Букет и благодарности от БОК за Мария Гроздева в края на една феноменална кариера

Автор:
Мария Гроздева, Белчо Горенов - генерален секретар на бОК и Антоанета Костединова
Снимка: БОК, Костадин Андонов – Start-Photo

С красив букет и много благодарности Българският олимпийски комитет отбеляза в Токио края на състезателната кариера на Мария Гроздева.

Генералният секретар на БОК Белчо Горанов припомни паметните успехи на най-титулуваната родна спортистка, спечелила рекордните пет олимпийски медала, два от които златни, 12 европейски титли, общо 29 отличия от континентални първенства и 18 победи за световната купа:

„Благодаря на Мария за това, което е дала на българския спорт и на олимпийското движение. Тя остава в историята като една от най-великите, като посланик на България и пример за младите,“ каза Горанов.
За 30 години най-точните очи на нацията са уцелили общо 90 медала от елитни шампионати и турнири. След 38 години и 7 олимпиади Мария затвори пистолета в куфара и сложи точка на своята феноменална спортна кариера.

Междувременно единствената българска медалистка от началото на игрите в Токио - Антоанета Костадинова, ще има възможност да спечели още едно отличие. Състезателката ни по спортна стрелба се класира за финала на 25 метра пистолет.

Мария Гроздева не успя да намери място сред финалистиките и зае 28-о място.

Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.

Отборът на Ямбол се изправя срещу "Арда" Кърджали за Купата на България

ФК "Ямбол 1915" се изправя за Купата на България срещу миналогодишния финалист в турнира ПФК "Арда" Кърджали. Мачът е на 21септември от 16:00 часа на градския стадион. Отборът на Ямбол победи в миналия кръг тима на ФК "Струмска слава" - Радомир от Втора лига и се намира в серия от 3 поредни победи във всички турнири. Припомняме, че..

публикувано на 16.09.21 в 12:53

Георгиев: Гранд При „Жулиета Шишманова“ ще донесе много ползи на Бургас

200 000 лв. ще са разходите по турнира „Жулиета Шишманова“, ако той влезе в категорията турнири Гранд При. Това коментира председателят на спортната комисия към общинския съвет и инициатор на идеята Йордан Георгиев. Тези средства са необходими за награден фонд и за разходите по настаняване на някои от състезателите и официалните лица, каза той..

публикувано на 15.09.21 в 17:04

„Порт Бургас“ възражда женското ветроходство с регата „Амазонка“

„Порт Бургас“ възражда женското ветроходство с регата „Амазонка", съобщиха от клуба в аванс. Тя ще се проведе след година.  „Като ветроходен клуб с 45-годишна история и доказан организатор и изпълнител на устойчиви във времето спортни събития, ние инвестираме време, средства, усилия и живота си единствено в каузи, които си заслужават. Именно затова..

публикувано на 15.09.21 в 12:14

Официално: Предлагат "Жулиета Шишманова" да е Гранд При

Турнирът по художествена гимнастика „Жулиета Шишманова“ да бъде включен във веригата Гранд При, предлага бургаският общински съветник Йордан Георгиев.  Неговата идея е да се създаде организационен комитет, а общината да кандидатства чрез федерацията и клуб „Черноморец“, а за следващата година да се заложат 200 000 лв. за финансовото му..

публикувано на 14.09.21 в 14:45

Две шампионски титли и сребърен медал за бургаския клуб "Шор Инвейдърс"

Две шампионски титли и сребърен медал за бургаския клуб по планинско колоездене "Шор Инвейдърс". Момчетата на Николай Желев триумфираха на Държавния шампионат в Ловеч в дисциплината спускане. При 10-годишните първенец стана Явор Андреев. Росен Ранков във възрастовата група 13 - 14 години също завоюва златото. Среброто заслужи Георги Тамахкяров. Всяка..

публикувано на 13.09.21 в 16:41
Станимира Петрова

Станимира Петрова и "Шампионски отбор за здравословна храна"

Книгата „Шампионски отбор за здравословна храна" е  по проекта „Младите хора – Бъдещето на България – отговорни и активни“, реализиран от асоциация „Докосни дъгата“ и Министерството на младежта и спорта по Национална програма за изпълнение на младежки дейности по чл. 10а от Закона за хазарта за 2021 година. Изданието представя любимите рецепти и..

обновено на 13.09.21 в 14:17

4 златни и 3 сребърни медала за състезатели на КВС „Бургас“

Успешно представяне на КВС „Бургас“ на завършилият в Кранево международен турнир „Плувни таланти“. Клубът участва с 5 състезателя и постигна победи в 4 дисциплини, а в други три плувците на младия бургаски клуб се класираха на второ място. Спечелените 4 златни и 3 сребърни медала отредиха 8 място в крайното класиране на състезанието. В състезанието..

публикувано на 13.09.21 в 11:24