Ο Κίριλ Νικόλοφ 2ος στον Μαραθώνιο Olympus στην Ελλάδα

Φωτογραφία: @Dislfanclub

Ο μαραθώνιος Olympus συγκέντρωσε τους καλύτερους δρομείς του κόσμου και μετέφερε το σπίτι των θεών, τον Όλυμπο. Αυτή ήταν η έβδομη έναρξη των Skyranding World Series. Η διαδρομή είχε μήκος 44 χλμ, σε υψόμετρο 3200  έως 2780 μέτρων. Μετά από έναν εξαιρετικά δύσκολο αγώνα, η μάχη για την πρώτη θέση αποφασίστηκε στα τελευταία λεπτά. Ο Κίριλ Νικόλοφ τερμάτισε ενάμισι λεπτό μετά τον νικητή, και στο μεγαλύτερο μέρος της διαδρομής βρίσκονταν στην πρώτη θέση. Πρόκειται για την 4η συμμετοχή του Νικολόφ στον ελληνικό αγώνα, και το φετινό του αποτέλεσμα είναι το καλύτερο μέχρι σήμερα - 4:33:01. Την πρώτη θέση στους άνδρες κέρδισε ο μαροκινός Zaid Ait Malek - 4:31:47. Μετά τον τελικό, ο Νικόλοφ είπε ότι υπάρχουν μέρες που το τρέξιμο του είναι αυθόρμητο και αισθάνεται τα πόδια του ελαφρύτερα και εξέφρασε τη χαρά του για το γεγονός ότι βελτίωσε τον πιο επιτυχημένο χρόνο του κατά, σχεδόν, 11 λεπτά.

Μετά τον Μαραθώνιο Ολύμπου, ο Ντιμιτρόφανέβηκε στην 6η θέση στη Γενική Κατάταξη, με 188 βαθμούς. Ο επόμενος αγώνας του θα είναι στο BUFF® EPIC TRAIL 42K, στις 14 Ιουλίου στην Ισπανία.

Περισσότερα στην κατηγορία

Ο Ντιμίταρ Μπερμπάτοφ είναι ένας από τους ποδοσφαιριστές της δεκαετίας για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Ο Ντιμίταρ Μπερμπάτοφ μπήκε στην ομάδα της δεκαετίας της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Η κατάταξη είναι της δημοφιλούς αγγλικής ιστοσελίδας talksport.com. Υπήρχαν τόσες στιγμές ατομικής λάμψης, αλλά το πιο αξιοσημείωτο ήταν το απίστευτο χατ-τρικ κατά της..

δημοσίευση: 12/3/19 10:22 AM

Για τον Πρωταθλητή Ευρώπης Εργκιουνάλ Σαμπρί το μποξ είναι τέχνη

Ο Εργκιουνάλ Σαμπρί – Όγκι εκπροσώπησε την Εθνική Ομάδα Μποξ της Βουλγαρίας και κέρδισε κύπελλο και χρυσό μετάλλιο στην πόλη Σάμπατς στην Σερβία,στο τουρνουά Živorad Rajšić Rajša (Ζίβοραντ Ράισιτς-Ράισα) το οποίο διεξήχθη στις 23-24 Νοεμβρίου...

δημοσίευση: 12/2/19 2:40 PM

Η Λουντογκόρετς χρειάζεται έναν βαθμό για να συνεχίσει στο Γιουρόπα Λιγκ

Η Λουντογκόρετς ως φιλοξενούμενη ομάδα πέτυχε ισοπαλία κατά της CSKA Μόσχα σε αγώνα-ρεβάνς της φάσης των ομίλων του Γιουρόπα Λιγκ. Έτσι στον τελευταίο 6 ο γύρο «οι αετοί» χρειάζονται έναν βαθμό, για να προκριθούν στην επόμενη φάση. Η πρωταθλήτρια..

δημοσίευση: 11/29/19 10:43 AM