Монтана търси победа срещу ЦСКА 1948

Снимка: Радио ВИДИН, архив

Монтана може да излезе начело във временното класиране на Втора лига, ако се справи с ЦСКА 1948. Мачът на стадион „Огоста” е утре от 20.30 ч. Съперниците са не победени от началото на сезона. ЦСКА 1948 има три успеха, докато Монтана е с два и един равен. Наставникът на монтанци Владимир Иванов – Фугата няма сериозни проблеми със състава. Владислав Мисяк и Стефан Цонков отпаднаха от групата. Крилото претърпя операция през седмицата на далака, а Цонков все още не е напълно готов за игра. Защитникът оперира предни кръстни връзки на коляното в началото на годината. Предимството се очаква да е на страната на Монтана. Отборът ще играе пред собствена публика. Жегата няма да притеснява и двата тима, тъй като мачът ще е на осветление. Няма яснота дали Борислав Балджийски ще играе за Монтана. Халфът тренира с отбора, след като се раздели с Царско село. Волен Чинков е назначен за главен съдия на дербито от 4-ия кръг на Втора лига. Димитър Русев и Борислав Колев са помощници.

"Бдин" победи драматично "Локомотив" /Мездра/ с 2:1

"Бдин" победи в драматичен мач "Локомотив"/Мездра/ с 2:1 с гол последните минути, когато те останаха 10 играчи. Гостите обаче трябва да съжаляват за изпуснатите точки, защото изтърваха куп положения. За видинчани точни бяха новите играчи Анатоли Тодоров в 44 и Петър Димитров в 88- та минути. За гостите гола отбеляза Светослав Ангелов в 77 минута. Мача..

публикувано на 18.08.19 в 22:30

Гюргич спечели "Ружинско лято"

Завърши 55-ото издание на традиционния турнир по футбол "Ружинско лято". С купата този път си тръгна отборът на Гюргич, след като във финална се наложи над миналогодишния победител Дражинци със 7:6, показвайки класа при дузпите. В редовното време мачът завърши наравно 2:2. И от двата отбора похвалиха отличното съдийство на Атанас Щирков и Даниел Василев...

публикувано на 18.08.19 в 18:33

"Трите хикса" спечелиха баскетболния турнир в Ново село

За пета поредна година на спортния комплекс в Ново село се състоя детски баскетболен турнир. В него участваха 26 деца и юноши от 10 до 18 годишна възраст. Организатори са Илиян Илиев, Ивайло Борисов и Мартин Борогов с приятели при съдействието на Община Ново село.   В продължение на две седмици новоселските деца и гостенчета упорито..

публикувано на 18.08.19 в 15:37

Треньор по борба стана почетен гражданин на Оряхово

Треньорът по борба Огнян Григоров стана почетен гражданин на Оряхово . Високото звание му беше връчено в петък по време на тържествена сесия на общинския съвет в крайдунавския град, което се проведе в художествена галерия "Марин Върбанов". На церемонията присъства заместник-пресдседателят на Българския олимпийски комитет Йорданка Благоева и..

публикувано на 18.08.19 в 15:31

Балджийски излиза срещу "Лудогорец II"

Борислав Балджийски ще направи третия си дебют с екипа на Монтана. Това ще стане при гостуването утре на дубъла на Лудогорец /Разград/.   Срещата от 5-ия кръг на Втора лига е от 19.30 часа. Ако наставника на Монтана Владимир Иванов – Фугата реши да стартира с Балджийски, той ще трябва да си партнира с Николай Цветков – Демона. Владислав Мисяк..

публикувано на 18.08.19 в 15:26

"Ботев" измъкна 2:2 от "Славия"

Врачанският Ботев измъкна важно равенство от 2:2 при гостуването си на Славия в първия мач от 6-ия кръг на Първа лига. Тимът на Сашо Ангелов имаше тежката задача да наваксва пасив от 2 чисти гола, но си тръгна с точката от София. Двубоят ще се запомни с дебютния гол на 19-годишния талант от школата на Лудогорец Доминик Янков, който асистира и за..

публикувано на 18.08.19 в 15:22

Враца е домакин на турнир по делтапланеризъм

Враца е домакин на Международен турнир по делтапланеризъм, съобщиха организаторите от местния клуб и "Ротари клуб" в града.  Състезанието започва днес от 11.00 часа на историческия връх Околчица. Записването и заявките за участниците се приемат 30 минути преди старта.  Идеята на организаторите е да популяризират делтапланеризма, като превърнат..

публикувано на 18.08.19 в 08:26