Засилени мерки за сигурност преди реванша между Балкан и Левски Лукойл

От Балкан ще предприемат сериозни мерки за сигурност за срещата си с Левски Лукойл

Баскетболен клуб Балкан ще предприеме засилени мерки за сигурност за реванша от четвъртфиналите на турнира за Купата на България срещу шампиона Левски Лукойл, за да гарантира безпроблемното протичане на срещата. Двубоят е утре от 19:00 часа в "Арена Ботевград". Отборът на Балкан спечели първата среща в София с 81:80 точки на 27 декември.

"За обезпечаване на обществения ред и недопускане на инциденти отново ще работят съвместно полицейски служители, охранителни фирми и Дирекция "Жандармерия".Феновете на гостуващия отбор ще бъдат допускани през отделен вход и ще бъдат настанени в определен сектор. Ще има засилен контролно-пропусквателен режим. Призоваваме всички, които ще присъстват на мача, да не носят никакви остри, твърди и обемисти предмети, в това число парфюми/чадъри. В залата няма да се допуска внасянето на никакви бутилки. Всички присъстващи ще бъдат щателно проверявани. Няма да бъдат допускани лица под въздействие на алкохол, наркотици или други упойващи вещества, както и лица с видимо агресивно поведение. Апелираме към всички фенове на Балкан да не отговарят по никакъв начин, ако има възникване на провокации към тях!", се казва в официално съобщение на клуба.

Само 3500 чужденци на финала на Шампионската лига

Предвижда се да има около 3500 чужденци на финала на Шампионската лига през този сезон, който ще се състои в Санкт Петербург.  Това заяви пред журналисти представителят на УЕФА Тициано Гайер.  Руският град получи правото да домакинства на важния мач през септември 2019 година.

публикувано на 22.09.21 в 11:56

Интер оглави класирането в шампионата на Италия

Италианският шампион Интер записа четвъртия си успех през сезона, след като спечели с 3:1 при гостуването си на Фиорентина от междинния пети кръг на шампионата. “Виолетовите” направиха силна първа част и поведоха чрез гол на Сотил (23’), но след почивката “нерадзурите” заиграха значително по-добре и стигнаха до пълен обрат след попадения на Матео Дармиан..

публикувано на 22.09.21 в 08:31
Ливърпул победи като гост Норич с 3:0

Манчестър Сити и Ливърпул с убедителни победи в Купата на лигата

Носителят на Купата на лигата в Англия или "Карабао Къп" от миналия сезон Манчестър Сити се класира за 1/8-финалната фаза на надпреварата през настоящата кампания, след като победи с 6:1 Уикъмб Уондърърс на "Етихад Стейдиъм".  За осминафиналите на турнира се класира и Ливърпул, който победи категорично като гост Норич с 3:0. Евертън отпадна от..

публикувано на 22.09.21 в 06:31
Националният отбор по волейбол  на България за девойки под 18 години

Националният отбор по волейбол на България за девойки под 18 години загуби от Русия

Националният отбор по волейбол  на България за девойки под 18 години загуби и втората си среща на световното първенство в Дуранго (Мексико).  Българките, водени от Атанас Петров, отстъпиха на Русия с 0:3 (9:25, 13:25, 17:25,) в мач от предварителна група D на турнира. Тази нощ волейболистките ни ще имат за съперник тима на Словакия.

публикувано на 22.09.21 в 05:20
Етър отстрани Ботев (Пд) за Купата

И Ботев (Пд) напусна турнира за Купата

Пловдивският Ботев стана третия отбор от елита, който отпадна от турнира за купата на България по футбол. „Жълто-черните“ загубиха с 0:1 след продължения като гост на втородивизионния Етър, в мач от 1/16-финалите на турнира. Двата отбора си размениха по няколко атаки, но така и не съумяха да си отбележат гол в редовното време. В самото..

публикувано на 21.09.21 в 21:20
Монтана победи ЦСКА 1948 за Купата

Монтана отстрани елитния ЦСКА 1948

10-ият в класирането на Втора футболна лига отбор на Монтана поднесе поредната изненада в турнира за купата на България по футбол, след като отстрани елитния ЦСКА 1948 на 1/16-финалите. На стадион "Огоста" единственото попадение реализира Атанас Карачоров. Гостите трябваше да извършат принудителна смяна още в 4-ата минута, в която Чочев влезе..

публикувано на 21.09.21 в 20:18
Националният ни отбор по спортна аеробика

Шампионите в аеробиката се завърнаха у нас след историческия успех на ЕП

Шампионите на България от европейското първенство по спортна аеробика се завърнаха у нас от италианския град Пезаро. Там те постигнаха историческото за нашата страна постижение за националния ни отбор за всички времена - четири златни медала.  Нека да припомним какво постигнаха нашите спортисти през изминалия укинед: Ана-Мария Стоилова и..

публикувано на 21.09.21 в 19:56