Манчестър Сити на финал за Купата на Англия

Габриел Жезуш се разписа рано в мача с глава и донесе победа на Манчестър Сити с 1:0 срещу Брайтън, с което изпрати шампионите на Англия на финал за Купата на Англия по футбол. Съперник на Сити в битката за трофея ще бъде победителят от мача двубоя между Уотфорд и Уулвърхемптън, които се срещат в неделя на „Уембли“.

Сити поведе само след три минути игра на националния стадион в Лондон, след като Габриел Жезуш получи подаване от Кевин Де Бройне и вкара топката в мрежата на Брайтън. Очакваната голова фиеста обаче така и не се получи, а и шампионите получиха малък подарък, след като Кайл Уолкър не бе изгонен през първото полувреме след заради удар срещу Алиреза Джаханбакш. Въпреки че не вкара повече голове, Сити надигра Брайтън и не позволи на съперника да създаде голово положение. Така тимът от Манчестър записа 21-а победа от последните си 23 мача във всички турнири.

Бен О,Конър

Бен О'Конър спечели 17-тия етап от Обиколката на Италия

Австралиецът Бен О'Конър спечели 17-ия етап от Обиколката на Италия, в който бяха изминати 203 километра от Басано дел Грапа до Мадонна ди Кампильо. Състезателят на "НТТ Про Сайклинг", който във вторник завърши втори в 16-ия етап, показа, че се намира в много добра форма и измъкна категоричен успех в един от най-тежките етапи в тазгодишното издание..

публикувано на 22.10.20 в 07:52
Пирин Разлог

Отборите на Монтана и Пирин (Разлог) ще играят в първата осмица

Волейболистите на Монтана спечелиха група 4 на предварителния турнир за оформяне на първа и втора осмица на Суперлигата, след като надиграха категорично Славия с 3:0 (27:25, 25:21, 25:11) в последен мач, изигран в зала "Младост".  Така с три победи и само един загубен гейм волейболистите от Монтана си осигуриха място в първата осмица на Суперлигата...

публикувано на 22.10.20 в 07:43
Академик Пловдив

Академик (Пловдив) победи Берое в Балканската лига

Академик (Пловдив) победи Берое в Стара Загора с 86:85 в драматичен първи двубой от група "Е" на Балканската лига.  Домакините изиграха слаба втора част, в която позволиха на съперника да поведе в мача.      Възпитаниците на Любомир Минчев започнаха неубедително втората част, а след 13:28 в частта гостите поведоха в общия резултат с 41:50...

публикувано на 22.10.20 в 06:48

Заразен пропусна мача Лайпциг - Истанбул ББ

Полузащитникът на РБ Лайпциг Амаду Хайдара е дал положителен тест за коронавирус преди мача от Шампионска лига срещу  Истанбул Башакшехир, съобщиха от клуба. Малиецът е под карантина от четвъртък след неофициален тест, а последвалата нова проба също е положителна. Играчът няма симптоми на заболяването. Останалите футболисти на Лайпциг са с негативни..

публикувано на 21.10.20 в 06:41

За пръв път жена ръководи мач от Лига Европа

За първи път жена ще ръководи мач от турнира Лига Европа. Честта се пада на 36-годишната французойка Стефани Фрапар, която бе назначена за главен рефер на мача от първия кръг на груповата фаза между Лестър и Зоря Луганск в четвъртък. Помощници на Фрапар ще бъдат Сирил Мюние и Бенжамен Пажес. Французойката вече има опит с мъжки мачове в Европа. Тя..

публикувано на 21.10.20 в 05:49
Челси - Севиля

Юнайтед започна с победа в Париж, реми на Челси - Севиля

Манчестър Юн започна новата кампания с победа с 2:1 на терена на финалиста в Шампионската лига от миналия сезон ПСЖ. А в Лондон Челси и Севиля завършиха без победител - 0:0. Резултатите в първия кръг от груповата фаза в Шампионската лига: Група E Челси - Севиля 0:0 Рен - Краснодар 1:1 1:0 Серу Жереси (56)-д. 1:1 Кристиан Рамирес..

публикувано на 20.10.20 в 23:54
Динамо (Киев) - Ювентус

Юве и Брюж стартираха в ШЛ с успехи на чужд терен

С два гола на Алваро Мората Ювентус спечели с 2:0 при гостуването на Динамо (Киев) в първия кръг в груповата фаза на Шампионска лига. Юве диктуваше играта и успя да си тръгне с трите точки от Киев. Старши треньорът на Юве Андреа Пирло отново остави Пауло Дибала на пейката и Юве изпитваше проблеми в атака през първото полувреме. Капитанът на торинци..

публикувано на 20.10.20 в 21:59