Медали от световно и европейска купа за парашутистите от Монтана

Снимка: Радио Видин

Българският национален отбор се класира на първо място в първия кръг на Европейската купа по парашутизъм. Всички национални състезателки са от Аероклуб "Монтана".

"В понеделник се върнахме от първия кръг на Европейската купа в Молдова. Спечелихме 11 медала, отборно се класирахме първи", каза за Радио Видин Ани Стаменова, национална състезателка и представител на клуба в Монтана. Малко преди това българският дамски отбор спечели сребърните медали от Световното първенство в Аржентина:

"Не очаквахме толкова добро класиране, защото се съревноваваме с професионалисти, на които държавите им плащат всичко. Освен самите скокове, пътуването, екипировката и т.н. е много трудно да се състезаваме с тях. Ние сме аматьори, любители, плащаме си всичко сами. Имаме понякога спонсори, но това съвсем не е достатъчно, за да имаме подготовка, като тяхната."

Международните състезания по парашутизъм продължават.

"Утре заминаваме за кръг от Световната купа в Хърватия. Имаме още пет кръга тази година, още четири кръга в Източноевропейската купа. Финалът на Източноевропейската купа ще бъде в България заедно с Държавното първенство през септември"
, допълни Ани Стаменова.

Кариана /Ерден/ излиза в контрола срещу Нефотохимик /Бургас/

Кариана ще изиграе утре втората си контролна среща от лагера в Банско. Мачът е срещу Нефтохимик /Бургас/. Двубоят ще се играе на стадион "Свети Петър" от 17 часа. По програма карианци трябваше на 24 юни да срещнат Черно море, но срещата пропадна. През миналата седмица в Банско Кариана отстъпи с 0:1 от албанския Теута. Наставникът на ерданчани..

публикувано на 24.06.19 в 17:30

Мексиканец на проби в Ботев /Враца/

Мексиканецът Сантиаго Македо ще се пробва да убеди ръководството на врачанския Ботев, че може да играе в елита със зеления екип. Бившият футболист на холандските Рода и МВВ Маастрихт е на проби в лагера на тима, а днес /24 юни/ е контролата с албанския Теута, в която "ацтеката" ще се опита да впечатли старши-треньора Сашо Ангелов. Очаква..

публикувано на 24.06.19 в 17:00

Пилот от Враца е първи на дрифт в Сърбия

Врачанският пилот Силвио Гоцев спечели първо място във 2-ия кръг на шампионата по дрифт на Сърбия. Стартовете се проведоха през уикенда край град Валево. След второто място в родния шампионат от преди няколко седмици в Пловдив, врачанинът Силвио Гоцев се развихри на пистата в западната ни съседка. Без да губи време пилотът от града под Околчица победи..

публикувано на 24.06.19 в 16:38

Отбора на "ХЪС" от Лом спечели турнира по мини футбол "Фружин"

Отбора на "ХЪС" от град Лом спечели четвъртото издание на турнира по мини футбол "Фружин-2019" , организиран от община Ружинци. На финала те победиха "Ураган"/Дражинци/ с 6:3. Трети остана тимът на "Атлетик"/Враца/. Наградите на шампионите и на индивидуално отличените футболисти връчи кметът на община Ружинци  Александър Александров. Призьорите..

публикувано на 23.06.19 в 20:52

Вицешампионска титла за волейболистките на ПМГ Видин

Страхотен успех постигнаха волейболистките на ППМГ "Екзарх Антим I" Видин на финалите от Ученическите игри при девойките 8-10 клас в Смолян. Възпитаничките на Кристина Георгиева завоюваха сребърните медали и спечелиха две индивидуални отличия. Мила Илиева стана топ реализатор и бе избрана за най-добър състезател на шампионата. Състезателката получава..

публикувано на 23.06.19 в 14:53

Купа и златни медали за най- малката формация на "Видабаскет"

10- годишните момчета на "Видабаскет" спечелиха турнира за Купата на Враца по баскетбол и заслужено се окичиха със златните медали от турнирната надпревара.  Турнирът за Купата на Враца се провежда за осма поредна година в различни възрасти и набира все по-голяма популярност. "Видабаскет" участва в състезанието с най- малката възраст за трети..

публикувано на 23.06.19 в 08:34

Видинчанка спечели първия медал за България от игрите в Минск

Състезателката на видинския клуб "Борба, самбо, джудо" Цветелина Цветанова спечели бронзов медал от Европейските игри в столицата на Беларус. Видинчанката се нареди на трето място в състезанието по самбо в категория до 48 килограма. В репешажа за бронза Цвети победи с 3:1 точки румънката Даниела-Михаела Кис. Възпитаничката на треньора Пламен Петров..

публикувано на 22.06.19 в 19:32