Отборът на Левски отново е водач в Първа лига

Левски се наложи над Славия с голове през второто полувреме и излезе начело в класирането на Първа лига .

За крайното 2:0 се разписаха Фелипе Нашименто и Станислав Иванов, а новите три точки увеличиха актива на сините на 23. Лудогорец има 21 на 2-ото място и утре е домакин на новака Арда.

В 73-ата минута  Фелипе Нашименто откри резултата. Той беше изведен на добра позиция и копна топката над вратаря Петков за 0:1.

Сините нанесоха своя удар само след 7 минути, когато хванаха Славия на контраатака. Станислав Иванов навлезе в наказателното поле и прониза за втори път Георги Петков- 0:2. Той открадна топката от Венцислав Бенгюзов, напредна и без да се бави прати топката в мрежата.

състави:
Славия:  Георги Петков, Петър Патев, Давид Муньос, Милен Гамаков, Христо Попадийн, Венцислав Бенгюзов, Емил Стоев (64- Дарко Тасевски), Славчо Шоколаров, Галин Иванов, Димитър Велковски, Калоян Кръстев (77- Илиян Мицански)

Левски: Милан Миятович, Живко Миланов, Холмар Ейолфсон, Йоанис Каргас,  Иван Горанов, Мартин Райнов, Хали Тиам, Паулиньо (90- Насиру Мохамед), Станислав Иванов, Франко Мазурек (70- Фелипе Нашименто), Найджъл Робърта (87- Дени Алар)

Заразен пропусна мача Лайпциг - Истанбул ББ

Полузащитникът на РБ Лайпциг Амаду Хайдара е дал положителен тест за коронавирус преди мача от Шампионска лига срещу  Истанбул Башакшехир, съобщиха от клуба. Малиецът е под карантина от четвъртък след неофициален тест, а последвалата нова проба също е положителна. Играчът няма симптоми на заболяването. Останалите футболисти на Лайпциг са с негативни..

публикувано на 21.10.20 в 06:41

За пръв път жена ръководи мач от Лига Европа

За първи път жена ще ръководи мач от турнира Лига Европа. Честта се пада на 36-годишната французойка Стефани Фрапар, която бе назначена за главен рефер на мача от първия кръг на груповата фаза между Лестър и Зоря Луганск в четвъртък. Помощници на Фрапар ще бъдат Сирил Мюние и Бенжамен Пажес. Французойката вече има опит с мъжки мачове в Европа. Тя..

публикувано на 21.10.20 в 05:49
Челси - Севиля

Юнайтед започна с победа в Париж, реми на Челси - Севиля

Манчестър Юн започна новата кампания с победа с 2:1 на терена на финалиста в Шампионската лига от миналия сезон ПСЖ. А в Лондон Челси и Севиля завършиха без победител - 0:0. Резултатите в първия кръг от груповата фаза в Шампионската лига: Група E Челси - Севиля 0:0 Рен - Краснодар 1:1 1:0 Серу Жереси (56)-д. 1:1 Кристиан Рамирес..

публикувано на 20.10.20 в 23:54
Динамо (Киев) - Ювентус

Юве и Брюж стартираха в ШЛ с успехи на чужд терен

С два гола на Алваро Мората Ювентус спечели с 2:0 при гостуването на Динамо (Киев) в първия кръг в груповата фаза на Шампионска лига. Юве диктуваше играта и успя да си тръгне с трите точки от Киев. Старши треньорът на Юве Андреа Пирло отново остави Пауло Дибала на пейката и Юве изпитваше проблеми в атака през първото полувреме. Капитанът на торинци..

публикувано на 20.10.20 в 21:59
ВК ЦСКА

Волейболистите на ЦСКА ще играят в първата осмица

Волейболистите на   ЦСКА   ще играят в първата осмица на Суперлигата, след като записаха драматичен успех над Дунав (Русе) с 3:2 (23:25, 25:23, 25:22, 23:25, 15:12) в плейофен двубой, изигран в крайдунавския град.  Така "червените" записаха втора победа над Дунав, след като преди дни се наложиха със същия резултат на турнира от група 1 в Бургас.  А на..

публикувано на 20.10.20 в 20:34
Локо Пд - Арда

Лидерът Локомотив (Пловдив) пропусна победата срещу Арда

Локомотив (Пловдив) завърши 0:0 с Арда в последния мач от деветия кръг на футболната ни Първа лига. С това реми "черно-белите", които остават първи в класирането с 19 т., пропуснаха възможноста да увеличат актива си пред своите преследвачи. Преди началото на двубоя футболистите от двата отбора излязоха на терена съпровождани от деца със специални..

публикувано на 20.10.20 в 19:43
Ливърпул

Ливърпул и Манчестър Юн гласят нов европейски турнир

Манчестър Юнайтед и Ливърпул водят преговори с други елитните европейски клубове за създаване на нов турнир, подкрепен от ФИФА, който ще прекрои световната футболна сцена, съобщи Скай Спортс. Според информацията над 12 отбора от топпървенствата Англия, Франция, Германия, Италия и Испания, водят преговори за основаването на европейската Суперлига, като..

публикувано на 20.10.20 в 17:39