Златото възстанови позициите си след резкия спад в сряда

Златото поскъпна в края на търговията в четвъртък и по време на началната петъчната търговия, след като инвеститорите оцениха, че решенията на ЕЦБ и  ФЕД за повече парични стимули биха могли да доведат до повишаване на инфлацията. Натиск върху златото оказват страховете, че ще има продажби на кюлчета от страна на централните банки и публично търгуваните фондове.

В четвъртък и в петък цената на златото се повиши с 20 долара за тройунция до 1476 долара за тройунция, след като загуби повече от 1% в предишната сесия - най-големият му дневен спад, достигайки дъно от 1439,74, което бе най-ниската му стойност от 25-и април насам.

Цените спаднаха с 225 долара за тройунция между 12-и и 16-и април поради опасения, че ФЕД ще се откаже от програмата си за количествени облекчения и след като ЕЦБ и МВФ поискаха Кипър да разпродаде резерви като условие за спасителния заем.

Физическата активност спадна, след като скорошният скок в закупуването на кюлчета, монети и късове в Азия изпрати премиите за кюлчетата до многогодишни върхове.

Дилърите очакват втория по големина потребител Китай да потърси сделки при възобновяването на търговията след тридневните празници, но физическият пазар в Хонконг беше по-спокоен отколкото преди седмица поради пристигането на нови доставки.

Американският суров петрол проби нагоре в средата на деня и отново в следобедните часове, което според търговците се дължи на активирането на електронни програми за търговия, които предизвикаха бясно изкупуване, след като цените пробиха няколко технически нива, без да срещнат сериозна съпротива.

Американският суреов петрол със срок на доставка месец юни се покачи с 2,90 долара за барел до 93,99 долара, което бе увеличение от 3,25% за деня.

Петролът се покачи заради фондовия пазар и заради намаляването на лихвения процент на Европа. Експертите смятат, че това ще подобри икономиката им и ще доведе до увеличение на търсенето, сподели Марк Уагънър, президент на Ексел Фючърс в Бенд, Орегон.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Покачването на петрола избледня

Златото и вчера падна, но днес започна да расте, тъй като инвеститорите търсят сигурност при опасенията за Дойчебанк. Търговията е в тесни граници като основна подкрепа е 100-дневната пълзяща средна при 1310 долара, докато съпротивя е низходящата трендлиния след върха от юли, която трябва да бъде пробита, за да може да има покачвания...

публикувано на 30.09.16 в 08:14

Петролът леко отстъпва след вчерашния скок

Черното злато леко отстъпва днес, като инвеститорите подложиха на съмнение това дали постигнатото споразумение за намаляване на добивите от ОПЕК ще бъде обвързващо. Вчера цените скочиха с 6% в резултат на новината, че държавите от ОПЕК са стигнали до първото намаляване на производството от осем години насам. Петролните министри..

публикувано на 29.09.16 в 14:24

ОПЕК се съгласи с необходимостта да намали петролното си производство

Организацията на страните-износителки на петрол обяви, че нейните членове са постигнали съгласие, че те трябва намалят производството на суров петрол, за да ограничат свърхпредлагането на ценната суровина в световен план. Изненадващото решение на 14-членния картел доведе до солиден ръст на петролните цени с близо 6%, въпреки че редица..

публикувано на 29.09.16 в 10:37

Златото пада, среброто расте

Златото продължи да пада, докато среброто се покачи. Основна подкрепа при жълтия метал е 100-дневната пълзяща средна при 1310 долара. Под 1300 долара има разположени много стоп ордери. При базовите метали отново изпъкна никелът, който отчете 6-седмичен връх, след като от Филипините съобщиха, че 3/4 от мините в страната не отговарят на..

публикувано на 29.09.16 в 08:25

Предпазливо повишение на петролните цени след пореден спад на американските запаси на суров петрол

Петролът поскъпва предпазливо на пазарите на суровини, парирайки част от солидната обезценка през вчерашната търговия, тъй като Американският петролен институт (API) отчете пореден изненадващ спад на седмичните петролни запаси в САЩ. Инвеститорите обаче остават притеснени относно резултатите от днешната неофициална среща на ОПЕК, съмнявайки се, че ще..

публикувано на 28.09.16 в 12:15