Мездренски атлети с нови победи

Снимка: atletikabg.com

Второто издание на шосейния пробег „Пазарджик – Острова“ , което е част от веригата „Рън България“ се състоя вчера и събра над 150 участника в различните състезания.

В основното бягане на 5.4 км Йоло Николов (който се състезава временно за АК”Орхание”  Ботевград) и неговата възпитаничка Милица Мирчева от СК „Атлет”   Мездра, / която преди няколко дена се завърна от Америка, където учи/  спечелиха безапелационно при мъжете и жените. Николов измина дистанцията за 16:28 и победи с повече от минута втория Деян Атанасов „Стратеш атлетик”  Ловеч 17:33 и Йордан Петров „Атлетик 90”  Луковит 17:37.

Милица Мирчева показа също отлично време и със  17:56 и изпревари Силвия Георгиева „Евър”  Варна 18:50 и Ивета Бонова „Юниверсал”  София 24:00.

"Ружинци" и "Дуло" попълват областната футболна група на Видин

Работно съвещание на ръководството на Областния съвет на БФС във Видин с представители на отборите от региона се състоя преди старта на новия сезон на областната футболна група. 10 отбора са заявили желание да се включат в новото първенството при мъжете. Новите тимове са ОФК "Ружинци" и ФК "Дуло". "Ружинци" ще играят домакинските си срещи на..

публикувано на 19.08.19 в 17:19

"Академия Ботев" грабна купата на турнира в Хайредин

"Академия Ботев" спечели финала в турнира за купата на община Хайредин. Тимът на Тодор Гарев заслужи трофея след победа с 2:0 над "Пъстрина 2012" в решителната футболна битка. Врачани имаха превъзходство през целия двубой, което бе материализирано с 2 гола на Боби Боянов. Майсторът откри резултата през първата част след центриране на Симеон..

публикувано на 19.08.19 в 14:06

"Хайдут" падна от "Син Стрел" в контрола

Отборът на "Хайдут" от бойчиновското село Ерден загуби последната си контрола от предсезонната подготовка. Момчетата на Красимир Софрониев загубиха от "Син Стрел" в Крапчене с 1:2. За “крапчанци" се разписаха Милен Русков и Димитър Варадинов, за "зелените" от Ерден гол вкара Замфиров. Ерденци направиха куп пропуски пред вратата на домакините, като..

публикувано на 19.08.19 в 14:02

Румен Киров от Монтана e трети на рали писта "София" в серия "Макси"

Още двама пилоти на Автомобилен спортен клуб Старт М /Криводол/ завършиха при най-мощните коли на затворен маршрут пътен възел стадион "Герена". Заради закъсал автомобил стартът в клас "Макси" бе повторен. Колоната отново поведе Костадин Маршавелов от "К2 Рейсинг тим" с Митсубиши Лансер EVO 10, който и спечели надпреварата. След него остана..

публикувано на 19.08.19 в 10:36

"Бдин" победи драматично "Локомотив" /Мездра/ с 2:1

"Бдин" победи в драматичен мач "Локомотив"/Мездра/ с 2:1 с гол последните минути, когато те останаха 10 играчи. Гостите обаче трябва да съжаляват за изпуснатите точки, защото изтърваха куп положения. За видинчани точни бяха новите играчи Анатоли Тодоров в 44 и Петър Димитров в 88- та минути. За гостите гола отбеляза Светослав Ангелов в 77 минута. Мача..

публикувано на 18.08.19 в 22:30

Гюргич спечели "Ружинско лято"

Завърши 55-ото издание на традиционния турнир по футбол "Ружинско лято". С купата този път си тръгна отборът на Гюргич, след като във финална се наложи над миналогодишния победител Дражинци със 7:6, показвайки класа при дузпите. В редовното време мачът завърши наравно 2:2. И от двата отбора похвалиха отличното съдийство на Атанас Щирков и Даниел Василев...

публикувано на 18.08.19 в 18:33

"Трите хикса" спечелиха баскетболния турнир в Ново село

За пета поредна година на спортния комплекс в Ново село се състоя детски баскетболен турнир. В него участваха 26 деца и юноши от 10 до 18 годишна възраст. Организатори са Илиян Илиев, Ивайло Борисов и Мартин Борогов с приятели при съдействието на Община Ново село.   В продължение на две седмици новоселските деца и гостенчета упорито..

публикувано на 18.08.19 в 15:37