Първи полуфинал за България на Световното по борба

Снимка: БФ Борба

Българинът Айк  Мнацаканян се класира за полуфиналите в категория до 72 килограма класически стил на Световното първенство по борба в Нур-Султан (Казахстан).

Мнацаканян стартира с успех над японеца Томохиро Инуе с 6:0 точки, след което на четвъртфиналите се справи и с американеца Раймънд Банкер с 6:2 точки.

Така за място на финала той ще се изправи по-късно днес срещу Арам Варданян (Узбекистан). До момента натурализираният арменец е донесъл на България два бронзови медала от големи първенства - по един от световно и от европейско първенство.

Другият български представител в утрешния ден Румен Савчев отпадна на осминафиналите при 63-килограмовите класици след поражение от киргизстанеца Тинар Шаршенбеков с 1:8 точки.

3-то и 5-то място за българите на ЕШ по супермото

Трето и пето място записаха Радостин Михайлов и Живко Иванов в стартовете от 3-ия кръг на европейския шампионат по супермото във Високе Мито, Чехия. Състезанието премина под непрестанен дъжд, който попречи на пилотите да постигнат по-добри времена.   В клас S 3 Радостин Михайлов от „Киппен МХ рейсинг тийм“ с „Kawasaki“ се движеше в челото на..

публикувано на 25.07.21 в 15:50

Локомотив Пловдив - Лудогорец пряко по "Хоризонт"

Двубоят от първия кръг в Първа лига Локомотив Пловдив - Л удогорец ще бъде предаван пряко по програма "Хоризонт" на БНР. Срещата, която ще се играе на стадион Локомотив е с начало 21.00 часа. В 18.45 часа започва мача между ЦСКА 1948 и ЦСКА София.

публикувано на 25.07.21 в 07:41

Славия победи Левски на "Герена" с 2:1

Славия победи Левски с 2:1 на стадион "Георги Аспарухов" в среща от първия кръг на новото ни първенство. В 12-ата минута Томбак от Славия проби отдясно и намери Макрлиос, който стреля от разстояние в левия стълб на домакините.  Левски поведе в 16-ата минута. Боби Цонев стреля, топката рикошира в Томбак и с късмет попадна в Марин Петков, който..

публикувано на 24.07.21 в 22:33
Антоанета Стефанова

Антоанета Стефанова отпадна на осминафинал в Сочи

Българката Антоанета Стефанова отпадна на осминафинал на Световната купа по шахмат в Сочи. Гросмайстор Стефанова отпадна с тайбрек на от поставената под номер 1 в схемата Александра Горячкина.  В двете партии с класически контрол нито една от шахматистките не успя да вземе предимство. В тайбрека Горячкина спечели две победи на блиц и така спечели..

публикувано на 24.07.21 в 20:54

Ботев (Пд) победи Пирин с 2:1

Ботев (Пд) надви Пирин (Благоевград) с минималното 2:1 на базата в Коматево в среща от откриващия кръг на Първа лига. „Жълто-черните“ изиграха по-силно първо полувреме от съперника и закономерно водеха до почивката с две попадения. Па Конате откри с глава след чудесно центриране на Николай Минков и още по-добро изпълнение на атакуващия футболист. След..

публикувано на 24.07.21 в 20:50
Левски излиза днес срещу Славия

Левски – Славия пряко по „Хоризонт“

Най-старото столично дерби между Левски и Славия от първия кръг на футболното ни първенство ще се изиграе днес. Двубоят започва от 21 часа на стадион „Георги Аспарухов“ и ще можете да го проследите пряко по програма „Хоризонт“. Последният мач между двата отбора беше в края на март, а „сините“ спечелиха с 1:0. Очаква се наставникът на..

публикувано на 24.07.21 в 09:25
Мартин Камбуров (вляво) се доближи на едно попадение от рекорда на Петър Жеков

Мартин Камбуров донесе победата на Берое, нападателят получи червен картон

Отборът на Берое постигна минимален успех с 1:0 над Локомотив (София) на старта на efbet Лига. В герой за домакините се превърна Мартин Камбуров, който се доближи на едно попадение от рекорда на Петър Жеков. Двубоят започна с лек превес за домакините. В 5-ата минута Мартин Камбуров се пребори за една топка, след което центрира по земя, но никой..

публикувано на 23.07.21 в 23:05