Русия без Шарапова за "Фед Къп"

Мария Шарапова

Отборът на Русия ще бъде без петкратната шампионка в турнирите от Големия шлем Мария Шарапова за срещите от "Фед Къп" през следващия месец.
Капитанът Игор Андреев обяви разширен състав от пет тенисистки, като първа ракета на страната ще бъде номер 10 в световната ранглиста в момента Даря Касаткина, а селекцията се допълва от Анастасия Павлюченкова (42), Анастасия Потапова (90), Маргарита Гаспарян (91) и Наталия Вихлянцева (135).
Отборът на Русия ще играе в поток "А" на група I на зона Европа/Африка, като един от потенциалните съперници е България, а останалите са домакините от Полша, Украйна, Естония, Дания и Швеция.
Мачовете са от 6 до 9 февруари в Зелона Гора.

Йоахим Льов

Йоахим Льов събира германците на лагер в края на август

Селекционерът Йоахим Льов ще събере германския национален отбор по футбол на 31 август - 286 дни след последния му мач. Капитанът Мануел Нойер и неговите съотборници ще имат лагер в Щутгарт и ще се подготвят за  мачовете от Лига на нациите, която започва на 3 септември с двубой срещу Испания. Германският футболен съюз (ДФБ) обяви, че контактът между..

публикувано на 14.08.20 в 07:44
Стефан Тодоров

Отложиха европейското по тенис на маса за догодина

Европейското първенство по тенис на маса бе отложено и няма да се състои през септември 2020 година заради пандемията от коронавирус, съобщиха от Европейския съюз по тенис на маса. Турнирът трябваше да е между 15 и 20 септември във Варшава. Новите дати ще бъдат обявени допълнително. Информация за конгреса на централата, който е насрочен за 16 септември,..

публикувано на 14.08.20 в 07:41
Лайпциг победи с 2:1 Атлетико (М)

Лайпциг стигна полуфиналите в Шампионската лига

Лайпциг победи с 2:1 Атлетико (Мадрид) в четвъртфиналния мач от Шампионската лига по футбол и се класира за полуфиналите. Олмо в 51-ата минута изведе германците напред, а 20 минути по-късно Феликс изравни от дузпа. В 88-ата минута Адамс донесе успеха на Лайпциг. На полуфиналите тимът ще срещне Пари Сен Жермен.

публикувано на 13.08.20 в 23:59
Черно море победи Черноморец (Балчик) с 3:0

Черно море победи Черноморец (Балчик) в контрола

Черно море победи Черноморец (Балчик) с 3:0 в контролна среща, играна на стадион “Тича” във Варна. Проверката се игра в две полувремена по 35 минути. Варненци откриха резултата в 14-ата минута. Матиас Курьор бе изведен сам срещу вратаря на гостите и реализира за 1:0. Малко преди това Балчик можеше да вкара, но Кристиян Пешков не успя да..

публикувано на 13.08.20 в 20:36
Карен Хачанов

Хачанов ще играе на Откритото първенство на САЩ

Руският тенисист Карен Хачанов ще участва на Откритото първенство по тенис на САЩ, обяви самият той в инстаграм. От надпреварата се отказаха над десетима водещи тенисисти, сред които Рафаел Надал, Ашли Барти, Стан Вавринка и други. "Радвам се да потвърдя, че ще играя на турнирите в Ню Йорк и Синсинати. Решението не бе лесно, но с моя екип..

публикувано на 13.08.20 в 19:32
Симеон Щерев ще ръководи женския национален отбор по борба на Русия

Симеон Щерев ще ръководи женския отбор на Русия

Симеон Щерев ще ръководи женския национален отбор по борба на Русия, съобщи в интервю за агенция ТАСС президентът на местната федерация Михаил Мамиашвили. До този момент българинът заемаше и поста старши треньор на отбора. Той постъпи в щаба през пролетта на 2019 година, като тогава ръководител беше Магомед Алиомаров. Той обаче почина на 13..

публикувано на 13.08.20 в 18:55

Треньорът на ПСЖ: Заслужавахме победата

Треньорът на ПСЖ Томас Тухел разкри, че е вярвал до последно в успеха на тима си срещу Аталанта. Парижани се класираха за полуфиналите на Шампионската лига, след като изоставаха с 0:1 в резултата до 90-та минута. Тогава Маркиньос изравни, а във втората минута на продължението Ерик Максим Чупо-Мотинг донесе победата на тима. „След 85-88 минута,..

публикувано на 13.08.20 в 08:34