Шампионите от Нефтохимик победиха ЦСКА след 5-сетово зрелище

Отборът на Нефтохимик се класира за полуфиналите на турнира за Купата на България по волейбол при мъжете след зрелищна победа с 3:2 гейма /17:25, 25:22, 25:21, 25:27, 15:11/ над ЦСКА във втория четвъртфинал на състезанието в Пазарджик.

Съперник на бургазлии на полуфиналите ще е отборът на Добруджа 07.

Силен мач за Нефтохимик изиграха 16-годишният Денис Карягин и Николай Учиков.

Двубоят между ЦСКА и Нефтохимик бе изключително интересен, като „червените” спечелиха първия гейм с 25:17 точки и изглеждаше, че ще имат преимущество.

Вторият гейм обаче бе за Нефтохимик, който сред равностойна игра и 25:22 в края, успя да изравни за 1:1.

Превъзходството на волейболистите на Нефтохимик бе по-осезателно в третия гейм и те успяха да надделеят с 25:21 точки, доближавайки се на гейм от победата.

ЦСКА обаче показа, че няма да се предаде до последно и въпреки, че изоставаше с 19:21 точки,  успя да обърне четвъртия гейм в своя полза и след 27:25 точки, изравни резултата на 2:2 гейма.

Тайбрекът също бе много оспорван, но в заключителните моменти Нефтохимик се възползва от грешки на „червените” и спечели с 15:11, а с това и двубоя с 3:2 гейма.

В Пазарджик тази вечер предстоят и следващите два четвъртфинални двубоя.

Информация на gong.bg

Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.

Приключи ремонтът на спортна зала "Асеновец" в Сливен

Ремонтът на спортна зала „Асеновец“ в Сливен е приключил и предстои докладът на строителния контрол, за да бъде въведен обектът е експлоатация. Това отчете кметът Стефан Радев във връзка с реновирането на спортната база в града. Зала „Асеновец“ не е ремонтирана от отварянето и през 1971 година. Кметът  Радев отчете също, че пред..

обновено на 23.02.20 в 09:37

Малките от Нефтохимик победиха Звезденбург

Отборът за деца, родени през 2006 г. на Нефтохимик записа победа над година по-големите си съперници от Звезденбург, в контролна среща. На терена в спортен център „Изгрев“ малките „шейхове“, водени от Милен Христов, се наложиха с 3:1. Те поведоха с 1:0 през първата част, след точно попадение на Ерик Михалев. След почивката, отново Ерик Михалев удвои..

публикувано на 22.02.20 в 16:02

"Черноморец 1919" играе днес срещу "Сокол" Марково

Ръководството на ФК "Черноморец 1919" обяви безплатен вход за мачовете от пролетния полусезон в югоизточна трета лига. Първият е днес  от 14.00 часа срещу "Сокол"-Марково и е от 18-ия кръг Срещите ще се играят на централния терен на стадион "Черноморец", който благодарение на усилията на клуба се намира в много добро състояние. На входа ще бъдат..

обновено на 22.02.20 в 09:53

Нефтохимик се наложи над Ямбол в контрола

Нефтохимик победи с 4:1 Ямбол в контролна среща,  която се игра  на стадиона в Несебър. Приятелският  двубой запълни почивката на „шейховете” от първенството, заради отказа на Поморие да продължи участието си  във Втора лига. Първата част на проверката завърши при резултат 1:0 за „шейховете”, след точно попадение на Ерик Почански. Той откри резултата от..

публикувано на 22.02.20 в 08:52

Баскетболен клуб "Несебър" с достойно представяне в турнир за Републиканското първенство

Баскетболен клуб "Несебър" изигра 2 срещи в 2-дневен турнир в гр.Варна за класиране на Републиканското първенство за юноши до 16г. от Източна Елитна група. Първата среща бе срещу непобедимия до момента отбор на домакина- "Черно Море Тича". Срещата не тръгна много добре за несебърския отбор, който в първата част изостана с 10т. През втората..

публикувано на 21.02.20 в 12:01

Едмонд Назарян: Бях много щастлив, че зарадвах Бургас и цяла България

Първият европейски шампион  по класическа борба при мъжете на Бургас Едмонд Назарян беше приет днес в община Бургас. Кметът Димитър Николов му благодари за големия успех в Италия и му връчи финансова подкрепа от 12 хиляди лева и карта за свободен достъп до всички спортни обекти в града. Кметът заяви: Д ълги години в Бургас са се създавали..

публикувано на 20.02.20 в 15:57

Ватерполистите на „Черноморец” ще играят за медал при мъжете

"Черноморец" с постижение в държавното първенство по водна топка за мъже. След две изиграни квалификации възпитаниците на треньора Петър Йонов се класираха за Суперфинала и за първи път ще играят за медалите в тази възраст. "Заслужен, изстрадан успех за всички нас. Това е изключително постижение за клуба. Турнирът беше труден, с много тежки мачове...

публикувано на 19.02.20 в 10:27