"Ботев" Враца вкара 5 на "Верея"

Ботев се позабавлява с Верея и изпрати гостите с 5 безответни гола към Стара Загора. Това беше най-изразителната победа на новака в елита през кампанията, гостите също помогнаха с 2 автогола.

Мачът започна с домакински натиск, но първият удар  към някоя от двете врати отправиха гостите в 5-та мин. чрез Маламов.

В 9-та мин. Кацарев смело се хвърли в краката на Валери Домовчийски, който беше изведен на чиста позиция от Даниел Генов. В 12-та мин. пробив на Петър Атанасов беше спрян непозволено и съдията Тренчев отсъди дузпа, от която Домовчийски вкара за 1:0.

Домакините увеличиха оборотите с намерението да решат мача бързо, но шутовете на Вълчев и Генов или минаваха край целта, или бяха парирани от вратаря на гостите.

В 31-та и в 38-та мин. ексхалфът на Верея Симеон Мечев също не успя да порази целта. В 34-та мин. и Стоев не можа да намери път към мрежата на гостите.

В 43-та мин. Илия Миланов коригира пропуските и с глава засече топката за 2:0 след центриране на Атанасов.

След почивката положението на терена не се промени. В 54-та мин. Венцислав Керчев стреля от упор, а вратарят изби в корнер. След изпълнението му Керчев би с глава, а при опита си избие Курупис си вкара автогол в 56-та мин. Само секунди по-късно и Кацарев се "разписа" с нескопосано тупане на топката след удар на Домовчийски за 4:0.

В 63-та мин. Даниел Генов беше изведен от резервата Мирослав Будинов и след хитър финт опъна мрежата на гостите за пети път.

Последваха невероятни пропуски на влезлите след почивката Будинов и Вушурович. Пред вратата се озова и левият бранител Андреас Васев, който би в аут в 81-та мин.

В 85-та мин. Атанасов се справи с отбраната, но головият му шут бе срещна тялото на вратаря.

Преди мача кметът на Враца Калин Каменов, който е и шеф на футболния клуб, връчи плакет за 100 мача в елита на вратаря Христо Митов.

Около 300 зрители дойдоха на стадион "Христо Ботев" за срещата. Те видяха дебют на играч от местната школа - Денис Русинов, който замени в последните минути Вълчев.

Галерия

Малки футболисти от Видин ще участват в демонстративен турнир в Унгария

Възпитаници на спортно-социалното училище на фондация "Реал Мадрид" във Видин заминават за Унгария, където ще участват в приятелски футболен турнир със свои връстници от цяла Европа. Днес децата и техните ръководители се срещнаха с кмета на общината Огнян Ценков. "Тази година турнирът ще се проведе в унгарското селище Фелчут, което е на 45 километра..

публикувано на 19.06.19 в 17:16

Кариана ще тренира в Банско

С група от 16 футболисти Кариана заминава в четвъртък сутринта на подготвителен лагер в Банско. Клубният автобус потегля в 8 часа. Отборът ще отседне в хотел „Марая”, а ще тренира на стадион „Свети Петър”, където се готви и местния Банско. Три контролни срещи ще имат момчетата на треньора Веселин Великов. Първата е на 21 юни с Теута /Албания/, на 27..

публикувано на 19.06.19 в 14:23

Монтана започва подготовка

Първото занимание е насрочено за 18 часа днес на стадион „Огоста”. Новият старши треньор Владимир Иванов – Фугата ще изведе играчите за тренировка, с което ще бъде даден старт на лятната подготовка на тима. Днес от клуба ще обявят и програмата по която ще протекат заниманията. Капитанът Иван Михов, крилото Тони Тасев и голмайсторът Атанас Илиев със..

публикувано на 19.06.19 в 14:21

Определиха шампионите по шах в Мездра

В Мездра се проведе традиционното Градско индивидуално първенство по класически шах, в което спориха 14 шахматисти по кръговата система "всеки срещу всеки". С 12.5 точки победител стана преподавателят по музика Ивайло Гаврилов, следват от Емил Манолов с 12 точки. Гаврилов триумфира и в Градското индивидуално първенство по ускорен шах при..

публикувано на 19.06.19 в 13:46

Ботев /Враца/ заминава на лагер в Банско

Ботев /Враца/ ще изиграе 5 контроли за 12 дни по време на подготвителния си лагер в Банско. Сашо Ангелов ще заведе избраниците си в Югозападна България в днес и ще остане там до края на месеца. На 20 юни врачани играят срещу отбора, който ги спря по пътя към баража за Лига Европа – Славия. Спарингът е в Банско. 4 дни по-късно в Разлог Ботев..

публикувано на 19.06.19 в 07:39

ДФК Прециз /Монтана/ остана втори на зонален турнир

ДФК Прециз /Монтана/ остана втори на зоналния турнир на "Футбол 7". Отборът на Монтана е шести на "Футбол 9" . Мачовете се играха в Ловеч, където среща си дадоха осемте областни първенци на зона "Велико Търново". В тъй наречения турнир на шампионите участие взеха победителите на "Футбол 7" и "Футбол 9". При родените 2008/2009 година в групата,..

публикувано на 18.06.19 в 15:13

Буря прекрати контролата Ботев - Кариана

Пороен дъжд, придружен със светкавици и гръмотевици прекрати първата контрола на Ботев /Враца/ от лятната подготовка. На почивката на спаринга с Кариана, който се игра снощи на осветление на стадион "Христо Ботев", двамата треньори решиха да прекратят мача, за да запазят здравето на футболистите си. Преди това гостите от бойчиновското село Ерден съумяха..

публикувано на 18.06.19 в 08:24