Пета среща ще реши титлата по баскетбол при жените

Снимка: Любо Андреев

В мач №4 в Стара Загора Берое победи с 60:54 точки Монтана и изравни 2:2. В петък в зала „Младост” в Монтана ще бъде определен новият носител на титлата.

Двубоят в Стара Загора премина през доста обрати и слаба резултатност в началото. С тройка на Мария Желязкова Монтана излезе напред 13:10. На почивката гостенките изоставаха с 4 точки – 32:36. В началото на второто полувреме мачът се изнерви. Първо пейката на Берое получи техническо нарушение, а няколко минути по-късно и Теодора Динева бе санкционирана с такова. При 44:41 за Монтана стартираха последните 10 минути. Шест преди края Берое си върна водачеството и до края не позволи на Монтана да направи обрат. Виолина Кочева се отчете с 20 точки и 9 борби за победителите. Карина Константинова отбеляза 11 точки. За Монтана с 20 точки е Христина Иванова, а 12 точки и 8 борби има Виктория Стойчева.

Напрежение имаше и по трибуните. Фенове на домакините се опитаха да нападнат 40-те привърженици на Монтана. Кметът Златко Живков също подкрепи отбора в Стара Загора.

На разпети петък последния мач между двата отбора бе насрочен за 19 часа. Срещата  бе отложена с половин час по-късно, заради футболния мач Кариана – Монтана от Втори лига, който е в същия ден от 17.

Ивайло Иванов - в дясно на снимката.

Ивайло Иванов стана световен шампион по джудо за военнослужещи

Възпитаникът на монтанската школа по джудо Ивайло Иванов стана световен шампион на 7-мото първенство за военнослужещи в Китай. Най-добрият български джудист надви представители на африканските сили в джудото – Египет и Зимбабве, би представителите на Унгария и Полша. В битката за златения медал, в категория до 81 кг, Ивайло Иванов надви италианеца..

публикувано на 21.10.19 в 14:50

Баскетболистките на Монтана победиха Славия като гост

Монтана се наложи със 78:60 точки при гостуването си на столичния Славия. Така шампионките записаха втора поредна победа в женската А група по баскетбол през този сезон. Монтанчанки водеха през целия мач и не допуснаха изненада. В началните минути срещата започна с доста ниска резултатност. До почивката нещата си дойдоха на мястото и..

публикувано на 21.10.19 в 14:13

Равенство за ОФК Локомотив Мездра в Северозападната Трета лига

Отборът на ОФК Локомотив Мездра не успя снощи да победи последния в класирането на Северозападната трета лига Ювентус в Малчика и си тръгна само с една точка. Срещата завърши при резултат 2:2, като за "железничарите" отбелязаха  Антонио Йорданов и Красимир Георгиев. От ръководството на Локомотив са недоволни от съдийството и най-вече към..

публикувано на 21.10.19 в 13:57

Ботев /Враца/ гостува на Царско село днес

Ботев /Враца/ гостува днес на Царско село в мач от 13-ия кръг на Първа футболна лига. Мачът е от 17.30 часа и ще се изиграе на стадиона край околовръстното на София. Старши-треньорът на гостите Сашо Ангелов няма контузени или наказани състезатели в състава си и ще разчита на всичките си футболисти. Заради близостта до София се очаква на..

публикувано на 21.10.19 в 10:52

"Бдин" загуби, "Дреновец" с победа

"Бдин" записа загуба с 0 на 2 при домакинството си на "Трявна" в мач от 11 кръг на Северозападна трета лига. Точни за гостите бяха Васил Андреев в 45- та и Алекс Згрипаров в 49- та минута. "Имахме своите положения преди гола, но за съжаление не реализирахме" , коментира за Радио ВИДИН треньорът на видинчани Мартин Методиев и добави: "Не успяхме да..

публикувано на 20.10.19 в 21:14

"Жико Моторспорт" доминира в Дивизия 1 на раликроса във Видин

На пистата на бившето летище до видинското село Иново днес приключи тазгодишният шампионат по рали крос от календара на Българската федерация по автомобилни спортове. Във втория видински кръг се решиха и шампионските титли в трите дивизии. "В Дивизия 3- до 2000 куб. см., със задно предаване, трети стана Георги Кардашлиев от "Враца Дрифт тийм" с BMW..

публикувано на 20.10.19 в 17:34

Откриха игрището в Игнатица

С прекрасно тържество и турнир по мини футбол бе открито новото игрище с изкуствена трева в мездренското село Игнатица. В турнира се включиха 9 отбора от Игнатица, Мездра и Зверино, които спориха за наградите пред стотици зрители и много гости, сред които капитанът на "Ботев" Враца Валери Домовчийски и вратарят Красимир Костов. Финалът бе..

публикувано на 20.10.19 в 16:31