Валери Божинов се завръща в Ботев /Враца/

Снимка: Жоро Александров

Валери Божинов отново ще облече екипа на Ботев /Вр/. 33-годишният голаджия е постигнал съгласие с кмета на града и президент на клуба Калин Каменов, това съобщи градоначалникът пред спортен сайт.

Божигол игра при врачани и през миналия сезон, като направи някои много силни мачове, които му донесоха трансфер в Левски през зимата. След края на сезона обаче Валери се оказа ненужен на “Герена” и бе освободен от клуба. В момента футболистът се възстановява от контузия. Очаква се той да изгледа днешния двубой срещу Витоша /Бистрица/.

"Валери Божинов е с отбора в момента. Очакваме го да се оправи от контузията си. След това ще се присъедини официално", каза Калин Каменов. Той потвърди, че се водят преговори за таланта на Лудогорец Доминик Янков, който може да облече екипа на врачани, само ако наставникът на "орлите" Стойчо Стоев разреши.

"Ружинци" и "Дуло" попълват областната футболна група на Видин

Работно съвещание на ръководството на Областния съвет на БФС във Видин с представители на отборите от региона се състоя преди старта на новия сезон на областната футболна група. 10 отбора са заявили желание да се включат в новото първенството при мъжете. Новите тимове са ОФК "Ружинци" и ФК "Дуло". "Ружинци" ще играят домакинските си срещи на..

публикувано на 19.08.19 в 17:19

"Академия Ботев" грабна купата на турнира в Хайредин

"Академия Ботев" спечели финала в турнира за купата на община Хайредин. Тимът на Тодор Гарев заслужи трофея след победа с 2:0 над "Пъстрина 2012" в решителната футболна битка. Врачани имаха превъзходство през целия двубой, което бе материализирано с 2 гола на Боби Боянов. Майсторът откри резултата през първата част след центриране на Симеон..

публикувано на 19.08.19 в 14:06

"Хайдут" падна от "Син Стрел" в контрола

Отборът на "Хайдут" от бойчиновското село Ерден загуби последната си контрола от предсезонната подготовка. Момчетата на Красимир Софрониев загубиха от "Син Стрел" в Крапчене с 1:2. За “крапчанци" се разписаха Милен Русков и Димитър Варадинов, за "зелените" от Ерден гол вкара Замфиров. Ерденци направиха куп пропуски пред вратата на домакините, като..

публикувано на 19.08.19 в 14:02

Румен Киров от Монтана e трети на рали писта "София" в серия "Макси"

Още двама пилоти на Автомобилен спортен клуб Старт М /Криводол/ завършиха при най-мощните коли на затворен маршрут пътен възел стадион "Герена". Заради закъсал автомобил стартът в клас "Макси" бе повторен. Колоната отново поведе Костадин Маршавелов от "К2 Рейсинг тим" с Митсубиши Лансер EVO 10, който и спечели надпреварата. След него остана..

публикувано на 19.08.19 в 10:36

"Бдин" победи драматично "Локомотив" /Мездра/ с 2:1

"Бдин" победи в драматичен мач "Локомотив"/Мездра/ с 2:1 с гол последните минути, когато те останаха 10 играчи. Гостите обаче трябва да съжаляват за изпуснатите точки, защото изтърваха куп положения. За видинчани точни бяха новите играчи Анатоли Тодоров в 44 и Петър Димитров в 88- та минути. За гостите гола отбеляза Светослав Ангелов в 77 минута. Мача..

публикувано на 18.08.19 в 22:30

Гюргич спечели "Ружинско лято"

Завърши 55-ото издание на традиционния турнир по футбол "Ружинско лято". С купата този път си тръгна отборът на Гюргич, след като във финална се наложи над миналогодишния победител Дражинци със 7:6, показвайки класа при дузпите. В редовното време мачът завърши наравно 2:2. И от двата отбора похвалиха отличното съдийство на Атанас Щирков и Даниел Василев...

публикувано на 18.08.19 в 18:33

"Трите хикса" спечелиха баскетболния турнир в Ново село

За пета поредна година на спортния комплекс в Ново село се състоя детски баскетболен турнир. В него участваха 26 деца и юноши от 10 до 18 годишна възраст. Организатори са Илиян Илиев, Ивайло Борисов и Мартин Борогов с приятели при съдействието на Община Ново село.   В продължение на две седмици новоселските деца и гостенчета упорито..

публикувано на 18.08.19 в 15:37