"Самите избори стават монотонни. Ние се опитваме да бъдем различни. Младите трябва да вземат по-активно участие в политиката, но и самите политици да се вслушват в нуждите на младите хора, тъй като винаги те остават на заден план", коментира пред БНР Вангелия Чорбаджийска от Студентския клуб на политолога.
"Самите млади хора, за да желаят нещо от политиците, трябва да имаме ясна представа какво искаме от тях. Все още няма достатъчен отговор от другата страна."
Отивайки да гласуват, младите хора стъпват върху "убежденията на средата, в която живеят", като изключително силен фактор е семейството, отбеляза Чорбаджийска. "Все още се влияят от това за кого ще гласуват родителите им."
Според нея младите не са толкова склонни да се информират и "когато положението не е добро и хората виждат, че нещо не им харесва, често се затварят в балон, стига техният личен живот да е в относителен баланс".
"Аз съм получавал доста такива въпроси – за кого да гласувам. Човекът не може да си изгради собствена представа какви са неговите убеждения, ценности, за какво иска хората, които ще избере, да се борят", каза в предаването "Преди всички" Габриел Пенчев от Студентската асоциация за изследване на международните отношения.
Национален фронт за младежта е неформална партия, обясни Пенчев и допълни, че на 10 октомври ще бъде организиран дебат – провокация.
Повече по темата чуйте в звуковия файл.