Шампионът Торонто с първа загуба за сезона

Шампионът в Националната баскетболна асоциация Торонто Раптърс допусна първо поражение за сезона. Като гост канадският тим загуби от Бостън Селтикс със 106:112.

Двубоят премина през серия от смени на водачеството, но в последните минути "келтите", подкрепяни и от публиката, успяха да капитализират пропуските на съперника си в лесни точки.

Най-резултатни за първата победа на Бостън за сезона бяха Джейсън Тейтъм и Джейлън Браун с по 25 точки, а още 22 добави новото попълнение Кемба Уокър. За Торонто много силен мач отново изигра Паскал Сиакам, който завърши с 34 точки. Още 29 добави Кайл Лаури, но другите водещи играчи в състава на канадците нямаха ден и не успяха да подпомогнат съществено усилията на двамата си лидери.

Първа победа за сезона записа Лос Анджелис Лейкърс. У дома "езерняците" надиграха Юта Джаз с 95:86. Над всички за победителите бе ЛеБрон Джеймс, който вкара 32 точки и направи 10 асистенции, а още 21 точки добави новото попълнение Антъни Дейвис. За Юта Доновън Мичъл вкара 24 точки.

Бруклин спечели дербито на Ню Йорк, побеждавайки Никс със 113:109. В герой за "мрежите" се превърна плеймейкърът Кайри Ървинг, който вкара два последователни коша в последната минута, включително и тройка 22 секунди преди края, за да обърне резултата от 106:109 до 111:109.

Ървинг, който в дебюта си за Бруклин преди два дни наниза 50 точки в коша на Минесота, завърши срещата с 26, а още 20 точки добави Спенсър Динуиди.

За Ню Йорк Никс Алонзо Триър бе най-резултатен с 22 точки, а по 16 прибавиха Кевин Нокс и новобранецът Ар Джей Барет.

В други по-интересни срещи Денвър победи Финикс като домакин със 108:107 след продължение с "трипъл-дабъл" на Никола Йокич от 23 точки, 14 борби и 12 асистенции, а Далас Маверикс постигна втората си победа за сезона след 123:116 над Ню Орлиънс като гост. Общо 49 точки за успеха на "маврите" вкараха Лука Дончич и Кристапс Порзингис.

Евгения Раданова: Надявам се българите да влязат сред първите 32-ма, а щафетата ни да е в осмицата

Националният ни отбор по шорттрек в състав Катрин Маноилова, Анна Якимова, Лилия Джустрова и Димитър Георгиев замина за полският град Гданск, където в четвъртък започва европейското първенство в този спорт. Отборът ни е воден от треньорите Юли Ангелов и Кирил Пандов, а на шампионата няма да присъства легендата ни в този спорт Евгения..

публикувано на 19.01.21 в 10:02

Тази вечер става ясен носителят на приза „Футболист на годината“

Победителите от 60-ата анкета "Футболист на годината" в България ще бъдат обявени тази вечер. Церемонията ще се проведе по модела на връчените награди на ФИФА. Заради пандемията от коронавирус събитието ще бъде виртуално и е с начален час 18.30 часа. 95 спортни журналисти от 37 медии участваха в допитването, а основен ще бъдат легендарните..

публикувано на 19.01.21 в 08:26
Арсенал - Нюкасъл - 3:0

Арсенал с победа над Нюкасъл

Арсенал победи Нюкасъл с 3:0 в мач от 19-ия кръг на английската Висшата лига. Домакините направиха много силно второ полувреме, когато паднаха и трите гола. На два пъти се разписа Пиер-Емерик Обамеянг, а едно попадение добави Букайо Сака. "Топчиите" вече са в горната половина на таблицата, на 10-о място. Съставът на Микел Артета изпревари..

публикувано на 19.01.21 в 06:35
Черноморец нанесе тежка загуба на Левски Лукойл

Отборът на Черноморец нанесе една от най-тежките загуби на Левски Лукойл в последните години, като в мач от 14-ия кръг на мъжкото ни първенство по баскетбол в зала "Бойчо Брънзов" домакините се наложиха с повече от категоричното 93:75 (20:17, 33:11, 20:21, 20:26) т. Домакините водиха с 25 точки на почивката и с 33 точки (63:30) две минути след..

публикувано на 18.01.21 в 21:27
Матео Касиера

Лудогорец и ЦСКА София искат колумбиец

Основните претенденти за титлата в България по футбол - Лудогорец и ЦСКА София, влязоха в задочен спор и на трансферния пазар. Според информации в португалската преса двата клуба са отправили предложения за закупуване на колумбийския нападател на Беленензеш - Матео Касиера. Интерес към играча проявява и полския Гурник Забже. Трите клуба предлагат..

публикувано на 18.01.21 в 21:21

Япония е решена да организира олимпиадата, въпреки недоволство сред хората

Японският премиер Йошихиде Суга обеща да продължи подготовката за провеждането на олимпиадата в Токио това лято, въпреки засилващото се недоволство в обществото в момент, когато страната се бори с разпространението на пандемията. Миналата седмица министърът на реформите и администрацията Таро Коно заяви, че Игрите може да не се проведат..

публикувано на 18.01.21 в 20:02
Дейвид Бекъм

Бекъм назначи за треньор в Маями свой съотборник

Съсобственикът на американския отбор по футбол Интер (Маями) - Дейвид Бекъм, назначи за старши треньор на тима бившия си съотборник в Манчестър Юнайтед - Фил Невил. Фил Невил бе селекционер на женския национален отбор на Англия по футбол и трябваше да води отбора на европейското първенство, но след отлагането на шампионата за 2022 година реши да..

публикувано на 18.01.21 в 19:43