Отборът на НЕГ „Гьоте“ завоюва купата на БМФ Порт Бургас за 2019 г.

Футболистите от немската гимназия спечелиха и голямата награда – билети за мача от Лига Европа „Лудогорец – Ференцварош”

Отборът на НЕГ „Гьоте“ - Бургас спечели купата на БМФ Порт Бургас в четвъртия турнир по мини футбол за младежи. Без загуба в груповата фаза и след изключително оспорван двубой с другите финалисти – отборът на Професионална гимназия по мехатоелектротехника и електроника, момчетата от немската победиха с 3 на 2 /след изпълнение на дузпи/ и получиха златните медали и голямата награда – билети за мача от Лига Европа „Лудогорец –Ференцварош”. На 12 декември от трибуните на стадиона в Разград те ще подкрепят българския отбор в най-важния за него мач от популярния европейски клубен турнир. Билетите за мача, както и транспорта от Бургас до Разград и обратно, са осигурени „БМФ Порт Бургас” ЕАД - концесионер на пристанищните терминали „Изток 2” и „Бургас Запад”.

Втори в класирането  останаха футболистите на механото, а с бронзови медали и купа си тръгнаха младежите от СУ „Любен Каравелов“, следвани от СУ „Епископ Константин Преславски”, който остана четвърти в надпреварата.

Турнрът се провежда за четвърта поредна година и отново се превърна в истински спортен празник. В него участваха общо 8 отбора от : ПГЧЕ „В. Левски“, Професионална гимназия по транспорт, Професионалната гимназия по механоелектротехника и електроника, СУ "Свети Свети Кирил и Методий", НЕГ „Гьоте”, СУ „Епископ Константин Преславски”, СУ "Л. Каравелов" - Несебър и сборния “Чук“.

Община Бургас се включи в кампания на Спешъл Олимпикс

Община Бургас, чрез програмата "Активни и здрави" се включва в кампанията "България стреля към звездите" , която се провежда в периода на Европейската седмица на баскетбола 23.11-1.12.2019, като избира училища и детски градини с най-голям брой деца със СОП и организира демонстративни мачове във формат 3Х3 Баскет. Първото събитие се проведе в зала..

публикувано на 04.12.19 в 14:19

34-годишният баскетболист Христо Николов планира бенефис

Един от емблематичните бургаски баскетболисти Христо Николов-Гларуса планира да направи бенефис през 2020 година, информира Община Бургас. През последния сезон 200-сантиметровото крило носеше екипа на "Черноморец" и с опита си помогна много за израстването на младите момчета и връщането на отбора в родния елит.  "Все още не съм решил точно кога да е..

публикувано на 04.12.19 в 14:07

Коледен турнир по фехтовка ще се проведе в Бургас

Турнир по фехтовка "Млад рицар" ще се проведе на 15 декември в спортна зала "Бойчо Брънзов". Организатори са Фехтовален клуб "Корсар Бургас", Община Бургас и Фехтовална академия "Васил Етрополски". Събитието ще започне в 10.00 часа с награждаване на малките рицари, завършващи І-ва фехтовална степен.  Схватките започват след това при следната програма:..

публикувано на 04.12.19 в 10:09

Бургаски състезатели спечелиха медали от Балканско първенство по карате Киокушин

Състезателите от спортния клуб "ГЛАДИАТОР" Бургас завоюваха за България 6 златни, 5 сребърни и 9 бронзови медала по време на Балканско първенство по карате Киокушин IFK. Това съобщиха от Община Бургас. Златни медали спечелиха Никол Найденова, Мустафа Хюсеин, Ерик Янчев, Емре Смаил, Николай Стоев и Калоян Марковски, сребърни медали за Хайрие..

публикувано на 03.12.19 в 16:22

Волейболни срещи ще се играят утре в Бургас

Волейболни срещи от турнира за Купата на България по волейбол при мъжете ще се изиграят утре в спортната зала "Младост" в Бургас. От 16:00 часа един срещу друг ще застанат отборите на "Нефтохимик 2010" и варненския "Черно море", съобщиха от Община Бургас.Двубоят между "Дея" и "Добруджа" е от 18:30 часа. Победителите се класират за финалния..

публикувано на 03.12.19 в 16:12

За втора поредна година в Сливен има ледена пързалка

Официално беше открита ледената пъразалка в Градската градина на Сливен, с което бе дадено началото на програмата за Коледните празници в града под Сините камъни. Заместник-кметът Пепа Чиликова пожела на всички добро настроение и безаварийно каране. „Щастлива съм, че за втора поредна година имаме възможността да поставим началото на зимната приказка..

публикувано на 03.12.19 в 09:10

7 спортни турнира ще се проведат в Бургас за Никулден

Богатата спортна програма по случай празника на Бургас Никулден тази година стартира с традиционния шосеен пробег. Той ще бъде с награден фонд от 2000 лева общо за всички възрастови групи и ще бъде разпределен както следва: Дистанция, възраст/място I II III IV V VI 5 км девойки до 18 год. 100 80 70 60 50 30..

публикувано на 02.12.19 в 12:49