Βουλγαρική Εθνική Ραδιοφωνία © 2024 Όλα τα δικαιώματα διατηρούνται σύμφωνα με τον νόμο

Ο Βρετανός Τζόζεφ Ντίξον, ο οποίος έχει δηλώσει ενδιαφέρον για επενδύσεις στο εμβληματικό βουλγαρικό ποδοσφαιρικό σύλλογο Λέβσκι, παρουσιάστηκε σήμερα σε ειδική συνέντευξη Τύπου.

«Διαπραγματευόμαστε για περίπου έξι μήνες τώρα. Αυτή είναι η μεγαλύτερη αθλητική μάρκα της χώρας. Η ιδέα είναι να επενδύσουμε όχι μόνο στην κατασκευή ενός νέου γηπέδου, αλλά και σε ενός εμπορικού κέντρου» είπε ο Ντίξον. «Δεν εκπροσωπώ κανέναν» επεσήμανε επίσης ο υποψήφιος επενδυτής. Σύμφωνα με τον ίδιο, πίσω του υπάρχουν αμερικανικά χρηματοπιστωτικά ιδρύματα που είναι πρόθυμα να επενδύσουν 250 εκατομμύρια δολάρια, και ο λόγος για τον οποίο του ανατέθηκε τέτοια χρηματοδότηση είναι ο αριθμός των επιτυχημένων έργων που είχε στις Ηνωμένες Πολιτείες.

Περισσότερα στην κατηγορία

Στιλιάνα Νικόλοβα

Η Στιλιάνα Νικόλοβα κέρδισε χρυσό μετάλλιο στο τουρνουά Grand Prix στη Μαρβέγια

Η Στιλιάνα Νικόλοβα κέρδισε το χρυσό μετάλλιο στο σύνθετο ατομικό του τουρνουά ρυθμικής γυμναστικής Grand Prix στην ισπανική πόλη Μαρβέγια. Τη δεύτερη θέση κέρδισε η Ταχμίνα Ικρόμοβα από το Ουζμπεκιστάν και την τρίτη – η παγκόσμια πρωταθλήτρια Ντάρια..

δημοσίευση: 3/12/24 11:49 AM

Ο Γκριγκόρ Ντιμιτρόφ θα αντιμετωπίσει τον Ντανίλ Μεντβέντεφ στο Indian Wells

Ο Γκριγκόρ Ντιμιτρόφ πέτυχε εύκολη νίκη επί του 21 ου στην παγκόσμια κατάταξη τένις ανδρών – του Γάλλου Αντριάν Μαναρινό. Ο Βούλγαρος νίκησε με 6:3, 6:3 για 81 λεπτά και προκρίθηκε στον τελικό των 16 του τουρνουά Masters στο Indian Wells. Την..

δημοσίευση: 3/12/24 8:48 AM

Η Αλεξάντρα Φέιγκιν με αργυρό μετάλλιο από τουρνουά καλλιτεχνικού πατινάζ στο Όσλο

Η δύο φορές πρωταθλήτρια της Βουλγαρίας Αλεξάντρα Φέιγκιν κέρδισε αργυρό μετάλλιο στο διεθνές τουρνουά καλλιτεχνικού πατινάζ Sonja Henie Trophy στο Όσλο της Νορβηγίας. Η Αλεξάντρα Φέιγκιν συγκέντρωσε 160.23 βαθμούς, αφού κατατάχθηκε δεύτερη μετά τα δύο..

δημοσίευση: 3/11/24 6:05 PM