Сигнал за бомба е получен в 11.27 в Английската езикова гимназия в Бургас, съобщиха от бургаската полиция. По-рано имейл за поставено взривно вещество бе изпратен и до Математическата гимназия. Тя и Гимназията за романски езици " Георги Сава Раковски" делят обща сграда, затова бяха евакуирани учениците от Френската, тъй като те са първа смяна. Няма към момента друг сигнал за друго училище, уточняват от полицията.
Ние не сме получавали имейл, каза зам. директорът на Френската гимназия Елена Кирова:
"Пристигнал е на имейл на Математическата,без да знаят въпросните инициатори на това, че ние сме първа смяна. Евакуацията протече абсолютно спокойно.Никой не е притеснен. Разбираме, че това е презастраховане."
Не сме се притеснили, обясниха ученици:
"Нямаше никаква паника.
Класната ни дойде в стаята, за да ни предупреди, че трябва да се евакуираме по най-бързия и внимателен начин, защото има сигнал за бомба. Не се уплаших.
Аз съм от Математическата , трябваше да имаме пред часове, но няма да имаме. Аз бях в автобуса и преди 20 минути разбрах."
Учебните часове ще започнат в 10:30 часа. Те ще са с продължителност 25 минути. Занятията ще приключат в 14:05 ч.
В сградата на гимназиите вече се извършват обстойни проверки за наличието на съмнителни вещи или предмети. Учениците ще се върнат в клас утре по същото време, ако огледите не открият такова устройство, каза говорителят на МВР Бургас Цветелина Рандева.
"Убедена съм обаче, че отново няма да открият такива. Така стана и във вчерашната вълна в бургаските училища. Въпреки извършените щателни огледи, не бе открито нищо, което да притесни полицейските служители. Както виждате, днес учебните занятия ще бъдат възстановени в нормален ритъм. Наясно съм, че става въпрос, че касае една обща сграда за двете гимназии, но към момента заплахата е насочена единствено към природоматематическата гимназия.
За всички училища в община Сливен 28 март ще бъде неучебен заради получени заплахи на служебните мейли на по-голяма част от тях за поставено взривно устройство, съобщи кметът Стефан Радев. Предприети са незабавни мерки за извеждане на децата.
Припомняме, че във вчерашния ден, мейли за бомбени заплахи бяха изпратени на училища в Бургас, Варна и София.
Пожар в близост до хотел и трафопост е възникнал в късния следобед. Сигналът за огъня е получен около 18.30 ч. в Районното управление в Созопол. Полученото съобщение е за пожар в сухи треви и храсти, разположени в началото на вътрешния път от Созопол през “Градина” за Черноморец, срещу бензиностанция “Петрол”. На място веднага са изпратени два..
Товарен автомобил, управляван от 30-годишен мъж от с. Росен, общ. Созопол, при движение на заден ход е блъснал 87-годишна пешеходка. Това е станало на бургаската улица „Климент Охридски“№17. От удара възрастната жена е с контузия на главата, гръдния кош и ръката. Прегледана е от екип на спешния център и е освободена за домашно лечение.
В Бургас 50-годишна пътничка в автобус е с контузия на главата, след като се е ударила в предното обзорно стъкло, съобщи полицията. Инцидентът е станал при рязко спиране на превозното средство , което се е движило вчера сутринта по улица „Стефан Стамболов“ до №77, в посока кв.„Ветрен“. Автобусът е, с бургаска регистрация, собственост на „М-бус“,..
41-годишен криминално проявен бургазлия е задържан за шофиране на нерегистриран автомобил и неподчинение на полицейско разпореждане от служители на бургаската полиция, съобщиха оттам. Мъжът се е движел с кола без регистрационни табели, не спрял на подаден сигнал със стоп-палка от служители на КПП-Пода и демонстративно увеличил скоростта си в посока..
В основата на борбата с трансграничната престъпност стои личният контакт между прокуратурите в и извън Европейския съюз. Извършителите на престъпления са доста бързи и ние трябва да компенсираме предимството им. Това заяви главният прокурор Иван Гешев пред участниците в Международната конференция на тема „Обмяна на опит и добри практики за..
Окръжният съд в Бургас призна Петър Биберов, Румен Янакиев и Данаил Стефанов за виновни за палеж на апартамента на фоторепортера Борислав Пенков. Инцидентът стана през октомври 2018 година, тогава беше запалена входната врата на дома на журналиста. Пожарът обхвана общите помещения на блока в к-с "Зорница", наложи се да бъдат евакуирани хора и с часове..
Седем души са задържани при мащабна полицейска операция срещу битовата престъпност, разпространението на наркотици, незаконната продажба на акцизни стоки, незаконен дърводобив и опазване на обществения ред в Сливенска област. В операцията са участвали сили на жандармерията и Регионална дирекция по горите. В квартал "Шести" в Нова Загора е задържана..
Окръжният съд в Бургас призна Петър Биберов, Румен Янакиев и Данаил Стефанов за виновни за палеж на апартамента на фоторепортера Борислав Пенков...
Сигнал за насилие над 7- годишно дете проверяват институциите в Ямбол. Случаят е от средата на май, подадена е и официална жалба до директора на..
41-годишен криминално проявен бургазлия е задържан за шофиране на нерегистриран автомобил и неподчинение на полицейско разпореждане от служители на..