„Актуално“
Продължава основният ремонт на Народно читалище „Яне Сандански 1952“ в петричкото село Коларово, което ще бъде домакин на 12-тото издание на „Фестивала на кестена“. Читалищният секретар Евгени Гоцков, ще разкаже за организацията на празника и за продължаващото обновяване на читалището.
„Живей на чисто“
Защо е спешен преходът към нисковъглеродно бъдеще и устойчива икономика? Какво може да се случи в България? Теодора Пенева, старши експерт „Климат и енергия” във WWF България.
Каква е обстановката в Трънско след падналия обилен мокър сняг в края на миналата седмица? Ще включим по телефона кмета на Община Трън Цветослава Цветкова.
„Полезно е да знаем“
Недостигът на български пчелен мед води до увеличен внос от трети страни, което продължава да е сериозен проблем за българските пчелари. Може ли да бъде решен? Ще чуем коментара на инж. Михаил Михайлов, председател на Обединения пчеларски съюз, който ще коментира и цената на меда от новата реколта, който вече трябва да бъде в левове и евро.
Как апитарепията помага за подобряване на нашето здравословно и емоционално състояние. Разговор с пчеларя Надя Баркова, създател на Къщичката за апитарепия, която се намира в благоевградското село Логодаж.
Бюджет 2026 – между прогнозите и реалността: устойчив ли е финансовият план? - Коментари на Найден Зеленогорски, бивш депутат и на професор Ганчо Ганчев, икономист и преподавател в ЮЗУ. Концентрация на властта и разпад на баланса: какво се случва в САЩ? - Актуалните събития отвъд океана и отражението им на глобалната карта коментираме с..
Лазар Метаниев и Васко Мацанов са четвърти курс във Факултета по изкуствата към Югозападния университет „Неофит Рилски“. Споделят, че биха повторили тези четири години отново, защото са научили много, срещнали са приятели, а вече са сформирали и свой оркестър „Юнашки сърца“. Ще ни разкажат за предизвикателствата и на какво биха искали да научат..
Безводие в радомирско село. Продължаваме да търсим отговори по сигнали на жители на село Негованци, които все още са без вода за питиейно-битови нужди. Припомняме казаното от потърпевшите хора и от кмета на общината Кирил Стоев и търсим отговори от ВиК Перник. В Благоевград официално ще се даде старт на проекта Floodguard 2 „Повишаване на..
В навечерието на Международния ден срещу насилието, тормоза в училище и кибертормоза: Как да предотвратим различните форми на насилие и агресия и да създадем безопасна учебна среда? Наши събеседници по темата ще бъдат: Антоанета Василева, експерт по онлайн безопасност и първи вицепрезидент на ГРЕТА (групата на експертите по борба с трафика на..
Как технологиите стават част от националната отбрана ? Р азговор с Доброслав Димитров, член на Консултативния съвет на Българската асоциация на софтуерните компании. 30 години от създаването на енциклопедия „Пирински край“. Гост в студиото Цонка Джановска, редактор. Лазар Причкапов: Тези, които благодариха на Тодор Живков на 10..
Кметът на община Благоевград Методи Байкушев и неговия екип се срещнаха с представители на неправителствени организации от общината с идея за бъдещо партньорство – впечатления от срещата споделя Савина Топурска от Гражданска инициатива „Донеси-вземи“. Разговор в студиото с Ива Черногорска – заместник-кмет по културата на община..
Националната асоциация за приемна грижа започна кампанията "Те са наша грижа" с медийното партньорство на БНР - Александър Миланов от екипа на Асоциацията за приемна грижа. Доколко позната е приемната грижа в област Благоевград и колко деца са обхванати от приемни семейства? Какви са проблемите и предизвикателствата пред приемната грижа?..