берое се наложи с 90:53 точки над съгражданките си от Локомотив.

Атлетка от Враца спечели златен медал в София

Евелина Иванова, състезателка на частния лекоатлетически клуб Ивайло Младенов от Враца, отново заслужи златния медал. Тя триумфира на провелия се в събота турнир "Тереза Маринова и приятели". Врачанката победи на 60м и завърши пета на скок дължина /при родените 2006-2007 г./, съобщи президентът на клуба Ивайло Младенов. Деян Цветанов е втори на 60 м..

публикувано на 27.05.19 в 11:36

Кадетките на "Бдин-Вида" са в ТОП 8 на България

Кадетките на видинския волейболен клуб "Бдин-Вида" се класираха на държавните финали. Видинчанки трябваше да играят тежък допълнителен турнир, който се проведе в Етрополе. В състезанието четири равностойни отбора се бореха за първите две места, които дават право на участие във финалите на Държавното първенство в тази възраст. Видинските момичета се..

публикувано на 26.05.19 в 15:46

Наградиха футболните шампиони

Вихър /Николово/ вдигна за трети път купата за шампиона на четвърта монтанска футболна дивизия. На терена с изкуствена настилка в парк „Огоста” бе закрит шампионат 2018/2019 година. Футболната централа в Монтана награди отборите участници в пет първенства. Девет състава участваха в първенството на „футбол 5”. Всеки тим получи флагче от..

публикувано на 26.05.19 в 15:33

Отличиха призьорите в първото състезание по шосейно колоездене във Враца

В първото състезание по шосейно колоездене във Враца се включиха над 80 участници от Враца, София, Варна, Севлиево, Пловдив и други градове от страната. След тричасово състезание, чиито маршрут бе Враца – връх Околчица – Враца, бяха отличени финалистите в отделните категории, съобщиха от пресцентъра на Община Враца. В категория "Мъже – елит" първото..

публикувано на 25.05.19 в 17:49

Юношите от хандбалния клуб на Мездра трети в страната

Юношите старша възраст на хандбален клуб Локомотив /Мездра/  изпуснаха шанса да играят на финал и спечелиха бронзовите медали на провелите се в Горна Оряховица Финали на държавното първенство. Мездренчани загубиха срещата на полуфинала от хандбален клуб  Раховец 2008 /Горна Оряховица/, но в малкия финал се наложиха над Албатрос /Бургас/ с 33:28 гола и се..

публикувано на 25.05.19 в 17:26

Локомотив /Мездра/ разгроми Първа атомна /Козлодуй/

Отборът на общински футболен клуб Локомотив /Мездра/ разгроми Първа атомна /Козлодуй/ с 5:1 в областното дерби на Северозападната трета лига. За домакините Кирил Кръстев вкара 2 гола, също Валдемар Стоянов и младокът Матю Майкъл. За гостите почетното попадение отбеляза Николай Ганчев. Околчица /Моравица/ завърши сезона в областната „А“ група с победа,..

публикувано на 25.05.19 в 16:32

"Кариана" победи "Поморие" с 2:0

"Кариана" би с 2:0 "Поморие" и остана в професионалния футбол. Двата гола на стадиона в Ерден отбеляза Евгени Игнатов – Бамзе. За домакините мачът бе финал и играчите се настаниха в половината на "Поморие" още след първия съдийски сигнал. В 11-та минута от пряк свободен удар Красимир Илиев затрудни Тодоров, но вратаря с плонж..

публикувано на 24.05.19 в 09:44