"Ботев"/Враца/ победи "Теута" с 2:1

Снимка: Жоро Александров

"Ботев"/Враца/ спечели първа победа в контролите от лятната си подготовка. На терена в Разлог тимът на Сашо Ангелов пречупи с 2:1 коравия ФК"Теута", който в последното албанско първенство завърши на трето място.

Преди почивката врачани бяха по-добрия отбор на терена и логично откриха резултата. Георги Вълчев се разписа в мрежата на албанците в 10-та минута. До почивката участникът в квалификациите за Лига "Европа" успя да изравни от дузпа, а съперниците се оттеглиха на почивка при резултат 1:1. Шут на Илия Миланов пък срещна гредата.

В 66-та минута дошлият на проби мексиканец Сантияго Македо вкара за 2:1. С това 28-годишният ацтека си спечели още няколко дни в лагера на врачани в Банско.

"Ботев" излезе в следния състав: Митов, Лясков, Васев, Домовчийски, Вълчев, Генов, Миланов, Кавдански, Атанасов, Мечев и Златински.

Ботев се наложи над Витоша като гост

Ботев спечели първа победа в настоящата кампания на елитната футболна дивизия. Врачани вкараха два гола на "тигрите" от Витоша като гости. Попаденията паднаха в 17-та мин., когато след пробив на Андреас Васев Даниел Генов се разписа за 0:1. В 54-та мин. с глава Илия Миланов уби интригата в срещата с второ попадение. След почивката..

публикувано на 23.07.19 в 13:15

"Ботев"/Враца/ победи "Витоша" с 2:0

"Ботев" спечели първа победа в настоящата кампания на елитната футболна дивизия. Врачани победиха с 2:0 "Витоша"/Бистрица/ като гости. Първото попадение падна в 17-та минута, когато след пробив на Андреас Васев, Даниел Генов се разписа за 0:1. В 54-та минута с глава Илия Миланов уби интригата в срещата с второ попадение. След почивката..

публикувано на 23.07.19 в 08:29

Българин е европейски шампион по автомоделизъм

Емил Карамфилов стана европейски шампион в клас Short course на завършилото европейско първенство по автомоделни спортове. Надпреварата в 3 класа от off road и големина на моделите 1:5 се проведе от понеделник до събота във Врачанския балкан. Пилоти от 9 държави, сред които бивши и настоящи европейски и световни шампиони от България,..

публикувано на 22.07.19 в 17:36

24 медала за "Ванто-Видин" от Държавния шампионат в Пловдив

24 медала спечели видинският спортен клуб "Ванто" от Държавния индивидуален шампионат по кану-каяк, който продължи четири дни на гребния канал в Пловдив. "Отборът е обновен и това е отличен резултат за нас" , каза за Радио Видин Стефан Илиев , треньор в клуба: "Нашите състезатели се представиха отлично, защото започнахме от миналата година..

публикувано на 22.07.19 в 17:33

Валери Божинов се завръща в Ботев /Враца/

Валери Божинов отново ще облече екипа на Ботев /Вр/. 33-годишният голаджия е постигнал съгласие с кмета на града и президент на клуба Калин Каменов, това съобщи градоначалникът пред спортен сайт. Божигол игра при врачани и през миналия сезон, като направи някои много силни мачове, които му донесоха трансфер в Левски през зимата. След..

публикувано на 22.07.19 в 15:53

Ботев /Враца/ гостува на Витоша /Бистрица/

Ботев /Враца/ търси първи точки - една или три, в днешното си гостуване на Витоша в последния мач от 2-ия кръг на елитната футболна дивизия. Мачът е от 21 часа и ще бъде ръководен от един от най-добрите български рефери Никола Попов. През миналата кампания Ботев завърши 1:1 като гост на Витоша в редовния сезон, като голът тогава вкара..

публикувано на 22.07.19 в 11:54

Кариана и Монтана направиха 1:1

Кариана и Монтана си разделиха по една точка на старта на първенството на Втора лига. Мачът, игран на стадиона в Ерден, завърши 1:1. Първият точен  удар към една от двете врати дойде чак в 26-та минута. Тогава от далеч Цветомир Тодоров стреля фронтално срещу вратаря на Монтана, но Марин Орлинов реагира и изби топката в корне под напречната греда. Две..

публикувано на 21.07.19 в 14:55