Юношите от хандбалния клуб на Мездра трети в страната

Снимка: ХК Локомотив /Мездра/

Юношите старша възраст на хандбален клуб Локомотив /Мездра/  изпуснаха шанса да играят на финал и спечелиха бронзовите медали на провелите се в Горна Оряховица Финали на държавното първенство.

Мездренчани загубиха срещата на полуфинала от хандбален клуб  Раховец 2008 /Горна Оряховица/, но в малкия финал се наложиха над Албатрос /Бургас/ с 33:28 гола и се класираха на трето място в България.

Шампион на България за втори пореден път стана хандбален клуб Фрегата /Бургас/, които победиха на финала Раховец 2008 с 27:21 гола.

Грамоти получиха състезатели на СК "Борба, самбо, джудо"- Видин

Грамота за постигнати високи спортни резултати получи видинският спортен клуб "Борба, самбо, джудо" от кмета на общината Огнян Ценков. Успехите на състезателите са постигнати на турнири в град Сибиу Румъния и град Панагюрище, това каза за Радио Видин Пламен Петров треньор на клуба: "В Сибиу заминахме голяма делегация, 17 души с родителите. 11..

публикувано на 27.06.19 в 15:45

Започва записването за традиционния турнир по плажен волейбол във Видин

За шеста поредна година във Видин ще се проведе благотворителен турнир по плажен волейбол. Събраните средствата отново ще отидат за подкрепа на децата на загинали и пострадали служители на МВР. Записването на отборите, които желаят да участват, започва от 1 юли на каравана "Телеграф капия", където ще има и поставена урна за дарения. Таксата за участие е..

публикувано на 26.06.19 в 14:14

Ботев 2000 е шампион на ватерполо за девойки

Ботев 2000 триумфира за пореден път в държавното първенство по водна топка за девойки. Тоталната доминация на възпитаничките на Венетка Начева продължи и в 3-ия последен кръг от шампионата, който премина във Враца. Домакините постигаха с лекота още 5 победи и след 15 успеха от 15 възможни са пак на върха. Победната им серия беше съкрушителна за..

публикувано на 26.06.19 в 14:04

Бивш треньор на Кариана и Монтана ще работи в Беласица

Бившият треньор на Кариана /Ерден/ и Монтана Атанас Джамбазки започна работа в Беласица /Петрич/. Специалистът няма право да води отбора докарато му изтече едногодишното наказание.  В средата на август миналата година, като треньор на ерданчани, Джамбазки нанесе юмруци на помощни съдията Георги Великов по време на мача Кариана – Струмска слава..

публикувано на 26.06.19 в 13:50

Ботев /Враца/ играе контролна среща днес

Ботев Враца играе днес четвъртата контрола от лятната си подготовка. Противник на елитния тим е Черно море /Варна/. Спарингът е на игрище край базата на врачани в Банско и започва в 16.30 часа. Досега възпитаниците на Сашо Ангелов записаха две пораженияа – с 0:1 от Кариана в прекратен на почивката мач и с 1:2 от Славия. Със същия резултат Ботев..

публикувано на 26.06.19 в 13:44

Видинската медалистка от Минск: "Чувството е невероятно!"

Състезателката на видинския клуб "Борба, самбо, джудо" Цветелина Цветанова се завърна от Европейските игри в Минск . В столицата на Беларус видинчанката спечели бронзов медал в категория до 48 килограма на състезанието по самбо. Това беше и първото отличие за България от игрите. "Чувството е невероятно, не мога да го опиша с думи. Мисля, че медалът..

публикувано на 26.06.19 в 10:48

Кариана с първа победа в предсезонната подготовка

Кариана се наложи с 1:0 над Нефтохимик /Бургас/ във втората си контролна среща в Банско. Централният защитник Николай Дичев донесе първата победа на ерданчани на летния подготвителен лагер. В 23-та минута Цветомир Тодоров центрира и на втора греда с глава Дичев порази мрежата на „нафтата”. Минути преди това гредата спаси карианци след шут на..

публикувано на 26.06.19 в 08:05