Ливърпул на крачка от нов полуфинал, Тотнъм излъга Ман Сити

Отборът на Ливърпул взе добър аванс срещу Порто преди реванша в Португалия, след като спечели с 2:0 на „Анфийлд“ в първи четвъртфинал от Шампионската лига. Гостите отправиха първи удар към една от двете врати чрез мощния нападател Муса Марега, но той премина встрани от вратата на Алисон Бекер.

Малко след това мърсисайдци нанесоха своя удар. Роберто Фирмино намери Наби Кейта, чийто шут рикошира в защитник на португалците и влетя в мрежата на Икер Касияс за 1:0. Това бе второ поредно попадение за полузащитника, който се разписа и при успеха над Саутхемптън с 3:1 миналия петък. Последваха силни минути за „червените“, като на два пъти Салах имаше добри положения за втори гол, но не успя да се разпише.

В 26-та минута възпитаниците на Юрген Клоп отново намериха верния път към вратата на гостите. Капитанът Джордан Хендерсън подаде в коридор към Трент Алекзандър-Арнолд, който намери непокрития Фирмино, а за бразилеца остана най-лесното – да вкара на празна врата за 2:0. В 30-та минута дойде най-доброто положение през първата част за Порто. Отново в центъра на събитията бе Марега, но Алисон се прояви с добро спасяване.

Системата за видеоповторение ВАР влезе в действие преди почивката, след като имаше съмнения за игра с ръка на Алекзандър-Арнолд, но главният съдия Антонио Матео Лаос от Испания не посочи бялата точка. Второто полувреме започна с отменен гол на Садио Мане заради засада, като отново ВАР бе използван. До края на мача Ливърпул контролираше двубоя и въпреки още няколко удара на Марега към вратата на Алисон, домакините запазиха аванса си и ще отидат в реванша с добра преднина. Миналата година мърсисайдци надиграха „драконите“ във фазата на осминафиналите и са на път да продължат за втори последователен сезон към полуфиналната фаза на Шампионската лига.

В другия мач от вечерта Тотнъм надхитри Манчестър Сити и взе минимална преднина преди реванша на „Етихад“ след 1:0. Двубоят можеше да се развие по коренно различен начин, ако Серхио Агуеро не бе пропуснал от бялата точка в 13-та минута. Главният съдия на мача Бьорн Кайперс отсъди най-тежкото наказание във футбола за игра с ръка на Дани Роуз, но Юго Лорис спаси дузпата на аржентинския голмайстор на „гражданите“. Последваха равностойни минути на новия стадион на „шпорите“.

В 58-а минута Хари Кейн напусна терена принудително, след като бе настъпен в глезена от Фабиан Делф. Английският национал излезе мигновено, накуцвайки, а очакванията са той да пропусне остатъка от сезона. Мениджърът на домакините Маурисио Почетино пък поиска обяснение от Делф за проявата му, което предизвика напрежение край страничната линия. В крайна сметка „шпорите“ достигнаха до скъпоценен аванс преди втория мач след отличен удар с левия крак на Хюн-Мин Сон в 78-та минута. До края Сити така и не успя да изравни и Тотнъм постигна втори пореден успех в новия си дом и първи от трите сблъсъка с „гражданите“.
Георги Дерменджиев

Дерменджиев вече не е селекционер на България

Българският национален отбор по футбол от днес е без селекционер, след като договорът на Георги Дерменджиев изтече и няма да бъде подновен от БФС, съобщава БНТ. През април контрактът на специалиста бе удължен с 6 месеца заради преместването на баражите за Евро 2020 за есента. В договора на Дерменджиев имаше опция за удължаване с още година и..

публикувано на 01.12.20 в 16:02

Предлагат Богдан Николов за държавно отличие за заслуги в развитието на спорта

От 2005 г до дне в България са организирани общо 37 световни и 68 европейски шампионата по мотоциклетизъм. Страната ни  е призната 13 пъти като най-добър организатор на кръгове от световни първенства в различни дисциплини, това е статистиката, зад която стои трудът и всеотдайността на хората работещи в Българската федерация по мотоциклетизъм,..

публикувано на 01.12.20 в 15:27

Нешка Робева с убийствена критика към представянето на българките в Киев

Голямата българска треньорка Нешка Робева написа убийствена критика в социалните мрежи за представянето на българските гимнастички на европейското първенство по художествена гимнастика. В украинската столица България спечели три медала – златен и сребърен във финалите на лента и топка на Стилияна Николова и бронзов във финала с бухалки на Ева..

публикувано на 01.12.20 в 14:07
Илиана Раева

Илиана Раева: Сменяме стратегията на подготовка, ядосана съм за изпуснатия бронзов медал

„Планирахме девойките да имат силно представяне, независимо, че няколко пъти беше нарушена подготовката им. Това се отнася и за жените , а видяхте и с ансамбъла какво се случи. Много безапелационна Стилияна, много силна Ева. И двете състезателки се представиха много добре. Тук е мястото да кажа, че успеха им се дължи на тяхната треньорка..

публикувано на 01.12.20 в 07:36
С Кристиян Малинов (вляво) Льовен загуби от Антверп

Антверп спечели срещу отбора на Малинов

Отборът на Антверп, който в четвъртък приема Лудогорец в мач от турнира Лига Европа, постигна трудна победа с 3:2 в домакинството си на Льовен от 14-ия кръг на белгийското футболно първенство. Мачът започна с два бързи гола за Антверп, отбелязани от Батубинсика в 5-ата и Мбокани в 8-ата минута. Отговорът на гостите обаче беше светкавичен...

публикувано на 01.12.20 в 07:06
Ливърпул ще срещне Астън Вила за ФА Къп

Ливърпул с тежък жребий за ФА Къп

Шампионът Ливърпул изтегли най-труден съперник от всички елитни отбори в Англия в третия кръг на турнира за купата на футболната асоциация. Мърсисайдци започват участието си в надпреварата с гостуване на Астън Вила. В първенството двата отбора вече се срещнаха, а Астън Вила записа една от най-големите си победи в историята си - 7:2...

публикувано на 01.12.20 в 06:54
Хебър спечели срещу Монтана

Хебър спечели гостуването си на Монтана

Отборът на Хебър победи с 3:1 гейма като гост Монтана в среща от 5-ия кръг в първата осмица на мъжкия волейболен шампионат на България. В първите две части отборът от Пазарджик не срещна никакви трудности и спечели с 25:16 и 25:19. Последваха колебания в посрещането на гостите, които допуснаха Монтана да се върне в двубоя след 25:23. В..

публикувано на 01.12.20 в 06:47