Празници! Така мога да определя тези дни, изпълнени с музика, с красиви жестове и приятелска артистична атмосфера.
Артистичните директори и на трите фестивала: Сава Тихолов, Юлита Фъсева и Лора Чекоратова представиха в предаването "Алегро виваче" по "Хоризонт" програмите, съставени от тях с много въображение, но е несравнимо усещането да си там, да чуеш вдъхновените изпълнители и аплодисментите, да видиш усмивките, да разговаряш с участниците и посетителите.
Ако има нещо общо между тези три форума, отвъд търсенето на високо ниво на поднасяните концерти, то е, че за тях идват специално много хора, привлечени не само от почивката на приятно място в България, но и от възможността да се съчетие ваканцията с културен туризъм. Изключително важно е да ги има тези фестивали на елитно ниво наместа нехарактерни, но привлекателни.
Какво е усещането отвътре, каква е емоцията да си поканен на такъв летен форум? Отговорите даде в интервю за "Алегро виваче" Добринка Табакова - гост-композитор във второто издание на "Неотъпкана пътека" в Ковачевица, където прозвучаха нейни пиеси като "Танц на калдъръм", "На пейка, под сянка" и др. Чуйте в звуковия файл.
„ Пиесата, основана на митовете за „любовните отмъщения” на незачетената богиня Афродита, не следва строго древните образци – нито Еврипид, нито Сенека или интерпретацията на Расин от века на Класицизма, а показва Федра като съвременна силна, осъзната и пронизана от страст жена, която притежава изключително чувство за красота и лично достойнство“..
„Срещи в Париж“ е озаглавена експозицията, подредена в галерия „Васка Емануилова“ в София, която е филиал на Софийска градска художествена галерия и в която са подредени платната. Изложбата “Срещи в Париж” представя пътуване на група български художници до френската столица, която за тях е въплъщение на европейската модерност в онези..
В неделя, 7 март, на Софийската филхармония отново ще гостуват забележителни музиканти. На диригентския пулт ще застане маестро Фредерик Шаслен - един от най-уважаваните диригенти в музикалния свят, който е също пианист и композитор. Ще прозвучи негова творба - Тема с вариации за тромбон и оркестър върху Симфония №3 от Густав Малер, в която..
Тази вечер на сцената на Сатиричния театър "Алеко Константинов" е предпремиерното представление на спектакъла „Всички освен мен“. "Това е един комедиен текст, който се занимава с две основни теми - нашите желания, които са непрестанни и дори когато ги постигаме, сме разочаровани, както и това, че обществото е бал с мас, където всеки крие..
На 7 март от 17:00 часа можете да видите "И все пак светът е красив" в Националния музикален театър "Стефан Македонски". Събитието е по повод утрешния 8 март - Международен ден на жената. В концерта ще звучат хитове на Едит Пиаф, Лара Фабиан, Марая Кери и Уитни Хюстън, в изпълнение от солистките на оперетата. Подбрани са и популярни песни..
Петър Байков е многотембров дубльор, което означава, че в един анимационен филм може да озвучи всички герои в продукцията. Познаваме гласа му от продукции като „Господарката на злото“ 2, „Изгубени в пустошта“ и „Сам вкъщи“. В момента завършва висшето си образование по актьорско майсторство, а в канала си в интернет демонстрира уменията си..
Последната книга на Клеър Макинтош, излязла в България е „Донорът“ - кратка новела с кауза, свързана с донорството. Клеър възкликва, че е написала „Донорът“ на един дъх. „ Донорът" е история за младо момиче, на което трансплантират сърце . Исках да напиша цял роман от тази идея. При писането на книги първо трябва да се появи историята. Не..
"Трябва да се прави разлика между зараза и заболяване. Не съм чул от милионите ваксинирани хора срещу Covid-19 да има някой, който да е развил тежко..
„Не случайно националната оценка и оценката на света за Михаил Горбачов са толкова различни. Той не толкова подпомогна Запада за спечелването на..
„Крайно неудобно е да определям срещите ни като безплодни. Когато не постигаме резултати, смисълът от дейността на една толкова важна комисия започва да..