Βουλγαρική Εθνική Ραδιοφωνία © 2020 Όλα τα δικαιώματα διατηρούνται σύμφωνα με τον νόμο

Η Μιγκλένα Σελίσκα πρωταθλήτρια Ευρώπης στο ελεύθερο στυλ

Μιγκλένα Σελίσκα
Φωτογραφία: bgnes

Η Μιγκλένα Σελίσκα κέρδισε το δεύτερο ευρωπαϊκό χρυσό μετάλλιο για τη Βουλγαρία στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Πάλης στη Ρώμη. Στο τελικό ελεύθερο στυλ, στην κατηγορία των 50 κιλών, νίκησε την ουκρανή αντίπαλό της Οξάνα Λιβάτς με 5:3 βαθμούς. Η Μπιλιάνα Ντούντοβα κέρδισε το αργυρό μετάλλιο στην ελεύθερη πάλη στην κατηγορία των 59 κιλών. Στον τελικό, έχασε από την μολδαβή αντίπαλό της με 4:5 βαθμούς.

Περισσότερα στην κατηγορία

Αγώνας κωπηλασίας σε συνθήκες επιδημίας

Ο καλύτερος κωπηλάτης της Βουλγαρίας τα τελευταία χρόνια, ο Κριστιάν Βασίλεβ, προκάλεσε και νίκησε σε ονλάην αγώνα τον φίλο και συναγωνιστή του Ντάνι Φρίντμαν από το Ισραήλ. Ο στόχος ήταν να δουν ποιος θα τερματίσει πιο γρήγορα στα 500 μέτρα κωπηλασία..

δημοσίευση: 4/2/20 6:13 PM

Η ποδοσφαιρική ομάδα Levski συγκεντρώνει φαν για συμμετοχή στο е-football

Στις 11 Απριλίου η ποδοσφαιρική ομάδα Levski μαζί με την ESL – μια από τις μεγαλύτερες e-sports εταιρείες στον κόσμο, ξεκινά το πρώτο e-τουρνουά στη Βουλγαρία, για να επιλέξει τους καλύτερους παίκτες ανάμεσα στους φαν της λέσχης στο πλαίσιο της..

δημοσίευση: 4/2/20 12:25 PM

Το Μπάνσκο παρέλαβε τη σημαία του Παγκοσμίου Κυπέλλου Σκι Νέων

Η σημαία - το επίσημο σύμβολο του Παγκόσμιου Πρωταθλήματος Alpine Youth Ski, που θα πραγματοποιηθεί το Μάρτιο του 2021 στο Μπάνσκο, βρίσκεται ήδη στο θέρετρο του Πιρίν. Την παρέδωσε ο διευθυντής του Παγκόσμιου Κύπελλου Βίκτορ Γκίτσεφ. Η σημαία..

δημοσίευση: 4/2/20 10:19 AM