Лудогорец надигра Берое в Стара Загора

Шампионът Лудогорец победи лесно с 4:2 като гост Берое в двубой от втория кръг на футболния шампионат.

Жоржиньо реализира дебютното си попадение за разградчани в осмата минута на срещата в Стара Загора. Новото попълнение на "орлите" се разписа след дълъг пас на Рафаел Форстър, преодолявайки Душан Перниш.

Десет минути преди почивката отново Жоржиньо се разписа във вратата на домакините след многоходова атака.

Старозагорци върнаха едно попадение в продължението на първата част от дузпа, отсъдена за нарушение на Антон Недялков в наказателното поле срещу Яя Меледже. Зоран Йосипович беше точен от бялата точка при първия гол за домакините.

След почивката шампионите продължиха да бъдат по-активни и реализираха нови два гола чрез Клаудиу Кешерю. Румънският национал реализира за 3:1 в 53-ата минута след асистенция на Недялков.

Само две минути след това Клаудиу Кешерю вкара втория си гол в срещата, възползвайки се от подаване на Жоржиньо.

До края на двубоя отборът от Разград пропусна да реализира още голове, като с добри изяви се отличи Душан Перниш.

В 90-ата минута на срещата Зоран Йосипович с глава фиксира крайното 2:4. След двете си поредни победи Лудогорец има актив от 6 точки, докато Берое остава с 3 спечелени точки през новия сезон.

Берое - Лудогорец 2:4 (1:2)

Берое: Душан Перниш; Иван Бандаловски, Ерол Алкан, Александър Василев; Александър Цветков, Яя Меледже (58-Иван Минчев), Милен Желев, Зоран Йосипич, Карлос Охене (61-Юлиян Ненов), Никита Баранов (58-Мартин Камбуров), Рубен Бригидо

Лудогорец: Пламен Илиев; Сисиньо, Георги Терзиев, Рафаел Форстър, Антон Недялков (80-Станислав Манолев), Абел Анисе, Стефан Баджи; Джоди Лукоки, Дон Битон (46-Яцек Горалски), Жоржиньо (59-Вандерсон), Клаудиу Кешерю

Лайпциг победи с 2:1 Атлетико (М)

Лайпциг стигна полуфиналите в Шампионската лига

Лайпциг победи с 2:1 Атлетико (Мадрид) в четвъртфиналния мач от Шампионската лига по футбол и се класира за полуфиналите. Олмо в 51-ата минута изведе германците напред, а 20 минути по-късно Феликс изравни от дузпа. В 88-ата минута Адамс донесе успеха на Лайпциг. На полуфиналите тимът ще срещне Пари Сен Жермен.

публикувано на 13.08.20 в 23:59
Черно море победи Черноморец (Балчик) с 3:0

Черно море победи Черноморец (Балчик) в контрола

Черно море победи Черноморец (Балчик) с 3:0 в контролна среща, играна на стадион “Тича” във Варна. Проверката се игра в две полувремена по 35 минути. Варненци откриха резултата в 14-ата минута. Матиас Курьор бе изведен сам срещу вратаря на гостите и реализира за 1:0. Малко преди това Балчик можеше да вкара, но Кристиян Пешков не успя да..

публикувано на 13.08.20 в 20:36
Карен Хачанов

Хачанов ще играе на Откритото първенство на САЩ

Руският тенисист Карен Хачанов ще участва на Откритото първенство по тенис на САЩ, обяви самият той в инстаграм. От надпреварата се отказаха над десетима водещи тенисисти, сред които Рафаел Надал, Ашли Барти, Стан Вавринка и други. "Радвам се да потвърдя, че ще играя на турнирите в Ню Йорк и Синсинати. Решението не бе лесно, но с моя екип..

публикувано на 13.08.20 в 19:32
Симеон Щерев ще ръководи женския национален отбор по борба на Русия

Симеон Щерев ще ръководи женския отбор на Русия

Симеон Щерев ще ръководи женския национален отбор по борба на Русия, съобщи в интервю за агенция ТАСС президентът на местната федерация Михаил Мамиашвили. До този момент българинът заемаше и поста старши треньор на отбора. Той постъпи в щаба през пролетта на 2019 година, като тогава ръководител беше Магомед Алиомаров. Той обаче почина на 13..

публикувано на 13.08.20 в 18:55

Треньорът на ПСЖ: Заслужавахме победата

Треньорът на ПСЖ Томас Тухел разкри, че е вярвал до последно в успеха на тима си срещу Аталанта. Парижани се класираха за полуфиналите на Шампионската лига, след като изоставаха с 0:1 в резултата до 90-та минута. Тогава Маркиньос изравни, а във втората минута на продължението Ерик Максим Чупо-Мотинг донесе победата на тима. „След 85-88 минута,..

публикувано на 13.08.20 в 08:34
Матайс Де Лихт

Ювентус губи Де Лихт за три месеца

Защитникът на Ювентус Матайс де Лихт е претърпял операция на рамото и започва възстановяване след излизането от операционната, което ще продължи около три месеца. Операцията на нидерландския бранител е направена днес на 21-ия му рожден ден в клиника в Рим. Интервенцията се наложи след като по-голямата част от миналия сезон той игра с болка на това място...

публикувано на 13.08.20 в 07:43

Пари Сен Жермен е на полуфинал в Шампионската лига след невероятна драма

Пари Сен Жермен е първият полуфиналист в Шампионската лига! Френският тим направи инфарктен обрат в последните секунди на 1/4-финала срещу Аталанта и продължава да мечтае за най-ценния трофей в клубния футбол. ПСЖ спечели с 2:1, след като до самия край на редовното време губеше с 0:1 след гол на Марио Пашалич в 27-ата минута. Маркиньос изравни в..

публикувано на 13.08.20 в 00:21