Отборът на Германия триумфира в Закопане

Щефан Лейхе

Олимпийският вицешампион от Пьончан 2018 Германия спечели отборната надпревара от Световната купа по ски-скокове в полския зимен център Закопане.

Тимът в състав Карл Гайгер, Маркус Айзенбихлер, Давид Зийгел и Щефан Лейхе събра 1157.5 точки, въпреки тежкото падане на Зийгел при приземяването във финалния кръг.

Той беше откаран в болница и все още няма подробности около здравословното му състояние.

На второ място остана отборът на Австрия с 1157.4 точки.

Разликата между двата тима е само една десета от точката или едва 5.5 сантиметра.

Домакините от Полша заеха третата позиция с 1117.2 точки.

Давид Кубацки постави нов рекорд на щанцата, след като се приземи на 143.5 метра.

В топ 6 са още Словения, Япония и Чехия.

Славия загуби от Войводина в контрола

Славия загуби от Войводина в Анталия

Славия допусна второто поражение в контролните си срещи по време на лагера в Анталия (Турция). "Белите" загубиха с 0:1 от сръбския Войводина (Нови Сад). Георги Петков спаси дузпа в самото начало на двубоя. Опитният страж не позволи на Миодраг Гемович да се разпише от бялата точка след нарушение в наказателното поле на Емил Виячки. След 31..

публикувано на 25.01.21 в 17:58
Сампдория

Сампдория с победа като гост на Парма

Сампдория спечели с 2:0 като гост срещу Парма в двубой от 19-ия кръг в Серия А. В 25-ата минута Мая Йошида се разписа с удар отблизо, давайки аванс за гостуващия отбор. Балде Кейта се възползва от груба грешка в защитата на домакините и реализира още едно попадение девет минути по-късно. В 44-ата минута Юрай Куцка стреля от дистанция, но топката срещна..

публикувано на 25.01.21 в 06:04
Евертън

Евертън не се затрудни срещу Шефилд Уензди

Евертън се класира за петия кръг в турнира за купата на Футболната асоциация на Англия.  "Карамелите" се наложиха с категоричното 3:0 у дома срещу втородивизионния Шефилд Уензди и в следващия кръг ще се изправят срещу Уикъмб или Тотнъм, които играят днес. Гол на Доминик Калвърт-Люин изведе отбора от Мърсисайд напред в резултата след точно половин час..

публикувано на 25.01.21 в 06:02
Мемфис Депай (вдясно) се записа сред голмайсторите за Лион

Лион не остави дъх на Сент Етиен

Олимпик Лион разгроми с 5:0 като гост Сент Етиен в дербито на 21-ия кръг от шампионата на Франция. След малко повече от четвърт час игра Тино Кадевере с точен удар в левия ъгъл даде аванс в полза на "хлапетата". Марсело с глава удвои преднината за Лион в 36-ата минута на двубоя, а удар на Арно Нордин от "зелените" срещна гредата в 55-ата минута. След..

публикувано на 25.01.21 в 05:57
Атлетико (Мадрид)

Атлетико (Мадрид) с нов успех, води със 7 точки в Испания

Атлетико (Мадрид) постигна седмата си поредна победа в шампионата на Испания. В среща от 20-ия кръг столичани се наложиха с 3:1 у дома срещу Валенсия, след като изоставаха с 0:1. След точно 11 минути игра "прилепите" поведоха в резултата след удар от дистанция на Урош Рачич, но Атлетико изравни в 23-ата минута. Тогава точен бе Жоао Феликс, който намери..

публикувано на 25.01.21 в 05:52
Рики Пуиг бележи второто попадение.

Барселона си тръгна от Елче с 2:0

Барселона се наложи с 2:0 като гост срещу аутсайдера Елче в двубой от 20-ия кръг в шампионата на Испания. Гол на Френки де Йонг в 39-ата минута даде аванс за гостите, а малко след началото на втората част вратарят Марк-Андре Тер Стеген попречи на домакините да изравнят. Пестеливата игра на Барса продължи, но в Рикард Пуиг отблизо оформи крайното 2:0 в..

публикувано на 24.01.21 в 23:12
След победния гол на Бруно Фернандеш.

Манчестър Юнайтед отстрани Ливърпул за купата

Манчестър Юнайтед победи драматично у дома Ливърпул с 3:2 в дербито от четвъртия кръг в турнира за купата на Футболната асоциация в Англия. Гостите поведоха в резултата в 18-ата минута чрез Мохамед Салах, но "червените дяволи" изравниха само шест минути след това чрез Мейсън Гринууд, който се разписа след дълго подаване на Маркъс Рашфорд. Три минути..

публикувано на 24.01.21 в 21:50