На мокро и много хлъзгаво трасе, при силен вятър и на места в сняг, 47-годишният състезател от Сунгурларе Шабан Мустафа завоюва златния медал от Световното първенство по скайрънинг за ветерани във възрастовата група 45 - 49 години. То се проведе в рамките на състезанието "Балканиада", Централен Балкан, в края на миналата седмица.
В класическата скай дисциплина - 27,4 км, с 1950 м положителна денивелация, българинът финишира втори в генералното класиране, след олимпийския шампион по ски бягане от 2002 г. Кристиян Хофман от Австрия, който се състезаваше в 50 - 54 г. В 45 - 49 г. най-бързо бяга българският състезател, който е вече четирикратен световен и трикратен европейски шампион по планинско бягане за ветерани.

В дисциплината "вертикален километър" - 3,6 км, с 850 м положителна денивелация, Шабан Мустафа стана трети в своята възрастова група и пети в генералното класиране.
В публикуваните днес световни ранглисти на тенисистите Григор Димитров запази позиция, а при жените Виктория Томова напредна с едно място. Димитров е 44-и с актив от 1180 точки. За него сезонът завърши и той ще се надява на по-успешна 2026 година, в която да не бъде преследван от контузии. Димитър Кузманов е номер 250. Той играе на чалънджър в Кобе,..
2000 бегачи се включиха в спортния фестивал Маратон Бургас 2025, който се провежда за втора поредна година, като за първи път максималната дистанция за състезателите е 42 километра. Бегачите водиха битка в няколко дисциплини – 5, 10, 21 и 42 километра. В инициативата се включиха зам.-кметовете Манол Тодоров и Станимир Апостолов. Манол Тодоров, който..
Маратон Бургас 2025 ще предложи четири дистанции – 5 км, 10.5 км, 21 км и 42 км – както и детско бягане. Първите състезатели които се впуснаха в 5 км. бягане по време на маратона, вече стигнаха до финала. Припомняме, че повече от 1800 души от цялата страна заявиха желание да се включат в Маратон Бургас 2025. С цел безопасността на..
Мащабно спортно събитие ще се проведе днес в Бургас. Маратон събира професионални бегачи и любители от чужбина и страната. Рекорден брой участници ще се включат във второто издание на състезанието- над 1800. Това означава уикенд, в който заведения, хотели и улици ще бъдат пълни с хора. Половината град ще бъде блокиран в почивния ден за часове, ще има..
Бургаските танцьори Кристиян Дончев и Мартина Кондаклиева се класираха на пето място в света на Световното първенство WORLD CHAMPIONSHIP JUNIOR II LATIN, което се проведе в румънския град Сибиу. В престижното състезание участваха 56 танцови двойки от различни държави. Двамата състезатели са едва първа година в категория Junior II, но вече достигнаха..
Бургас отново ще бъде център на флаг футбола у нас. В събота, 8 ноември, „ОЗК Арена Бургас“ ще събере най-добрите отбори от България и гостуващи състезатели от Сърбия за един ден, изпълнен със спортни емоции и зрелищни двубои. Събитието започва в 11:00 ч. с танцово шоу на момичетата от Fit Kids Dance с треньор Радостина Лазарова. В първата среща за..
Футболният ни шампион Лудогорец продължи с невзрачното си представяне, както в нашето първенство, така и в Лига Европа. Разградчани допуснаха поредна загуба във втория по сила евротурнир, този с път с 1:3 като гости на Ференцварош. Така Лудогорец остава в долната част на класирането с 3 точки. Играта на българския шампион изобилстваше от грешки, някои..
2000 бегачи се включиха в спортния фестивал Маратон Бургас 2025, който се провежда за втора поредна година, като за първи път максималната дистанция за..
Маратон Бургас 2025 ще предложи четири дистанции – 5 км, 10.5 км, 21 км и 42 км – както и детско бягане. Първите състезатели които се впуснаха в 5 км...
В публикуваните днес световни ранглисти на тенисистите Григор Димитров запази позиция, а при жените Виктория Томова напредна с едно място. Димитров е 44-и..