Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Отменено е бедственото положение в смолянската община Баните

Снимка: www.banite.egov.bg

Тази сутрин беше отменено бедственото положение и в смолянската община Баните. В планинската област продължава работата по монтирането на агрегати за възстановяване на електрозахранването в откъснатите села и махали, както и разширяването на пътищата в региона. 

В Смолянска област вече няма бедстващи общини, но все още има планински села и махали без електрозахранване. Екипи на EVN продължават монтажа на над 20 агрегата, за да доставят ток. И днес в общините се работи за разширяване на пътища в трудно достъпните райони. Остава затворен за почистване от снега прохода Превал.

Заради свлачището в района на Югово целият трафик от и за Смолян е пренасочен за пореден ден през Пампорово – Девин – Кричим и обратно. По пътя за Девин няма особено натоварване. От най-голямата фирма за превоз в Смолян съобщиха за "Хоризонт", че пътят за автобусите до Пловдив се увеличава с 40 километра в едната посока и пътуването е от един час и половина до два часа повече. В резултат на извънредната ситуация цената на билетите не е променена и си остават десет лева. От фирмата имат капацитет да поемат пътниците, но хората се въздържат от пътуване. Предстои да бъдат изчислени щетите, нанесени от снежното бедствие в Смолянска област.

Добрата новина е, че мартенският сняг ще удължи зимния сезон в курорта "Пампорово" и Чепеларе до средата на месец април. Условията за ски в района са прекрасни.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.

Свързани новини

Нови свлачища се активизираха в Родопите

През огромното свлачище край Югово, което прекъсна движението по пътя Смолян – Асеновград, е бил направен коридор, за да преминат четири автобуса с 200 гости от Холандия. Тяхната визита съвпадна с началото на провеждащия се в курорта елитен кръг от..

обновено на 17.03.15 в 10:19

Свлачище затвори пътя за трънското село Банкя

Свлачище затвори пътя за трънското село Банкя, съобщи областният управител на Перник Ирена Соколова . Населението е уведомено да не напуска района. На рисковия участък са поставени необходимите пътни знаци, а патрул на Районното полицейско управление в..

обновено на 17.03.15 в 12:34
ВИЖТЕ ОЩЕ

Близо 224 млн. лева се предвижда да бъде бюджетът на МВнР през 2025 година

Парламентарната Комисия по външна политика одобри на първо четене проектобюджета за тази година. Близо 224 милиона лева се предвижда да бъде бюджетът на Министерството на външните работи през 2025 година. "Ние имаме 44 милиона увеличение в бюджета за..

публикувано на 27.02.25 в 19:21

Велизар Енчев: Един от следващите бойкоти ще бъде срещу мобилните оператори

Мобилните оператори също ще бъдат бойкотирани заедно с банките и търговските вериги, обяви Велизар Енчев - един от организаторите на вече трите бойкота. На малоброен протест в столицата тази вечер от инициативата осветиха с фенерчета сградата на..

публикувано на 27.02.25 в 19:19

"Възраждане": Сарафов ни отмъщава

От партия "Възраждане" обвиниха изпълняващия функциите на главен прокурор Борислав Сарафов, че им отмъщава, защото заради техните народни представители не е станал титуляр на поста.  И освен това - бил "удобна маша в ръцете на режима на Борисов". Това..

публикувано на 27.02.25 в 19:10

Прокуратурата е повдигнала обвинение за изгаряне на знамето на ЕС

Софийската градска прокуратура е повдигнала обвинение за престъпление против Републиката срещу 56-годишен участник в протеста, организиран от партия "Възраждане" в събота. Петима души са привлечени като обвиняеми във връзка с протеста на "Възраждане"..

публикувано на 27.02.25 в 19:00

Полицията в София разследва случай на пребито 14-годишно момиче

Полицията в София разследва случай на пребито от маскирани 14-годишно момиче. По случая не е подаден сигнал, но столичната дирекция на МВР се е самосезирала. Инцидентът се е случил вчера близо до Националната гимназия по полиграфия и..

публикувано на 27.02.25 в 18:56
На заседанието на Комисията по културата и медиите в парламента. В центъра: председателят на комисията Тошко Йорданов - 27 февруари 2025 г.

Комисия по културата и медиите на НС одобри на проектобюджета на първо четене

Малко над 66,1 милиона лева е бюджетът на Българското национално радио за 2025 година – това предвижда одобреният на първо четене проект на държавен бюджет от парламентарната Комисия по културата и медиите. Сумата за общественото радио е с 2,7 милиона..

публикувано на 27.02.25 в 18:55
Тихомир Тошев

Кредитен консултант за призива да не се плаща с банкови карти: Необмислен и нелогичен!

"Този бойкот е необмислен и нелогичен. Повечето хора няма да се вържат!"  Това обясни пред БНР кредитният консултант Тихомир Тошев, след като  днешният, трети, бойкот срещу високите цени в големите търговски вериги беше съпътстван и от обявяване на..

публикувано на 27.02.25 в 18:50