Мехелен взе Купата на Белгия

Снимка: sportal.bg

Мехелен триумфира с Купата на Белгия след обрат над Гент с 2:1 във финала, игран в Брюксел.

Мехелен вече спечели промоция за елита и стана едва вторият втородивизионен тим, който ликува с Купата на Белгия.

Жан-Люк Домпе даде преднина на Гент в 32-ата минута с удар от наказателното поле, но в 38-ата Никола Сторм възстанови равенството. Победата на Мехелен донесе Херман Мера с глава в средата на второто полувреме.

Дунав удържа Ботев във Враца с 0:0

Ботев (Враца) и Дунав завършиха наравно 0:0 в първия двубой за оцеляване в Първа лига. Мачът на стадион "Христо Ботев" не предложи нищо качествено за публиката и нулевото равенство беше най-логичната развръзка на сблъсъка.  Първият удар в двубоя дойде в 11-ата минута. Тогава Юлиян Ненов центрира отдясно към Стефан Христов, но ударът му мина встрани..

публикувано на 06.07.20 в 23:00

Жена ще ръководи финален мач

Катерина Монзул ще бъде първата дама, която ще ръководи финал на Купата на Украйна, съобщава местната футболна асоциация. Двубоят ще противопостави Динамо Киев и Ворскла Полтава в сряда вечер. Монзул, на 39 години, е и първата дама в историята със съдийски наряд за местното първенство. Тя записа своя дебют през 2016 в мача срещу Черноморец Одеса и Волин..

публикувано на 06.07.20 в 21:43

Черно-бял купон в Пловдив в чест на купата

Футболистите на Локомотив (Пловдив) вдигнаха втората поредна Купа на България пред "море" от фенове на отбора и получиха признание от кмета Здравко Димитров, който заяви, че те са влезли в спортната история на града. "Черно-белите" привърженици приветстваха бурно момента, в който капитанът на Локомотив (Пловдив) Димитър Илиев вдигна Купата на България от..

публикувано на 06.07.20 в 21:25

Епидемиологична бомба и в НХЛ

Количеството на тестове с положителен резултат за COVID-19 на играчи от Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ) нарасна до 23, обяви пресслужбата на лигата. По-рано НХЛ обяви, че влиза във втората подготвителна фаза преди подновяването на сезона. От 8 юни клубовете ще могат да провеждат тренировки, след като до момента са проверени 396 играча с..

публикувано на 06.07.20 в 20:52

Фондация „Енчо Керязов“ връчи годишните си награди за девети път

Деветите годишни награди на Фондация „Енчо Керязов“ бяха връчени на стилна церемония на Римския стадион в Пловдив. Домакини на „Нощ на звездите“ бяха музикантите и артистите от Пловдивската опера, а водещи - Лили Бързева и певецът Орлин Павлов. Талантливите деца получиха награди в три категории – „Изкуство”, „Образование” и „Спорт”...

публикувано на 06.07.20 в 16:52
Интер - Наполи

Болоня изненада Интер като гост в Италия

Отборът на Болоня постигна впечатляваща победа с 2:1 над Интер като гост в мач 30-ия кръг на италианското футболно първенство. Гостите изоставаха с гол пасив и бяха с човек по-малко на терена, но в последния половин час се вдигнаха на щурм и записаха паметен успех насред "Джузепе Меаца". Интер започна по-добре и вкара първия гол в 22-рата минута чрез..

публикувано на 06.07.20 в 07:35
Саутхемптън - Манчестър Сити

Че Адамс донесе победата на Саутхемптън срещу Манчестър Сити

Че Адамс се разписа за първи път за Саутхемптън със страхотен прехвърлящ удар от далечно разстояние и "светците" надвиха с 1:0 Манчестър Сити, който загуби за трети път гостуване във Висшата лига. Адамс, който бе привлечен от Бирмингам за 15 милиона лири през юли 2019 година, не успя да вкара гол в предните си 24 мача във Висшата лига. В 16-та минута..

публикувано на 06.07.20 в 07:03