Βουλγαρική Εθνική Ραδιοφωνία © 2020 Όλα τα δικαιώματα διατηρούνται σύμφωνα με τον νόμο

Ο Ντανιέλ Αλεξάντροφ κέρδισε ασημένιο μετάλλιο στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Πάλης

Φωτογραφία: bta

Ο Ντάνιελ Αλεξάνροφ κέρδισε αργυρό μετάλλιο στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα πάλης στη Ρώμη. Ο βούλγαρος παλαιστής έχασε στον τελικό στην κατηγορία των 82 κιλών κλασικού στυλ από τον Ράφιγκ Χουσεϊνόφ (Αζερμπαϊτζάν) με 1: 2.

Αυτό είναι το δεύτερο μετάλλιο για τη Βουλγαρία στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα στο κλασικό στυλ, μετά το χρυσό που κέρδισε ο Εντμόντ Ναζαριάν στα 55 κιλά.

Περισσότερα στην κατηγορία

Αγώνας κωπηλασίας σε συνθήκες επιδημίας

Ο καλύτερος κωπηλάτης της Βουλγαρίας τα τελευταία χρόνια, ο Κριστιάν Βασίλεβ, προκάλεσε και νίκησε σε ονλάην αγώνα τον φίλο και συναγωνιστή του Ντάνι Φρίντμαν από το Ισραήλ. Ο στόχος ήταν να δουν ποιος θα τερματίσει πιο γρήγορα στα 500 μέτρα κωπηλασία..

δημοσίευση: 4/2/20 6:13 PM

Η ποδοσφαιρική ομάδα Levski συγκεντρώνει φαν για συμμετοχή στο е-football

Στις 11 Απριλίου η ποδοσφαιρική ομάδα Levski μαζί με την ESL – μια από τις μεγαλύτερες e-sports εταιρείες στον κόσμο, ξεκινά το πρώτο e-τουρνουά στη Βουλγαρία, για να επιλέξει τους καλύτερους παίκτες ανάμεσα στους φαν της λέσχης στο πλαίσιο της..

δημοσίευση: 4/2/20 12:25 PM

Το Μπάνσκο παρέλαβε τη σημαία του Παγκοσμίου Κυπέλλου Σκι Νέων

Η σημαία - το επίσημο σύμβολο του Παγκόσμιου Πρωταθλήματος Alpine Youth Ski, που θα πραγματοποιηθεί το Μάρτιο του 2021 στο Μπάνσκο, βρίσκεται ήδη στο θέρετρο του Πιρίν. Την παρέδωσε ο διευθυντής του Παγκόσμιου Κύπελλου Βίκτορ Γκίτσεφ. Η σημαία..

δημοσίευση: 4/2/20 10:19 AM