Успехи за девойките на "Атлетико" Монтана

Снимка: ФК "Атлетико"

Женските футболни отбори на "Атлетико" Монтана завоюваха едно второ и две трети места на Четвъртия пролетен  турнир, който се проведе в Бургас. Индивидуални награди получиха Криси Борис за най-добър вратар и Искра Цветанова за най-добър защитник.

В турнира се включиха общо 9 отбора. "Атлетико" игра с формации в три възрастови групи. Тимът на 15-годишните вдигна купа за второто място. Купа за трето място спечелиха 13-годишните. На същата позиция завърши и отборът при жените.

"Момичетата играха добре, но липсата на отбори в Северозапада, с които да играят контроли, липсата на турнири за момичетата заради БФС, изигра главната си роля. Въпреки всичко, важното е съществуването на женски отбори в Монтана", каза треньорът Свободин Колев.

Организаторите отличиха със специална купа, медал и грамота кмета на Монтана Златко Живков за това, че помага на футбола в града и поради факта, че с негова помощ ФК "Атлетико" за втора година е отборът, пропътувал най-много километри, за да участва в турнира.

Футболистките на "Атлетико" подариха и своите трофеи на кмета на Монтана, който е осигурил транспорта до Бургас.

Поредно признание за мездренските лекоатлети

Движението "Рън България" определи мездренските лекоатлети Йоло Николов и Милица Мирчева за най-добрите бегачи на страната ни за 2019-а година. Николов, който е и треньор на Милица, получи плакети за себе си и възпитаничката си от координатора на Българската федерация по лека атлетика и "Рън България" – Антон Бонов. Мирчева не присъства на..

публикувано на 22.11.19 в 13:08

"Ботев" търси историческа победа срещу "ЦСКА"

Ботев гони едва петата си победа над ЦСКА в 60-ия мач между двата отбора за футболния елит. Врачани приемат „червените“ в събота в среща от първа лига. В актива си домакините са предпоследни и имат едва 13 точки, докато гостите са четвърти с 31 пункта. Статистиката е безмилостна и показва, че врачани не са печелили победата над този противник..

публикувано на 22.11.19 в 11:06

Ботев 2000 е трети след турнир по ватерполо във Враца

Отборът на Черноморец поведе във временното класиране след изиграване на първия турнир от квалификациите в държавното първенство по водна топка за девойки U17. На мачовете във Враца играха шест тима, като само този, воден от Петър Йонов от Бургас, спечели и петте си мача. В първенството участват шампионът във възрастта от миналата година Ботев 2000,..

публикувано на 21.11.19 в 17:19

Спортен празник се проведе в Монтана

"Да надбягаме различията в Монтана" ! Под това мото премина спортният празник в парк "Монтанензиум". В него се включиха хора в неравностойно положение, деца и възрастни, общински съветници. Редом с тях бяга и кметът Златко Живков . "Напоследък се правят много такива инициативи, да подкрепим хората в затруднено положение. Никой не знае кога..

публикувано на 21.11.19 в 14:29

Кикбоксьорите на Монтана с медали от международен турнир

С пълен комплект медали се завърнаха кикбоксьорите на Спарта /Монтана/ от силния турнир "Най-добър боец на Балканите" в Сърбия. Лично консулът на България в западната ни съседка Петър Данов посрещнал момчетата на треньора Доброслав Добрев и бил неотлъчно до тях по време на състезанието.  Турнирът се провежда за четвърта поредна година в Ниш..

публикувано на 21.11.19 в 13:24

Пъстрина победи Син Стрел в турнира за ветерани

Пъстрина спечели с 5:1 срещу Син Стрел /Крапчене/ в първа среща от турнира по футбол за ветерани . Мачът се игра на стадиона в Николово, а следващата сряда двата отбора отново ще се срещнат. В 6-та минута Ангел Ангелов – Боки откри резултата за домакините. Така приключи и първата част. В 53-та минута Румен Илиев се отбеляза автогол за 2:0, а малко..

публикувано на 21.11.19 в 11:39

Милица Мирчева отново подобри национален рекорд

Състезателката на СК”Атлет” Мездра Милица Мирчева , която в момента учи в Америка се класира на 4-о място на шосейното бягане на 10.15 км (6.2 мили) при жените в Дейви, Фло̀рида (САЩ), като подобри националния рекорд на България с време 33.38 мин. В конкуренцията на 2 152 бегачи Милица се нареди на 22-ро място в генералното класиране при..

публикувано на 20.11.19 в 14:56