author: Любомир Андреев

Младшата на "Монтана" гостува на "ЦСКА 1948"

Юношите младша възраст на "Монтана" играят с "ЦСКА 1948" на ¼ финала от турнира за Купата на Българския футболен съюз.  Първият мач за момчетата на треньора Бисер Ефремов е в сряда, 16 ноември, от 13.30 часа.   В четвъртък юношите..

15.11.22 10:50 |

Волейболният "Монтана" приема гранда "ПАОК"

Волейболистите на Монтана приемат утре "ПАОК" /Гърция/ в среща – реванш от 1/16 финалите на европейския клубен турнир "Чалъндж къп". При гостуването си в Солун преди седмица монтанци загубиха с 0:3 гейма. Тогава най-резултатен за българите бе..

Монтана потвърди участие в Супер волей

Монтана ще бъде част от новото първенството по волейбол за мъже - Еfbet  Супер волей. 12 отбора потвърдиха участието за сезон 2022/23 година. Бройката стана ясна, след като Дунав /Русе/ и Сливнишки герой /Сливница/ декларираха официално, че нямат..

09.08.22 13:47 |

Волейболист от Монтана ще играе за Добруджа

Юношата на ВК Монтана Леон Тончев се присъдени към Добруджа.  Преди това 26-годишният посрещач игра за Дунав /Русе/ и Дея Спорт /Бургас/.  От Монтана в Добруджа от този сезон преминаха още Жулиен Георгиев и Стефан Георгиев.

16.06.22 11:12 |

6 златни медали по ушу за състезателите от Монтана

Пореден успех записаха младите състезатели от Спортен клуб УШУ Монтана . На провелият се турнир Купа на България по ушу за деца и младежи в София, възпитаниците на треньора по Винг чун Асен Асенов завоюваха 5 златни, 6 сребърни и 3 бронзови медала...

16.06.22 10:54 |

Монтана започва битка за титлата

Волейболистите на Монтана стартират плейофите при мъжете с мач срещу Левски /София/ . Първата ¼ финална среща е в сряда, от 18.30 часа, в зала "Младост”. Реваншът в столицата е в събота. Ако се стигне до трети мач е отново в зала "Младост”, на 28..

22.03.22 15:50 |

Състоянието на ВиК сектора обсъдиха в Монтана

Възможностите за развитие на ВиК сектора и състоянието му бяха обсъдени от областния управител на Монтана инж. Ванина Вецина и управителя на водоснабдителното дружество в града инж. Валери Иванов.  Подробна информация за предишното и сегашно..

17.02.22 14:38 |

Монтана победи Триглав, днес е втората среща от Адриатическата лига

Баскетболистките на Монтана спечелиха с 64:52 точки срещу Триглав /Словения/ в отложена среща от 2-ия кръг на турнира на Адриатическата лига . Мачът се игра на неутрален терен в зала "Хол Парк“ в Крагуевац /Сърбия/. Причината за това е, че заради..

08.02.22 10:10 |

Монтана с последна проверка в Турция

Монтана ще изиграе последна проверка от подготвителния лагер в Турция . В четвъртък момчетата на треньора  Тони Здравков излизат срещу втородивизионния северномакедонски тим Силекс . Очаква се Здравков да започне със състава, на който ще..

02.02.22 12:20 |

Баскетболният Монтана с три мача за Адриатическата лига

Баскетболистките на Монтана ще изиграят три поредни мача от Адриатическата лига при жените. Първият е в четвъртък - 3 февруари, срещу Войводина от Нови Сад. В първия си мач за новата 2022 година, в Сърбия, монтанчанки загубиха от съперника...